Miért esznek fuvet a kutyák?

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: edina » szer. máj. 24, 2006 11:43 am

Igazatok van teljesen, hogy le kell szoktatni a kutyát a lenti \"mindenevésrôl\", résen is vagyok mindig, de van olyan, hogy fekszik a f?ben, azt hiszem, csak a füvet eszi, aztán veszem észre, hogy valami kajamaradékot nyammog. Mostanra eljutottunk odáig, hogy ha valami kajaféleséget látok, amit ô is észrevett, akkor egybôl rászólok, hogy nem és az esetek 85%-ban tovább is megy. (Persze van, hogy azért bepróbálkozik.)
Remélem csak elôre fejlôdünk ebben és nem hátra.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. máj. 24, 2006 8:50 pm

Sziasztok!

Kriszti! Pedig igaz az én tapasztalatom szerint is. Legelni mindegyik kutyám szokott és van közöttük több is, aki utána öklendezni kezd és hány. Persze, most hogy végiggondolom, ez az idõsebbek szokása.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: edina » csüt. máj. 25, 2006 8:52 am

Sziasztok!
Az én véleményem továbbra is az, hogy kezdetben eltanulják egymástól. Az én kutyám amikor pici volt, csak tápot evett még, így hasfájásról szó sem lehetett, csak az idôsebb kutyuk ették a füvet, odaállt a kutyák mellé, nézte ôket és ô is elkezdte enni, bár nem tudta, miért, de ette.
Amikor kocsival utaztatjuk, mivel utál autózni, amikor kiszállunk, egybôl rátapad a f?re, bár akkor sem szokott hányni, csak biztos felkavarodik a kis gyomra és így csillapítja.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kiskópé » csüt. máj. 25, 2006 7:13 pm

Ebben is lehet valami :)
Mindenesetre, ahány kutyánk, annyi válasz a kérdésre, és úgy tunik mindegyikben van igazság :)
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kata manó » pén. máj. 26, 2006 12:04 pm

Én sem tapasztaltam még a kutyusomon, h meghánytatná a fû, pedig rengeteget eszik õ is. Bár nekem rengeteg mondták h azért h hányjon, és volt h szabályosan figyeltem mit fog csinálni fûevés után, de még nem volt rá példa /legalábbis nem láttam/ h hányt volna Tõle.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: sbanya » vas. máj. 28, 2006 9:14 am

Én úgy tom, hogy mikor fáj a hasuk akkor esznek füvet, de ez lehet, hogy nem így van! Az enyémek egy csomószor hánynak meg esznek füvet, szerintem azért esznek, hogy meghánytassák magukat!

:-Dóri :-puszi
Avatar
sbanya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Gabby14 » hétf. aug. 21, 2006 6:09 pm

Sziasztok!
Nekem kölyök kutyusom van most és szintén evett füvet azért mert állítólag ég a gyomra olyankor, a fűtől viszont hányni fog, ezért nemigen szabad hagyni legalábbis a kölyköknél. Kép
Ő itt Benny
Avatar
Gabby14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. aug. 21, 2006 8:20 pm

Gabi!

Ha legelni akar, akkor nyugodtan legelhet. Senki nem találta még ki, hogy ezt konkrétan miért szeretik, de nekem az a tapasztalatom, hogy ezzel szándékosan hánytatják meg magukat és ez azt jelenti, hogy erre szükségük van.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: zsupszo » hétf. aug. 21, 2006 8:46 pm

érdekes..az enyémek is legelnek..sokszor már arra gondolta, nem is kutyáim vannak, hanem birkákat vettem.. csak 1-2 füfélét esznek, de azt szinte keresik..és még sosem hánytak....viszont nagyon zõdet kakiltak:-))))
Avatar
zsupszo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd aug. 22, 2006 1:23 pm

Igen, csak bizonyos fajta füvet legelnek. Biztosan van benne valami olyan anyag, amire a szervezetüknek szüksége van, de az is lehet, hogy már a génjeikben kódolva van hogy igy könnyithetnek az emésztésükön.
Olyan lehet ez, mint amikor én a körömpörkölt után mályvateát vagy keserûteát iszom ugyanezért.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron