Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyának

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyának

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. jan. 02, 2006 12:57 pm

Sziasztok, BUÉK!

Éva! Az állatorvos ránézésre, meg tapintással igen ritkán tudja, hogy vemhes -e egy kutya! Fõleg, ha csak egy-két kölyök van benne. A kicsi kutya falhat, sokszor elõfordul, és nem is nagyon jó, de nem igazán lehet segiteni ezen. Etetések között talán kaphatna jó kemény rágnivalót /persze ez nálatok lehet, hogy nem müködik, mert az anyja elvenné tõle./
Anyja teljesen normálisan viselkedik. Valóban elege van a kicsibõl.Ilyenkor a kölykök sokat zaklatják anyjukat.
Majd a kicsi 4 hónapos kora körül megváltozhat a dolog. Akkor már az anya megtanulja, hogyan játszon vele.
Ne aggódj emiatt, és csak fizoman figyelmeztesd Bonnie-t, ne kapjon ki a kicsi miatt!.Amikor hallod hogy a házban ugat rá, akkor a gyerek biztosan szopni próbál,
És nem kérdezel hülyeséget!

Nóra!
Ha betöltötte a 8 hetet, elég volna 3x etetni és te is adj az etetések között valamit ami az evés illuzióját kelti. Rágjon csontot /ne csirkecombot/, lényeg, hogy sokáig tartson, Ha a kutya hosszan rág, az az illúzió keletkezik, hogy jó sokat evett, meg el is fárad tõle.
Inkább csak egy kicsit dagi legyen, mint sovány, Ha éri valami, legyen egy pici tartaléka a szervezetnek.
Kifejezetten kövér se legyen, mert árt a csontozatának, hogy a nehéz sulyt cipelje.

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyának

HozzászólásSzerző: LVoice » hétf. jan. 02, 2006 5:08 pm

Kedves Éva,neked is buék

köszönöm a tanácsokat,megnyugtatást, nem ez az elsõ alkalom,h segítesz, hálás vagyok nagyon (és kezdõ a kiskutyanevelésben :o)), de azér szépen növöget a kicsi,és remélem ha nagyobb lesz,nem lóg majd ennyit az anyján :o)

É.
Avatar
LVoice
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: Fruzsi » szer. jan. 04, 2006 9:47 pm

Szerintem már túl van az elsõ oltáson..
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: LVoice » vas. jan. 08, 2006 12:50 pm

Voltunk péntken a negyedik oltáson, lábon nemigazán akart jönni, úgyhogy kénytelenek voltunk buszozni, ahol mindenki odáig volt,h mennyire aranyos :o)
A doktorbácsi megdícsérte,h milyen szép nagy,és azt mondta,h valószínûleg valami közép-ázsiai (vagy milyen) juhászkutya-féle volt a papa, és legalább 40-50 kilós lesz, mire megnõ.... szóval felköthetjük a gatyát etetésileg. Meg azt is mondta,h nem baj,h sokat eszik,és fal,mert ilyenkor úgyis feldolgozza a szervezet,és lemozogja,mivel nagyon sokat futkározik, és azt is mondta,h egyáltalán nem kövér és a kiskutyák hamar kiürítik a táplálékot,és mivel egyszerre viszonylag keveset esznek, sokszor adjak neki.
Most épp hancúroznak az anyjával a kertben, rém aranyosak ilyenkor, jópár kellemes percet szereztek már nekem. Pénteken,mikor hazajöttem, Molly belépett az elsõ két lábával az elõszobába, de mivel tudta,h nem szabad bejönnie (ezt is nagyon hamar megtanulta) elcsórta a papucsomat, elrohant vele,én peidg annyira nevettem,h a páromnak kellett \"visszaszererznie\" a pacskert :o))) Hát ilyen huncut kiskutyám van nekem.
Avatar
LVoice
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: pera » vas. jan. 08, 2006 7:58 pm

Szia Éva!
Nem raksz fel képet a kis manókáról? Olyan régen láttuk már, és jó lenne látni, hogy mekkora.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: pera » vas. jan. 08, 2006 7:58 pm

Szia Éva!
Nem raksz fel képet a kis manókáról? Olyan régen láttuk már, és jó lenne látni, hogy mekkora.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: LVoice » kedd jan. 10, 2006 3:15 pm

Ma készítek róla képeket,ha hazamentem és felteszem :o) már terveztem a napokban amúgy is, fõleg,h így kéred :o) majd megmondom neki,h milyen népszerû,hátha hajlandó lesz pózolni a képekhez, nagyon nehéz fényképezni õt, állandó mozgásban van, fõleg,ha kimegyek hozzájuk :o)
Avatar
LVoice
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: LVoice » kedd jan. 10, 2006 9:50 pm

Kép
Avatar
LVoice
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: LVoice » kedd jan. 10, 2006 9:51 pm

Kép
Avatar
LVoice
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mennyit kell szopnia párnapos kiskutyána

HozzászólásSzerző: LVoice » kedd jan. 10, 2006 9:52 pm

Kép
Avatar
LVoice
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég