Miért esznek fuvet a kutyák?

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. máj. 13, 2006 8:00 pm

Szia Orsi

Ez nagyon jó kérdés, de azt hiszem, senki nem tudja a választ. Ahány kutyás könyvet, vagy ujságcikket találsz, errõl csak találgatnak,
Én a legelfogadhatóbbnak azt érzem, hogy a gyomrának jól esik. Nem ugy gondolom, hogy akkor éppen fáj a hasa, hanem ugy eszi, mint te egy almát. Arra is gondoltam már, fõleg olyankor, amikor nem tudtam valami miatt vizet adni, hogy a szomjuság ellen is jó lehet, mert ez feltünt, ilyen alkalommal biztos hogy legeltek a kutyáim.
Meg játékból is, ha jó kedve van és nagyon bepörög.

Baja még egynek sem lett, Van két olyan kutyám, akik eldöntik, hogy most eszem 10 szál füvet és utána jól visszaadom. Ezt rendszeresen csinálják és tökéletesen egészségesek.
Szerintem nem legel annyit a szennyezettbõl sem hogy ártson neki.

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. máj. 14, 2006 7:25 am

Jó reggelt!

Azt gondolom, hogy némi igazság lehet ebben, ugyanis határozottan egy-2 fajta füvet keresnek, mást nem legelnek le az enyémek.
Amit igazán szeretnek az a vadzab vagy mi, amin a toklás fejlódik. Amig ez a fû fiatal és zsenge, imádják.

Szia, Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kiskópé » vas. máj. 14, 2006 8:40 pm

Szép jó estét :)

Igen föleg az érdes feluletu fuvet szeretik.
Az erkélyen, amit ultettem neki, ugy letarolta, mintha funyíróval mentunk volna végig a virágládán :)
Szemezget lennt is.
Söt szereti az áfonyát is!
Összel itt minálunk nagyon sok terem, csipegeti a bokorról.
Ami nagyon jó, mert jó a szemnek, javitja a látást, és jó fogkö, fogszuvasodás ellen is!
Mi a véleményed a Bach cseppekröl, tényleg olyan jók?
Szegény öregebbik kutyusom, 12 éves, ö keverék törpe snaci, iszonyuan fel a petárdázástól, most meg a nyári záporoktól, mikor dörög villámlik, nagyon nagyon fél.
Ugy hallottam erre a pánikrohamra is van egy fajta csepp.
Beválik a gyakorlatban?
Èrdemes kipróbálnunk?

Szia Orsi
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. máj. 14, 2006 9:03 pm

Szia

Nem ismerem közelebbrõl a cseppeket és a rengeteg tenyésztõ és kutyatartó ismerõseimtõl sem hallottam, hogy kipróbálták volna
Én egy kutyámnak adtam egy angol gyógynövény keverékes nyugtatót. A neve NATURAL CALM Ezt kúraszerûen kellett adni azért mert egy kint felnõtt egyéves szukát be kellett szoktatnom a házba és ehhez kissé vissza kellett fogni. Be is vált.
Más készitményt nem használtam még.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kiskópé » hétf. máj. 15, 2006 10:52 am

Köszönöm, elgondolkodom rajta. De sok jót hallottam a Bach cseppekröl is, az utóbbi idökben kezd elterjedni.
A Natural Calm-ot állatgyógyászati patikákban lehet kapni?

Orsi
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. máj. 15, 2006 12:05 pm

sziasztok!

Kyra is imádja füvet, és hemperegni is,de csak ha nedves a fû reggel, más székletébe nem nagyon...
de legel legel és legel

ma megfogott egy gyikot levadászta én me sikitófrászt akptam mikor egy gyik farok volt az ut közeépn szájábamega gyik.. mint kiedrült már más levadûászt ezt a gyikot õ meg csak jáccott... vele... eléggé morbid..

azóta lesem h mit szed össze fûbe..
a frász kerülgetett

Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kiskópé » hétf. máj. 15, 2006 12:23 pm

A vadászösztön.
Nekem is résen kell lennem.
A réten, ahol szoktunk gyakorolni, a felrebbenö madarakat kergetné. Erdö, mezö szélén lakunk, és nyáron vadvédelmi szempontok miatt, csak sajat felelössegre lehet elengedni a kutyát, tilos kart tenni a vadvilágban. Mert most szuletnek, növögetnek a kicsi özek, rengeteg van, hihetetlen, itt egy karnyujtasnyira, meg a kismadarak, mindenfele erdei, mezei allat.
Meg en se akarom, hogy vadasszon...
De most erre edzunk es nagyon ugyes a kiscsaj.
Ha neki akarna iramodni, neha ö elöbb meglatja a felrebbenö madarat, mint en, uccu neki, mar pattan utana, de jo erösen raszolok, maradj, es lecövekel. visszajön.
Igy szépen megtanulja, hogy ne kergesse öket.
A fuben a hazak körul mi is talalunk sunit, macskat, es pici allatkakat.
Meg eldobott szemetet, kutyaszart. Volt mar hogy kishija volt, hogy bele nem dobja magat, hogy belehemperegjen. De a trágyázás veszélyesebb haha, azt nem usztam meg:)
Lassan Svedrorszag koszosabb lesz, mint Budapest. Szomoru. Budapest meg egyre tisztabb :)
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » kedd máj. 16, 2006 1:37 pm

Fíbi nem eszik füvet, de minden kis valamit amit talál felzabálja, ág, levél darab, bogyó- és ezektõl félek nagyon nehogy mérgezõ legyen!
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: edina » kedd máj. 16, 2006 5:33 pm

A mi beagle kutyánk onnantól eszi a füvet, hogy látta más kutyáknál, addig lehet, hogy nem jutott eszébe. A lakótelepi kutyák lehet, hogy egymástól tanulják el.
Engem ez nem is zavarna, ha nem enne meg mindent, amit ehetõnek talál, macskáknak kidobott csirkecsontot(ma azt bányásztam a szájából), rohadt barackot....na inkább nem folytatom....a papírzsepit már kiköpi, arra rájött, hogy nem olyan fini, mint elõször gondolta.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kiskópé » kedd máj. 16, 2006 9:44 pm

Prézlinek ez ösztönböl jött, egyszer csak megkóstolta a fuvet és ízlett neki.
Ö is mindent a szájába kapott az utcán, de nagyon gyorsan leszoktattam róla, mert ki tudja miféle kajamaradékok azok.
Apró kavicsokat is szedtem ki a szájából. Az nagyon veszélyes tud lenni, ha netán lenyelik, bélelzáródást, csavarodást okozhat.
A bogyók:)
Szoktunk áfonyát szedni, és megkóstoltattam vele, nagyon szereti, legeli összel a bokorról. Igen ám, de más bokrok, diszcserjék bogyóit is meg akarta kóstolni.
De jó erösen rá, rá szóltam, hogy az nem jó, nem szabad, és megértette egy idö után.
Megtanitottam neki az áfonya nevét.
Ès mondon neki, az nem áfonya, nem szabad.
Most már nem érdeklik a bogyók.
Ahogy nönek, ismerkednek a világgal, eltunik ez a mindent megkóstolunk szokás. Mert szerintem azert csinaljak, mert minden uj nekik.
Most már az eldobott kajamaradék se erdekli.
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron