kutyanevelés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: mayababa » szomb. feb. 14, 2009 3:55 pm

Szia Éva!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget,megköszönném a könyvet.
Az email címem:maya_1@freemail.hu
Ma sikerûlt valamelyest meg valósítanunk hogy kint pisiljen.
Az elõszobában el kezdett pisilni felkaptam és kivittem a hóra:)és oda sikerûlt neki pisilnie nagyon megdicsértem bár elõszõr nagyon megijjedt hogy vajon mit fogok rá szólni és elõszõr menekûlni akart tõllem de ide bent meg kapott jutalom falatot és még több dicséretet ekkor már meg nyugodott.
Köszönöm elõre is a könyvet.
Üdv:Marianna
Avatar
mayababa
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: gromoboj » kedd feb. 17, 2009 1:07 pm

Sziasztok!
Jövõ héten hozom haza a kiskutyámat, addigra szeretnék egy megbízható, jó állatorvost találni. Az 1. ker.-ben lakom Pesten, de az sem baj ha egy kicsit messzebb van. Az a fontos elsõ sorban, hogy igazán jó legyen a kutyusnak.
Avatar
gromoboj
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Kingu84 » kedd feb. 17, 2009 3:59 pm

Szia Zsuzsa!
Én a 3. ker-ben lakom, ott 2 nagyon jó dokit is ismerek.
1. Dr. Wladár Zoltán és Dr. Wladár Sándor - õk az Eurocenternél vannak (gondolom azt tudod, hol van). A honlapjuk: http://www.tar.hu/wladarzoltan/siteok/bemutatkozas.htm
2. Dr. Varga József - õ Csillaghegyen van a Család utcában - ez egy kicsit messzebb van Neked. Nekik is van honlapjuk:
http://www.allatpatika.hu/

Én mindkettõjüket nagyon szeretem, jelenleg Varga Józsihoz járok.
Bár nincsenek Hozzád annyira közel, de õk tényleg jók, a saját életemet is rájuk merném bízni!

Remélem tudtam segíteni!
Sok sikert a kutyushoz! Milyen fajta?
Avatar
Kingu84
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: gromoboj » kedd feb. 17, 2009 9:20 pm

Kedves Kinga!
Köszönöm szépen a tippeket. Meg fogom nézni mindkettõt, a biztonság kedvéért.:-)
Egy gyönyörû ír szetterem lesz. Már nagyon várom!
Avatar
gromoboj
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: rema » szomb. feb. 28, 2009 4:20 pm

Szia Éva!
Örömmel olvasom ezt az oldalt. június végén hozzuk el az első yorkinkat .
Még nem volt kutyusunk. Már előre tanulom a teendőket. A szobatisztaság biztos komoly gond lesz.
Ha nem tartanál illetlennek, elkérhetném én is e-mailben azt a könyvet a kutyapszichológiáról??????
55 éves pedagógus vagyok akinek kirepültek a gyermekei és ezért szeretnénk a férjemmel kutyust. szeretnénk mindent megtanulni!
címem: rendekimari@gmail.com
Avatar
rema
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: peva » szomb. feb. 28, 2009 7:02 pm

Kedves Rendeki Ágostonné!

Szerintem nem kell túlaggódni a dolgot(bagoly mondja verébnek). Ami fontos, hogy az ember elõre informálódjon, olvasgasson minnél többet, legyen egy megbízható állatorvosa, és egy olyan tenyésztõ aki megfelelõ útmutatást ad a fajtával kapcsolatban, és akár a késõbbiekben is segít.
Ajánlom ezt a fórumot, érdemes olvagatni a cikkeket és a régebbi fórum topic-okat is, sok kérdést megválaszoltak már a tapasztaltabbak. Ezenkivül a Fennel könyv, és a www.kutyapszichologia.hu -n is sok érdekes olvasmany van.

Kivanok, jo keszulodest es varakozast es sok boldogan eltoltott evet egyutt!

Udv

Eva
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: henoka » szer. márc. 25, 2009 11:06 pm

Szia Éva!

Ne haragudj, hogy én is \"zaklatlak\", de szeretném én is elkérni a Fennell Kutyapszichológia könyvét, ha nem lenne túl nagy fáradtság. Címem: tothh@freemail.hu
Õszintén megvallva nekem nincs kutyám, viszont a páromnak van és most kicsit küzd vele. Szeretnék segíteni neki ezzel a könyvvel, hogy jobb legyen mindkettejüknek.
Nagyon szépen köszönöm elõre is a segítséget!
Üdv: Heni
Avatar
henoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Candy_baby22 » csüt. márc. 26, 2009 11:16 pm

Sziasztok!
Az én kis kutyám 11 hetes és egyszerûen játéknak tekinti a kezem. Ha meg akarom simogatni, akkor is harapdálni akarja, persze csak játékosan. Olvastam, h meg kell egy picit rángatni a grabancát és az segít. Én ezt kipróbáltam, de csak annyi, h ritkábban harapdál (a simogatós rész nem változott). Ha játékot tartok a kezemben, akkor is csak a kezemre és nem a játékra figyel. Mit tegyek?
Elõre is köszi.
Avatar
Candy_baby22
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » pén. márc. 27, 2009 11:22 am

Szia!
Nem vagyok több 10 éves tapasztalattal rendelkezõ kutya gazdi,de nekem is ezt csinálta a kutyám.Semmit nem tettem ez ellen.Egy kis idõ után kinõtte.Annyit csináltam,hogy mikor erõsebben harapta a kezem,megfegyelmeztem,hogy érezze,az fájt nekem.Nekem hatásos volt,de ugyanúgy csak a kezemmel volt hajlandó játszani.A játékai õt sem érdekelték.De ahogy egyre inkább fedezte fel maga körül a világot,elhagyta.És persze ugyanúgy próbálkoztam a játékaival.Ne aggódj,sztem õ is le fog róla szokni kis idõ múlva,de biztos tud más valaki is hasznosabb infót mondani neked errõl. Kép
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: KISSNERB » pén. márc. 27, 2009 11:33 am

A kis kuvaszom három hónapos korától hat hónaposig a kezemet a szájába akarta venni, tûhegyes fogaival sokszor felsértette, akkor megszagoltattam vele és megszidtam, elfordultam, nem játszottam tovább. Nem én szoktattam le errõl, magától hagyta abba. Ha éhes, néha manapság is megpróbálja a kezemet elkapni, nem is jó a kifejezés, megfogni. Nagyon vigyázva de megpróbálja. Majd abbahagyja csak legyél türelmes a grabanc ráncigálás nem hat. Szerintem ez afféle kedveskedés tõle. Aztán majd még jön a bokaelkapkodás hátulról. Erõteljes határozott rövid hangos ,,NEM\" és megérti hogy nem jó neked ez a viselkedés.
Sok játékot és boldog hancúrozást kivánok!
Avatar
KISSNERB
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég