Miért esznek fuvet a kutyák?

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: edina » szer. máj. 17, 2006 9:29 am

Nagyon remélem, hogy a mi kutyánk is kinövi majd a mindent megkóstolok korszakát. Remélem jó gyorsan...
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kata manó » szomb. máj. 20, 2006 11:45 pm

Szerintem inkább tanítsd meg, ismerõsömék begleje nagyon falánk kutyus, és õ azt állítja h minden beagle az. Sztem tanítsd meg rá h ne egyenmeg semmit a földrõl, én már azt is megtanítom h ne igyon pocsojából a kutyám, nehogy vmi baja legyen.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kiskópé » vas. máj. 21, 2006 9:43 am

Igy igaz. Nagyon gyorsan ki kell nevelni belöluk.
Magától sose tunne el, mert ez a túlélési ösztönukröl is szól, nem csak a kivancsiságról, ami még akkor is erös bennuk, ha rendesen etetjuk öket.
Az én kutyáim a padkázás után ezt tanulták meg legelöször, még a tökéletes szobatisztaság elött.
Csak a tányérjukból ehetnek, vagy csak az én kezemböl fogadhatnak el ételt, jutalomfalatot. Es persze a pároméból.
Èn azt se szeretem, ha vendégek, barátok, kedves ismerösök akarnak örömet szerezni a kutyáimnak egy-egy jó falattal.
Rászoktattam öket, elöbb kérdezzenek meg engem, és majd én odaadom a kezemböl.
Igy elment a kedvuk töle :)
Igy a kutya megtanulja, hogy csakis a gazdiban bizhat meg.
Még Pesten is, ahol laktunk, volt egy ket flugos ember, aki mergezett szalamit, parizsit, akarmit tett ki, relytett el a fuben, a lakotelepen. A következmenyt kepzelhetitek, szegeny kutyus aki megtalalta!!!
Fel is jelentettek a nöt, aki csinalta. Akar egy kisgyerek is megtalalhatta volna, vagy egy hajlektalan.
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kata manó » vas. máj. 21, 2006 9:58 am

Nálunk egérmérget is kiszórnak az utcára, és volt sajnos olyan kutyus a körmnyéekn aki evett belõle, és már nem sikerült megmenteni pedig rögtön rohantak vele állatkórházba. Úgyhogy sok sikert kívánok a neveléshez és abszolúte egyetértek Orsival, én sem szeretem ha mások ada neki enni bármit is.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: mercicica07 » szer. máj. 24, 2006 9:53 am

Sziasztok!A fûlegelésre nagyon egyszerû a válasz!Azért esznek füvet hogy a hányást elõsegítsék.Ha például a pocakjában olyan valami van amit nem tud megemészteni azt így ki tudja hányni.Minden kutya szereti a füvet legelészni(fõleg a kemény vékony szálút).
Avatar
mercicica07
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. máj. 24, 2006 10:31 am

hogy a hányást elõsegítsék??? én nme nagyon hinném az én kutyám egyfolytába legel és még 1szersem hányt, szerintem ez nem meghatározható h miért esznek füvet lehet vitamin pótlás mert csak olyan kedvük van vagy akármi, vagy mert szomjas és így csillapitja a szomját a füben lévõ nedvességgel ez olyan mint az mebernéla zölséd vagy gyümi ..

de h szándékosan hánytassa magát... nem anorexiások ezek..

Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: edina » szer. máj. 24, 2006 11:43 am

Igazatok van teljesen, hogy le kell szoktatni a kutyát a lenti \"mindenevésrôl\", résen is vagyok mindig, de van olyan, hogy fekszik a f?ben, azt hiszem, csak a füvet eszi, aztán veszem észre, hogy valami kajamaradékot nyammog. Mostanra eljutottunk odáig, hogy ha valami kajaféleséget látok, amit ô is észrevett, akkor egybôl rászólok, hogy nem és az esetek 85%-ban tovább is megy. (Persze van, hogy azért bepróbálkozik.)
Remélem csak elôre fejlôdünk ebben és nem hátra.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. máj. 24, 2006 8:50 pm

Sziasztok!

Kriszti! Pedig igaz az én tapasztalatom szerint is. Legelni mindegyik kutyám szokott és van közöttük több is, aki utána öklendezni kezd és hány. Persze, most hogy végiggondolom, ez az idõsebbek szokása.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: edina » csüt. máj. 25, 2006 8:52 am

Sziasztok!
Az én véleményem továbbra is az, hogy kezdetben eltanulják egymástól. Az én kutyám amikor pici volt, csak tápot evett még, így hasfájásról szó sem lehetett, csak az idôsebb kutyuk ették a füvet, odaállt a kutyák mellé, nézte ôket és ô is elkezdte enni, bár nem tudta, miért, de ette.
Amikor kocsival utaztatjuk, mivel utál autózni, amikor kiszállunk, egybôl rátapad a f?re, bár akkor sem szokott hányni, csak biztos felkavarodik a kis gyomra és így csillapítja.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Miért esznek fuvet a kutyák?

HozzászólásSzerző: Kiskópé » csüt. máj. 25, 2006 7:13 pm

Ebben is lehet valami :)
Mindenesetre, ahány kutyánk, annyi válasz a kérdésre, és úgy tunik mindegyikben van igazság :)
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron