kutyanevelés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Dugesz » szer. ápr. 22, 2009 2:44 pm

Szia.
A válasz: Ian Fennel: Kutyapszihológia.
Ezt olvasd el és minden okés lesz.
Avatar
Dugesz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: fruzsika » hétf. ápr. 27, 2009 5:32 pm

szia.tapasztalatbol anyni,hogy nekünk volt 4 évig labradorunk és minden nap kiszökött.akárhogyis de megtalálta a modját.volt amikor 2 napig nem jött vissza. de legtöbbször csak 1-2 orára ment el. 3 honapja elment.és azota nem jött vissza.:S
szoval lehet hogy a fajtája miatt ilyen a kutyusod.
Avatar
fruzsika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: fruzsika » hétf. ápr. 27, 2009 5:38 pm

sziasztok.most kaptam egy 7 hetes bolognese kiskutyát.nincs nagy tapasztalatom a kutyanevelés terén.kicsit félek is. pl.tudnátok tanácsot adni hogy sikeres legyen a szobatisztaságra nevelés.(most pelenkával probálkozok .csak mindig szétrágja.)
Kép
Avatar
fruzsika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd ápr. 28, 2009 3:06 pm

Fruzsina ez butaság, egy kutya sem fog megszökni sehonnan a fajtája miatt. Viszont bármelyik kutya rászokik a szökésre ha lelkileg vagy fizikailag el van hanyagolva, ha magányosnak érzi magát.

Olvasd el a régebbi szobatisztaság topicocat, van pár, ott már nagyon sokmindent írtunk errõl.
Jó ötlet volt ez a pici kutya?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: fruzsika » kedd ápr. 28, 2009 4:39 pm

hát én ugy hallttam h a labrador igen is hajlamos arra hogy csavarogjon.
Igen jó ötlet volt a kiskutyus mert nagyon jól érzi magát nálam.ez látszik rajta.csak nincs tapasztalatom kutyanevelés téren ezért kérdeztem itt.
Avatar
fruzsika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd ápr. 28, 2009 6:18 pm

Szia Fruzsi!

Jópár éves tapasztalatból és a fajta ismeretéből mondom, a retriever nem hajlamos a szökésre!
Viszont az tény és való, hogy a sok fajtánál több ESZE van a retrievereknek, és ha nem használod ki, nem adsz neki munkát, egyszerűen feltalálja magát. És keres magának elfoglaltságot, nem kertidísz. Van amelyik kevésbé, van amelyik jobban. (és általában ezek az egyedek, amiknek nagyobb agyi kapacitásuk is van, jobban dolgoznának...)

Minden fajtánál alapvetően fontos, hogy stabil, fém/fa/beton kerítés legyen, és ne drót, amit ki tudnak rágni, viszonylag magas, amin nem képes átugrani, és ivartalanítás! Pláne kanoknál.
Ugyanis amint megérzi a tüzelő szukákat, ösztönből megy, nincs neki akadály. Viszont ha nincsenek golyeszok, nics ami hormont termeljen.

Retrivereknek ajánlott a kutyasuli, vagy kutyás-társaság, ahol le tudod foglalni az agyát, és akkor semmi gond nincs:-) Nem egyszerű fajta sem a golden, sem a labi, de egy kis utánajárással kellemes társ faragható belőlük;-)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. ápr. 30, 2009 11:04 am

Fruzsi szia!
Bár régóta nem írkálok ide, mégis az írásod erre késztetett. Egy golden és egy labi boldog tulajdonosa vagyok, tehát van némi rálátásom a dologra.

A szökés nem fajtafüggõ. Sokkal inkább unatkozás, illetve vérmérsékletfüggõ. Nekem a kutyáim le vannak mozgatva agyilag és fizikailag, és nem akarnak szökni. Nem 3 méteres betondzsungelben élnek, hanem egy normál családi házban, kerttel. Elfogadom, hogy nem mindenki \"vadászkutyázik\" ezekkel a csodálatos lényekkel, de ha ezt a fajtát választotta, akkor igenis tegyen érte, ha más nem teniszlabdát dobálgasson. Sértõnek tartom, hogy egy ilyen intelligens kutyát \"ilyen típusnak\" definiálsz. Azt hogy ezt olvastad inkább nem minõsítem, persze véleményem szerint ezt biztosan nem szakember tollából írásból vetted... Jótanácsként hagy tegyem még hozzá, ha egy labrador, aki a megfelelni akarás jelképe is lehetne, annyira gazdafüggõ és társas lény, annyira dolgozni akaró nálad naponta 2-3 órákra elszökhet, nagyon rossz úton haladsz. Egyrészrõl a kerítés erõteljes renoválásra szorul, másrészrõl a kutyád kötõdése érdekes lehet hozzád, ami szintén nagyon rossz jel. Kérlek gondolkozz el ezen mielõtt szeretett fajtámról badarságot írsz. Köszönöm a megértésedet. Retrieveres üdvözlettel: Enikõ és a retik
Kép
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. ápr. 30, 2009 11:05 am

Dórikám, szombat reggel végre tali! :)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. ápr. 30, 2009 1:14 pm

Enix hogyan tévedtél ide? A napokban gondoltam, hogy mi lehet veled?
Fruzsinak írt válaszoddal nagyon egyetértek, ezért kérdeztem, hogy jó ötlet volt-e most egy újabb kutya. Hátha ennek is sikerül elszökni. Hiszen olvastad, 3 hónapja volt otthon a kutyája utoljára. Mi lehet szegénnyel? Lehet hogy engem ez jobban foglalkoztat mint Fruzsit?

Fruzsina nem értetted a kérdésemet. Azt akarta jelenteni, hogy inkább az elcsavargott kutyádat kellene keresned minden eszközzel, mint lemondani ilyen könnyen róla és egy másikkal próbálkozni.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. ápr. 30, 2009 2:44 pm

Nem felejtettem el:-D Már várjuk nagyon.
Szted kb meddig maradunk kint?:-)

Remélem jó idfõ lesz, mert most náluk épp vihar készülõdik:-S Kép
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég