Maxi egy Goldi fiú

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: szikbella » szer. feb. 28, 2007 11:43 am

Sziasztok!

Remélem sikerrel jártok a sétáltatás terén. Én nem vettem semmilyen extra pórázt a kutyusomnak, mégis sikerült megtanulnia a már említett cselekkel a láb mellett haladást. Ha nagyon aktív a kutyád elösszõr szerintem fárazd ki valamivel és utána gyakoroljátok a jutifalatos módszert. Mint említettem ehez sok türelem kell. Én nem vagyok híve a verésnek, folytogatásnak és ahasonló dolgoknak. Biztos hasznos az a póráz, de ha tehetitek inkább szeretettel és sok-sok türelemmel okítsátok a kis büdödöket. Mellesleg minél korábban és minél intenzívebben gyakoroljátok annál nagyobb lesz a siker. Kép
Avatar
szikbella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: simonrebcsike » szer. feb. 28, 2007 1:42 pm

oké probálgatom
Avatar
simonrebcsike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: szikbella » csüt. márc. 01, 2007 12:08 pm

Sziasztok!

A problémátok megoldásában még az is segít hogyha olyan kutyatársaságba viszitek a kis rosszcsontokat ahol már jólnevelt, tanított kutyák vannak. A falka nagyon fontos egy kiskutya életében. Sokat tanulnak a társaiktól, jóval egyszerûbb dolgotok lesz ha így cselekedtek, mert egymást látván a kutyusok jobban megértik mit is akartok ti tõlük. Amúgy pedig igazán jó móka látni ahogy a kutyák eggyüt játszanak, fejlõdnek. Kép
Avatar
szikbella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: S.Anita » szer. márc. 14, 2007 8:01 pm

Sziasztok tegnep vittük le elõször Maxit egy tóhoz ,ami ott van ahol lakom eleinte félt a víztõl de késõbb bebement de úszni nem úszott maximum csak addig mert bemenni amíg a lába leért .Aztán kiszaladt és kisidõ múltán újra bement remélem majd megszokja és szeretni fogja ,de ebben szinte biztos vok.Nyáron majd szinte miondennap le fogom vinni a tóhoz ,mert negyon közel van.Meg lenne egy kérdésem ti szoktátoki futtatni a kutyáitokat ,mert nekem azt mondták ,h kell és már szoktam õt bicikli mellett futatni naon szereti:)
Avatar
S.Anita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: S.Anita » kedd ápr. 10, 2007 6:44 pm

Sziasztok most Húsvétkor kaptunk 4 nyuszit Maxi még eddig nem látott nyuszit ,úgyhogy nem tzudta eldönteni,h ennivaló ,vagy barát...hol ugatott,hol ,pedig meg akarta érinteni õket és folyamatosan a rácshoz dörgölõzött... teszek fel pár képet [img]http://kiskutya.hu/components/com_simpleboard/uploaded/images/2007.04.08%20Húsvét%20046.jpg[/img]
Avatar
S.Anita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: szikbella » szer. ápr. 11, 2007 9:43 am

Szia Anita!

Valóban jó ha mozog a kutyus, de a bicikli melletti futást én nem igazán helyeslem. Mennyetek és túrázzatok inkább sokat. Vigyázz hogy a kis izületei és porcai ne sérüljenek meg mert még növésben van és érzékenyek ezek a területek.
Örülök hogy elkezdtétek a vízhez szoktatást is. Nemsokára úszóbajnok lesz. Az én Bencém alig akar kijönni a vízbõl.:)

Izabella és Bence Kép
Avatar
szikbella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: tapmancs » szer. ápr. 11, 2007 8:10 pm

Ilyen fiatal, nõvésben lévõ kutyának még a bicikli melleti futást én se ajánlanám de szerintem egy kocogó ember mellet nyugodtan el kocoghat õ is.
Avatar
tapmancs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. ápr. 12, 2007 5:49 pm

Szia Anita!
Golden kölyköt másfél-2 éves koráig bicikli mellett futtatni NEM SZABAD! Ilyenkor nõ legjobban a csont, rendkívül sérülékeny, nem szabad megerõltetni. Annyit szabad csak futtatni, amennyit magától is megy, pl. sétánál, de egyébként nem. Súlyos diszplázia alakulhat ki, ha túl van terhelve:-(

Amúgy nem feltétlen kell retriever póráz, de sokkal egyszerûbb vele a képzés ;-) Én is ilyet használok.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: tapmancs » csüt. ápr. 12, 2007 6:14 pm

már hallotam errõl a pórázról :) de valaki felvilágosítana hogy miben különbözik a többitõl? :S
köszike :)
Avatar
tapmancs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Maxi egy Goldi fiú

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. ápr. 12, 2007 6:46 pm

Hát lényegében egy \"hurok\" (az alakját tekintve hasonló a folytópórázakhoz, de csak az alakja!) ami szûkülni-tgulni tud a kutyától függõen. Ha a kutyus szépen jön, nem húz, akkor a póráz laza a nyakán is, viszont ha húz, akkor megérzi, mert megfeszül, de amint enged a kutya, enged a póráz is.
Pl. akkor jó, ha húz a kutyus, mert apró rántásokkal a tudtára lehet adni, mit is akarunk tõle. Nem drágább, mint a többi póráz és pl. goldennél az én tapasztalapom szerint sokkal hatékonyabb.
Innen lehet rendelni: http://www.retrieversport.eu
De pl. szinte az összes Hun.Retriever Klub által szervezett vizsgán is hozzá lehet jutni.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 0 vendég

cron