Kyra, a pici airedale terrier :)

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » kedd ápr. 25, 2006 6:39 am

Szia Kriszti!

EGy kölyök kutyát szerintem igen csak fel kell tudni ismerni, pláne akinek van kutyája. Annyira bóhókás fejszerkezetük van, és hát pláne a mozgásáról.
De ezt én sosem értettem, hogy bocsánat a kifejezésért \"öleb\"-eket (bár ez létezik), miért kell egybõl felkapni ha egy nagyobb kutyával találkozik.

Persze hallottam már rémtörténeteket, hogy széttépték valakinek a kiskutyáját, nagy kutyák, ez nagyon szomorú, de hagyni kell hogy egy egészséges bátorság kialakuljon egy kiskutyában.
Fíbi négy és fél kiló szóval eltudod képzelni mennyire kicsike, még sem vettem fel még sosem az utcán, csak most hogy fáj a lába.
Amikor kimegyünk a kutyafuttatóra szabadon engedem és rohangál a nagy dándogok, meg farkaskutyák, vizslák, mindenféle óriás (hozzáképest) kutya után és abszolút nem féltem!
Szeret nagy kutyákkal lenni, de ez látható a képeim között is, tart tõlük, elõbb mindig engedi a szaglászást, aztán mehet a játék.
De hogy a te kutyidtól féltenének másik kistermetû kutyát, hát ez nekem magas. Annál jobb minél több kutyival engeded össze, és õ szuperül fogja tudni melyik az akitõl tartani kell.

Szerintem sem kell hagyni minden jött-ment embernek hogy simogassák, én vagy hogy kamuzok és azt mondom legyen szíves ne simogassa meg, még nincsen meg minden oltása. Aztán bocsánatot kérnek és csak nézik.
Alkalmazd bizonyos helyzetekben, elõbb szabadulsz!

Puszmancs
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » kedd ápr. 25, 2006 8:44 am

Sziasztok!
háát igen
õ nagysága már mindent rágna de vettem neki ilyen füstölt csontot és azt nagyon szereti.. a másik h mindig olyan este 9-10 tõl hajnali1ig kezd l élni naoközben meg alszik mint a tej..
habár elõbb már harapdálta a csomoját azzal kel azzal alszik nagyon cuki :)
Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » kedd ápr. 25, 2006 8:47 am

hoppá lebuktam :) itt a gatya szármat vettem kia szájából :) amikor hazahoztam akkor rá husvét hétfőre ment a dumbó c rajzfilm azt megihletett és a másik beceneve a dumbó ebből látszik h miért :D
Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » kedd ápr. 25, 2006 8:51 am

nem látok :D ugy tudja hagyni magát h az meber azt csinál vele amit akar szinte mindnet eltür :)) itt épp a 3mjaomból a nem látokat szerkesztettük meg együtt
Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » kedd ápr. 25, 2006 9:05 am

reggel felkeltem és felöltözök h most adok neki kaját mert utána rá kb 10 percre szokott üriteni leültem bent a szobába had egye meg nyugodtan ez volt kb 5perc .. bejön és örül vminek gondoltam annak h megyünk le..
a fenét.. hááát jöt megmutatni h ő a kisbüszke lányzó mijen jót alkotott a konyába..
gondoltam magamban milyen jó h már felöltöztem jól leszidtam aztán meg sértődötten félrevonul..
amikor lent csinálja a dolgát akkor agyba-főbe dicsérem fent meg elkezdtem leszidni remélem így szobatiszták leszünk egyszer biztos
és nagyon huncut :) gondolom mindnekié de ez...

nyah bye Krizsti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 26, 2006 8:53 am

ma reggel megyek megcsinálom a kajcimat egy kis kalács..
mivel a lányka nme ette meg a kajáját reggel ezért felvettem elõle..
erre leülöka gép elé kicsit emilezem és azt látom ha Kyra sunnyogva eszk vmit.. hát lelpota a tácámról az egyik szelet kalácsot..
nagyon kezd kinyilni a csipája :D
most meg persze megx a hiszti és ugy néz mindnekire mintha összevissza verném és mindenki csak õt bántja.. ezt minden leszidásnál eljácca
kezdek hozzászokni

most atnuljuk mi az járda eddig félsiker még párnap remélem addig nem fogom megtaposnia mancsát...
addig nem nagyon merem elengedni az utcán amig ezt megnem tanulja mert ha már tudja akkor enm fogok azon aggódni h lerohan egy autó alá...

a játékait is kezdi felfedezni.

Bye Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: Kiskópé » szer. ápr. 26, 2006 4:02 pm

Szia Kriszti!

Az én keverékemet, törpe snaci és ?talan bolognese, pedig állandóan fajkutyának nézték, pedig semmire se hasonlított annyira, hogy rá lehessen fogni:) Az is vicces volt. Mindig azt mondtam, hát persze hogy fajkutya: Pindur terrier :)

Ö egyszer ellopott a konyhaasztalról egy oldal szalonnát, hihi. Nagyobb volt mint a kutya.
Csak a nyomait láttuk, merre dugdosta a lakásban. Elöször a palmank viragföldjébe, aztan az agy alá vezettek a nyomok, végul a félig nyitva felejtett ruhásszekrényemben talaláltam meg az eldugott zsákmányt :) a ruháim között!!!
Te jo ég olyan vicces volt, nem is tudtam haragudni.

Kyra is csinál ilyen bolondságokat? Vagy majd fog, ha nagyobb lesz, haha, tudnak ám meglepetéseket csinálni :)

A rágásnál mire gondolsz? Bepróbálta már a bútorokat, cipöket? Mig kölykök, próbálgatják meddig mehetnek el, haha

Szia
OrsiPrézli
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: Kiskópé » szer. ápr. 26, 2006 4:04 pm

Ès még azt is meg kell jegyeznem, nagyon szép kutyusod van!!
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » csüt. ápr. 27, 2006 8:03 am

Szia Kriszti,

hát igen lopos egy népség a kutyanép.
Fíbi tegnap a bugyimat lopta el a szárítóról és mire észre vettem már teljesen belegombocoltam magát a disznó.

Gondolom a kalács finibb neki, mint a saját kajája, nem azért nem eszik, mert õ is kezdi a foghullást? Mert akkor Fíbi is alig evett, csak puhát tudott, most sincs sok foga, de most meg zabál, mióta a RC-t adom neki. Figyeld szerintem a fogacskáit.

Hogy álltok a szobatisztassággal? Mi most visszaestünk.ááááááááááá pedig már azt hittem.... én naív
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kyra, a pici airedale terrier :)

HozzászólásSzerző: barikitti » csüt. ápr. 27, 2006 8:59 am

Szija Orsi!
thx :)
nagyon rafinált ..a rágcsálás azt értem h a cipõket még nem próbálta, hanme vettem neki egy füstölt csontot amit csak rág és rág és persze rág :D

Ma sajnos mikor levittem akkor nnagyon elkezdett sántitatni..
mivela frontline miatt és még nincs meg összes oltása miatt sem fürdethetetm meg.. ezért csaka lábát ma lemostam
kivágtama szört és a hiomokot kipucoltam
most ugy tûnik h nem fáj már neki de szószerint rákellett feküdnöm h nyugton legyen
szal még nme ihetem aela kozmetikushozmajd csaka veszettségi után
mert csak 2oltással hoztam el és köv héten kapja már a 4diket
idöközben megkapta a 3dikat
szal emiatt kicsitlevagyok törve
mert már kilehet neki tépni a szõrét ami annyitt tesz h az õ bundájájt már lehetne trimmelni :(

Bye Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég