Mért ugrál föl a kutya?

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: Maja » kedd feb. 14, 2006 5:35 pm

Sziasztok!

Mollyt,a 3 hónapos Golden retriever szukát kb. egy hónapja kaptam.Nagyon aranyos szofogadó,és mindenki imádja.
Ám de van egy kis probléma;Mikor hazajövök,vagy csak úgy egyszerűen elsétálok mellette,folyton ugrál rám,ha sáros,ha vizes a lába.Felnőtt korában 30 kilós lesz,és akkor nem lehet,hogy nekem itt ugráljon.Hogy szoktassam le őt erről?

Előre is köszönöm!

Molly & Emese
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: Viky » kedd feb. 14, 2006 5:56 pm

Szya!!

Én még ezt nem kedtem el, de azt olvastam egy könyvben h ilyenkor meg kell fogni a lábát lerakni a földre és hangosan mondani neki h nem!!

De nemtom h jó e...puszi! Kép
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: lombi » kedd feb. 14, 2006 6:01 pm

én például a kicsi boscotmikor rám ugrot akkor eröteljesebben ellüktem magmatól az hatott meg hangosan NEM és annyi már nem is ugrált jó kicsit erössebb volt az az ellükés de tudnia kell neki a játék szabályokat a kics kutyáknak szerintem!
Avatar
lombi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: Timi » szomb. feb. 18, 2006 5:19 pm

Én is hasonlóan gondolom!

Timi!
:)
Avatar
Timi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » pén. feb. 24, 2006 1:26 pm

Szia Emese!

Csatlakozom az elöttem szólokhoz, én is tapasztaltam a kiskutyámon, (persze mielött õ megérkezett elég sok könyvet bújtam) hogy amikor haza érkeztem hozzá, sosem kezdtem el, neki beszélni magas hangon, hogy szia, semmi simi nem volt, mai napig sem.Haza érek, átöltözöm, kezet mosok õ jön után végig néz és néha nyüszög egyet-egyet.Utána megszeretgetem és jöhet a játék. Alapból így nem ugrált, viszont a etetésnél nagyon, ha a tálat látja kezdõdik, hát megtanítottuk az ül vezényszóra, 3 nap alatt megtanulta, persze jutalomfalattal, ez egy bogyó, max. és azóta muszáj leülnie, különben nincs kaja.
Nagyon gyorsan tanulnak a kutyák, de ha haza érsz muszáj õt levegõnek nézni, mert ha a hanglejtésedbõl hallja az örömöt, õ örömében ugrál és valóban ha nagyobb lesz, az egész ruhád csupa sár lesz, ha esik az esõ. Hangosan rá kell szólni és keményen hogy nem szabad, és ül! Szerintem is ez lenne a jó taktika. De ha megteszi, egy jutalom bogyó legyen a zsebedbe, hogy megtud értetni, hogy most õ jót tett!
Sokszor a szídás kevés, a dícséretbõl tanul csak igazán!Legalábbis nálunk ez a módszer, és minden nap többször el kell ismételni mindent, mert elfeledheti, most még kicsi és annyi inger éri, hogy nem tud mindenre figyelni, de ez az embereknél is így van, ha tanulsz egy idegennyelvet, nem marad meg benned a szó ha nem ismétled, vagy nem használod a nyelvet!
Üdv
Sz.Évi
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: Yorkie girl » vas. márc. 12, 2006 7:53 pm

Szijja Emese! a mamáméknál van egy 3-4 hónapos Német juhász szuka! Õ megállás nélkül ugrál! ÉS egyfolytában sáros tappancsocskákkal! Én azt mondom ez csak egy kölyökkori élmény féle! Te ismindig mászkáltál a földön amikor még nem tudtál járni! Na ilyen neki is! csak õ nem a földön csúszik hanem ugrál! Szerintem ÍGY MUTATJA KI, HOGY MENNYIRE SZERET TÉGED AHOGY VELEM IS MINDIG A BETTIKE!!!Szóval így mutatja ki KIS KORÁBAN azt, hogy szeret !
Avatar
Yorkie girl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: Yorkie girl » vas. márc. 12, 2006 7:56 pm

Bár igaz,hogy le kell róla szoktatni!De nem vaskézzel! nem szabad megütni se ilyesmi, csak rákiabálni és azt mondani, hogy nem szabad!
Avatar
Yorkie girl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » vas. márc. 12, 2006 9:34 pm

Egy barátnõm ajánlotta,hogy ha felugrál a kutya,nem kell odafigyelni rá,mert ezt figyelemfelkeltés céljából teszi!Ha úgy teszel,mintha észre se vennéd,elõbb utóbb-megunja,és abbahagyja!A másik verzió kicsit durva,azt nem ajánlom,de leírom!Egy kicsit rá kell lépni a lábára,persze nem durván csak hogy megtanulja,nem jó ha felugrál,mert akkor rálépnek,és ez fájdalmat okoz neki.Én az elsõ taktikát választottam,és bevált idáig.
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: Kata manó » vas. márc. 12, 2006 9:59 pm

Én a kutyusomnak azt tanítottam megh parancsra ugorhat. Nekem nagyon bevállt, amikor azt mondom neki h hopp akkor ugorhat, de máskor nem, mert akkor bünti, Bonó 5 hónapos, mégis sikeresen megtanulta:) Szal nem nagy ördöngõsség:D
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mért ugrál föl a kutya?

HozzászólásSzerző: sbanya » pén. ápr. 07, 2006 8:15 pm

Elvileg illetve gyakorlatilag is az én kutyiim is tudják a hopp vezény szót de sanynos néha nem xcsak akkor ugrálnak!:-)
Avatar
sbanya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron