Méhgyulladás és annak kezelése?

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: maiaalom » szer. márc. 28, 2007 4:45 pm

Abban szeretném a segítségeteket kérni és a tanácsaitokat, hogy méhgyulladást állapítottak meg az egyik kuytusomnál, voltam orvosnál vele kapott gyógyszert. Nem tudom azonban azt, hogy hogyan terjedhet a méhgyulladás! csak fedezéssel vagy másképpen is? Féltem a többi kuytusomat, hogy nehogy elkapják!
Avatar
maiaalom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » szer. márc. 28, 2007 5:58 pm

fedezve volt a kutyusod?Mennyi idõs?Milyen fajta?esetleg voltatok vele olyan helyen, ahol vízbe mehetett?Mert akkor könnyen összeszedhette
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: maiaalom » csüt. márc. 29, 2007 7:52 am

A kutyus 3 éves, Bogi a neve és cavalier. Volt fedezve, bizti helyen, mert a fiú kuytus be volt vizsgálva elõtte. A vizes helyek is kiválthatják a méhgyulladást? Ezt nem tudtam! Oda fogok figyelni most már sokkal jobban és elkerülõm azokat. Köszönöm a válaszod!
Avatar
maiaalom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. márc. 29, 2007 9:47 am

Szia!

Elég sokminden okozhatja, mindenesetre egy bakteriális fertõzés. A hüvelyben vagy a húgyhutakban levõ baktériumok a tüzeléskor a nyitott méhszájon keresztül bejut a méhbe és ott gyosan szaporodik. Ha vemhes volt, akkor az esetleg elhalt, károsodott magzatok,mivel a kutya nehezen vetél, bent maradnak és ez okozza a méhgyulladást.
Õ nem fertõzi meg a többieket, de ha nem vigyázol rá, nehéz a gyógyulás.

Remélem, jó orvosod van.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: maiaalom » csüt. márc. 29, 2007 12:10 pm

Juj, most aztán tényleg megrémelültem! A dokiban feltétlen és teljes a bizalmam, kitûnõ orvos. van rá lehetõség a vemhességére Bogicának, akkor szerintem újra felkeresem egy tüzetesebb vizsgálat céljából. Esetleg várjam meg a gyógyszeres kezelés végét?
Avatar
maiaalom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. márc. 29, 2007 12:22 pm

Nem akartalak megijeszteni, ne kapkodj. Ha megbízol az orvosban, akkor nyugodtan várd meg a kezelés végét és közben figyeld a kutyát, hogyan változik az állapota. Ha ugy látod, hogy javulás helyett inkább elesetté válik és nagyobb láza van, akkor szaladj.
Nálam még nem fordult elő, de ismerek olyan kutyát, akinél az orvos naponta végzett antibiotikumos méhöblögetést. Egy szépen meg is gyógyult, másikat ki kellett pakolni.
A kutyáknál alkalmazott \"terhességmegszakító\" is hajlamossá teheti a kutyát.
Nálatok leginkább a tüzelés és a fedezés körüli nyitott méhszáj miatt alakulhatott igy.
Ne félj, csak figyelj!

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: maiaalom » csüt. márc. 29, 2007 12:37 pm

Köszönöm a válaszaidat , s fõleg azt hogy ilyen gyorsan válaszoltál! 1 hétig nézem és figyelem Bogicát!
Avatar
maiaalom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Re: Méhgyulladás és annak kezelése?

HozzászólásSzerző: barby71 » pén. ápr. 19, 2013 7:25 pm

ma halt meg Zafika méhgyulladásban 3 éves volt
ez ellése után 4 nappal történt ,nem értjük csak sírunk
Avatar
barby71
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd jún. 21, 2011 2:55 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron