Kyra, a pici airedale terrier :)

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 17, 2006 1:39 pm

Szija Erika!
azzal van csak probléma h a porázt ráraktam de nem akarom agyin cibálni, viszont mosta alszik vagyis relaxál. ha nem a lakásba vagyunk hanem kint a parkoloba vagy az ajtó elõtt akkor odajön ha hívom. a lakásba ha a helyén kivül probálom cslaogatni akkor szószerint a félelemtõl lemerevedik. ha tesz már pár lépést a pórázzal egykis segítséggel akkor jöna dicséret. nem várom h azonnal szokjon hozá csak késõbb lesz problémám ha most nem szokja meg.. nem vihetem ölbe... azé hehe elég érdekes lenne.
a kajánál megpróláom amit te h addig nem eszik amig õ nem akar.... viszont az idegességtõl liheghet nagyon? mert egyfolytába liheg.. az orra nedves szal nem lázas.
levinnni kész katasztrófa miután nem szereti a pórázt ezáltal szó szerint kikell vonszolnom a lakásból a liftig aztán ki az utcára. nagyon visszatart éd nagyonmakacs ..hisz terrier :D.
de alakulunk, most nyugtattam meg és most pihi van. este megint probálkozunka lemenéssel pórázzal együtt :D
de nagyon figyel csak ugynéz a gomb szemeivel.

Kép

Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. ápr. 17, 2006 4:35 pm

Az evéssel kapcsolatban Erikaûának van igaza, ugy csináld, ahogy irta.
Gondolom, hogy a tenyésztõnél kennelben élt, és ki sem jött mostanáig, csak ha Te ott voltál. Nem csodálom ám, hogy most teljesen elveszve érzi magát. Legyél nagyon nyugodt és türelmes. Ahhoz a súlya is nagy, meg az életkora is, hogy ölben vidd.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » kedd ápr. 18, 2006 6:51 am

minnyá megyünk az állatdokihoz. a lányzó már egészen kezd felengedni, elmondhatom h 1 helyre jár pisilni és kakilni de ha éhes akkor elkezd szugerálni és ott dekkol a konyhában. igazi ki seggemvége.. ahol vagyok oda ö is jönni akar :D. nagyon cuki :). a nyakörvet nagyon jól viseli a pórázt háát kezd alakulni :) a nevére egész jól hallgat felfigyel és ha mondom h gyere ide akkor már elindul :).
minden kis zajra összerezdül az autóbusz egy nagy szörnyeteg...annyira iokos h az hihetetlen a kajás és itatos tál helye már megvan oda megy és eszik :D.
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » kedd ápr. 18, 2006 11:10 am

már egészen jól közlekedik a helyét azt nagyon tudja.
gondolom természetes h a játékaival még nem nagyon foglalkozik és kis seggem végét jáccunk egész nap :). most is alszik.
voltunk dokinál megkaptuk a köv oltást és megnézettem mert olyan volt mintha tüzelt volna , meg véreset pisilt. a doki aszonta h valszin egy kis hugyvzeték gyulladás. de nézzem a vizeletét és vigyek mintát.
de nagyon élénk :).
nagyon szépek vagyunk :) Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

kéne egy két tanács

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 19, 2006 9:45 am

halika
kaptunk a dokitól féreghajtót és hát eléggé rendesen hajta õt is :).. de ennek meddig kell így lennie? ugyanis férge az nincs de nagyon megy a hasa. tegnap adtam be neki 2 tablettát ..
kb hány napig lesz még ez?
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 19, 2006 9:57 am

kicsi Kyra szundít... nem ugy mint én este :D
Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kéne egy két tanács

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » csüt. ápr. 20, 2006 12:16 pm

Szia Kriszti!

Húha, az nem jó ha megy a hasa!!!

Fíbinek 2 kakija híg a féreghajtás után és ennyi. Mi két hetente adtunk neki és a pasztát, amit az állatorvosnál vettünk, mert nem javasolták akkor még a tablettát, és ebbõl mi csak egy egységnyit adhattunk a kistermetéhez viszonyítva.

Nem tarthat sokáig a hasmenés, hiszen ez csak egy tisztító dolog, vigyázz szerintem ezzel, járj utána hogy biztos kell neki 2 db, vagy hogy jó -e ez a tabletta!

Ez az én véleményem, biztos más is tud majd segíteni.
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kéne egy két tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. ápr. 20, 2006 8:37 pm

Sziasztok!

Kriszti, még mindig tart Kyránál a hasmenés?
A féreghajtó tabletta 10 kiló testsulyra szól, te 2 szemet adtál. Nem ugy gondolta az orvos, hogy egyszerre egyet és két hét mulva a másikat?

De ha sok volt, akkor sem okozhat ilyen hosszú hasmenést.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kéne egy két tanács

HozzászólásSzerző: barikitti » pén. ápr. 21, 2006 9:14 am

még mindig megy hasa de nem lehet azért is mert nem eszim mert most ugye koplal tegnap óta ami csüt.. és csak vizet iszik és az hihitja azta kevés székletet ami benne van?
mert ugye kedden kapta meg a doki nekem aszonta h 2t 1szerre adjam be.. azt ugy elkezdett esére fosni mintha ezt tanulta volna egész életében... m aímég nem volt ürítése de csak este toka mjd feljönni és mondnai h mivan.. szal már péntek és még mindig fosik de egyre kevesebbet lehet mert nincs benne kaja.. de a kedve egyre jobb egyre jobban megnyilik
tegnap este olyannyira h elengedtem és elkezdett ugrálnimeg szökkelni ugy futott mint 1 õz :D
erre a lábamnka esik felakar lökni pattog elõttem nyalja pofim.. ráncigálja a botot akezemben
hatalmasat fejlödött 4 nap alatt mióta nálam van..
egyenlõre csak engem fogad el a többieket csak skubizza de még nem megy oda.. de egyre jobban nyilik..
rájöttem h inkább õ olyan bújos gyere simizz kutya... még nem aza hude minnyá jáccok. ez amugy normális?
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kéne egy két tanács

HozzászólásSzerző: desther » pén. ápr. 21, 2006 9:31 am

Szia!
Az én kutyusom is hasmenéses volt, próbáld ki a kaukázusi kefírt, az jót tesz a bélflórájának.(már ha megeszi)Ha nem ízlik neki, van egy bélfertõtlenítõ,székletfogó tabletta, amit nekünk is ajánlott az orvos,összetörve bele tudod tenni a kajájába. Délután leírom a pontos nevét,recept nélkül kapható.Nekünk nagyon jól bevált.

Eszter
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég