Kyra, a pici airedale terrier :)

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 17, 2006 8:05 am

Április 15dikén hoztam haza Debrecen mellől. Új kis taggal bővült a családom. Olyan fajtát akartam ami nem elterjedt és hozzám illik. A hazahozatal autóval történt, mikor megláttam szinte repesdtem a boldogságtól, hogy végre egy nagy álmom teljesült. Mindent megtudtam a fajtájáról amit lehetett, tanácsokat kértem és kaptam is :). Auzóban egészen hazáig alig mozdult, az első óra után már nem remegett hanem, kezdte talán érzeni h jó helyre kerül és befészkelte magát az ölembe és elaludt. Akkor már tudtam h nem lesz vele könnyű. Egész uton lestem minden levegő vételét, elsem hittem h ez a csöppnyi kutyus az enyém :). 5 hónaposan hoztuk el és elég nagy kutyus lesz majd mikorra megnő. Fajtáját tekintve későn érő tipus és bohokás szeleburdiság jellemezi. Ezt az első pár napban nem nagyon mutatta meg. Inkább h mennyire fél még mindentől.. Aznap este vasárnap este kisem mozdult a helyéről, még megvolt ő is döbbenve h mi is történt vele. Nagyon nehezen oldodó kutyus de ha kienged akkor vigyázat világ itt jön Kyra a kis durecell, örökmozgó :). Nagyon nagy öröm fogadta itthon is a családom részéről. Életem egyik legszebb napja volt mikor előszőr fogtam a kezemben Kyrát a pici airedale terriert :)

Kyra és Kriszti :) Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 17, 2006 8:06 am

épp figyelek Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 17, 2006 8:07 am

Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 17, 2006 8:08 am

szeretek pózolniKép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 17, 2006 8:13 am

Szisztok!
van egy olyna problémám h a kutyusom kissé bevan tojva vagyis antiszociális de már 5 hónapos és se nyakörv se pórázhoz nincs szoktatva és még nagyon fél. Engem má rlfogadott a családdal is barátkozik de csak akkor jön ki s ahelyérõl ha éjjel mindenki alszik. Kennelbe van tartva gondolom ez is nagy hatással van h most uj hely és lakás nncs zárva tartva. De mikor én látogattam akkor nem volt ilyen félõs... most meg mint a nyuszi. a nyakörvt már megszokta de apóráz... probáltam levinni de 4 lábon nem mer jönni ezért levittem ölbe a fübe ott elengedettem és odajött hozzám póráz nélkül. vmi gyorstalpaló póráz szoktatást tud vki?.. persze nincs agyon simizve mert akkor ugye azt dicséretnek venné. pliz vki irjon vmit, már 5 hónapos a lányzó és nemtom mi legyen.
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. ápr. 17, 2006 10:02 am

Szia!

Gyönyörû a kutyád, máshol õróla kérdezted, hogy hány oltás után viheted utcára? Ha igen, akkor mindenképpen azonnal vinni kell, mert nagy a lemaradás. Gondolom, az alap oltásokat megkapta a tenyésztõnél.
Gond lehet, hogy egyszerre sok az, hogy új helyre került és gondolom, hogy sokan is vagytok körülötte.
Legyen most mindig rajta a nyakörv, és ha a lakásban nem fél annyira, akkor ott vezesd pórázon egyik helységbõl a másikba. Ha nem lépked, akkor pórázhosszra gugolj le és csalogasd, kedvesen hivd, nagyon finoman húzd meg néhányszor. Ha szépen megy pár lépést, nagyon dicsérd, kaphat falatot is.

Ezt persze lehet a szabadban is, ha találsz egy nyugis helyet.
Minden nap, többször néhány perc, és egyre jobban fog menni.
Most persze ez a legsürgetõbb, de azt is használd ki, hogy még fél, most lehet megtanitani, hogy mindig téged lessen és ne hagyjon ott.
Ha leviszed, jusson arra is idõ, hogy póráz nélkül engedd még most amig fél, és hivd ahogy leirtad. Ez a behivás alapja.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 17, 2006 11:46 am

Szija Éva!
óó igen Õ a nagylány. a konyhába már elvan mivel tudja h onnan van a kaja :). a pórázt ráraktam h szokja h vmi lóg a lábánál. próbáltam kivezetni, de visszatart .. akkor kis falatot akartam neki de még annyira fél szegény.. velem elvan odajön élénken nagyon figyel. Holnap viszem le az állatorvoshoz.. az is kész akabré lesz... mert én nem vagyok hajlandó végig cipelni fél kápmegyeren szal valszeg végig huzm ovatosan, eddig a négy lûbût nem nagyon használta. emelgetni elég fárasztó, de nagyon dicsérem. már ma egy helyre tanultunk pisilni 2szer sikerült :D. az már megy. lent is pisil szal ez még sztem 1-hét, de apórázt muszály vhogy gyorsan megtanulnia.
a másik h nem eszik tápot pedig a tenyésztõnél azt evett, csak a husikát eszi meg azt is a kezembõl de csalogatoma tálja felé már fél ut megvan :). nem akom rászoktatni a husra teljesen, szala tápot nemtm mért.. lehet h mégnaon korai az ilyen vagy magasak az elvársaim.. tom h nem megy minden 1bõl..
szal jól szórakozunk :). a családot és a mászkálással már nincs gond de a széket kihuzom vagy szekrény nyitás wc ajtó kinyitása ez mind szokatlan és még ettõl nagyon fél. a papagájt még észre sem vette.
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: Nóra » hétf. ápr. 17, 2006 12:11 pm

Tündéri ez a kutyus :) Minr egy kis plüss :)
Biztosan hamar meg fog szokni Titeket, de hát kezdeti nehézségek mindenhol vannak, fõleg így, hogy idõsebb :) De mivel mindent Veled fog megtanulni, nagyon hûséges társ lesz, ez biztos :)
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: pera » hétf. ápr. 17, 2006 12:17 pm

Szia Kriszti!

Ismerõs ez a helyzet a kutyusoddal, mivel én 3 hete hoztam haza a kis griffont, õ akkor volt 3 hónapos és hát a megfelelõ szocializáció nála se volt meg.

Itthon eleinte félt, alig mozgott a lakásban. Ezt úgy oldottam, hogy leültem hozzá a földre, hogy megnyugodjon. Amikor már nyugodt volt, elkezdtem sétálni vele a lakásban és minden helyiséget megmutattam neki, de nem erõszakkal vittem, hanem kedvesen hívogattam. 1 nap után, már ment mindenhova.

Az evés nálunk is problémás volt eleinte. Nem akart enni a táljából, félt tõle. De én egy falatot nem attam neki a kezembõl, mert nem akartam, hogy azt szokja meg. Leraktam a földre egy kis tápot, majd egyre közelebb tettem a táljához és végül bele a tálba. Így nagyon ügyesen rájött, hogy neki onnan kell ennie. És mivel én mindenféleképpen tápra akartam rászoktatni, más kaját nem adtam neki. Ha nem evett, elvettem a tálját, biztos voltam abban, hogy a következõ etetésnél olyan éhes lesz, hogy tutira enni fog, és így is lett.

A nyakörvet és a pórázt pedig eleinte a lakásban tettem rá, itthon szoktattam. Én szerencsésnek mondhatom magam ilyen téren, mert az elsõ pillanattól kezdve elviseli és ügyesen megy pórázzal. Én minden egyes sétánál el is engedem és jutifalattal tanítom, hogy odajöjjön. Most 15 hetes és eljutottunk oda, hogy akárhány kutya van a közelben, szólok neki és õ odajön mellém és leül.

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de szeretnék segíteni neked, remélem sikerül. Amúgy gyönyörû a kutyád, tündéri buksija van.

Puszi
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: pera » hétf. ápr. 17, 2006 12:19 pm

Még annyit elmondok, hogy a kezdeti félelem nem tart sokáig. Belga 3 nap után már olyan kis rosszcsont volt, hogy minden családtagom ki van borulva tõle. Én még bírom! :)
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron