kutyanevelés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: gretikis » szer. jan. 21, 2009 7:26 pm

:) Kép
Avatar
gretikis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. jan. 22, 2009 9:19 am

A kajához nem fûznék semmit, Ildikó elég jól leírta. Ekkora kutyának napi 2X etetés javallott, és nincsen falatoztatás. (Ez már csak azért is fontos, mert a jutalomfalat nevébõl adódóan jutalmazásra szolgál, ergo dolgozzon meg érte. )

Ahogy így elmondod, õ anyuci szeme fénye, ergo max a pérodtól tart, de téged nem tisztel. Nagy meló lesz az elmúlt 7 hónapot visszafordítani, de nem lehetetlen. A következetesség a lényeg. Ha a kutya már ismeri a parancsot (pld helyreküldés), akkor felesleges elmondani neki 6X. Pont ezért nem csinálja. Egyszer kell neki mondani, ha nem teszi, ki kell kényszeríteni. (Pld szintén marnál fogva a helyére taszigálni. )
Ha rosszat csinál, pld ez a visszakapás, azt nagyon komolyan meg kell torolni, ez nem is fizikai erõ, inkább tehnika kérdése. Tudnia, érzenie kell, hogy ezt a viselkedést nem tûröd el, és keményen megtorkod, hogy késõbb eszébe se jusson. (Farkasfalkában is hasonló a dominanciális kérdés. Ezt a fajta dominanciát a kutya \"elvárja\" a falkavezértõl, azaz tõled, ha nem tisztázod a rangsort, úgy értékeli hogy nem Te vagy az, és akkor õ szeretne lenni. Idáig nem szabad eljutni.) Egy ismerõsömnél a5 50 kg-os komondor gondolta ugyanezt... Nem részletezném a látványt. A 10 éves kutyás tapasztalattal bíró kiképzõbarátomnak aki kõkemény rotikkal dolgozik 10 perc kellett ahhoz hogy a kutyát lenyugtassa, olyan szinten behergelte magát, a srác már a nyakán térdelt, persze gazdik azóta is leszarják, sztem vagy a hírekbe fogom látni õket, vagy a kutyát kell lelõni majd.) Kutyaiskola is ráférne, ha más nem csak pár hónap, hogy egy kis engedelmességet tanuljon, és mivel Te vagy a gyenge láncszem, mindenképpen Te állj a póráz végén.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. jan. 22, 2009 9:24 am

jah és hang... Felesleges kiabálni. egyrészrõl a szomszédaid nem fognak szeretni, másrészrõl a kutya hozzászokik. Én enyémekkel mindíg nagyon halk és nyugodt hangot használok, a hangemelés csakis fegyelmezõ célt szolgál. (Például ha valamit fel akar szedni a földrõl.)

Minnél halkabb vagy annál jobban kell figyelnie rád. Én spec ezért is használok verbális kommunikáció helyett mindenre kézjelet is. (Értelemszerûen mindegyikre csinálják, de a lényeg hogy figyeljen rád, namármost ha nincs beszéd, jobban kell figyelnie rád.)
Persze nálatok elõször is meg kell tanulnia hogy a parancs az nem kérés. Ha kiadod, õ megcsinálja, ez így mûködik.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: mayababa » pén. feb. 13, 2009 7:25 pm

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Nekem van egy 5hónapos Yorki kanom.
3Hónaposan kerûlt hozzánk akkor még pelusra végezte a dolgát de mostmár egy másfél hónapja nem adunk neki pelust.
Kivisszük õt sétálni napi 5-6szor amit nagyon is élvez játzsik szaglászik szaladgál.
De amint bejövünk a házba egybõl elvégzi ide bent a dolgát.
Már vettünk könyvet is ami a szobatisztaságról szól.
Abból is már mindent kipróbáltunk de nem használ semmi semm.
Már az udvarra ki tettük a pisis kakis pelust hogy had érezze ott a szagát ez semm segített.
A kakit már össze gyûjtöttük és egy helyre tettük kint azzal semm kezd semmit meg semm szagólja.
Ha bent végzi el a dolgát elõttem nem zavartatja magát meg kapja a szidást de mintha nem is mondtunk volna neki semmit 1óra múlva ugyan úgy fólytatja a dolgokat mint elõtte.
Kérlek valaki segítsen nekünk már nagyon szeretnénk ha a kutyus kint wc-zne a kertben.
Elõre is köszönöm:Marianna
Avatar
mayababa
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: mayababa » pén. feb. 13, 2009 7:27 pm

Kép
Avatar
mayababa
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: mayababa » pén. feb. 13, 2009 7:27 pm

Kép
Avatar
mayababa
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: peva » szomb. feb. 14, 2009 9:41 am

Kedves Marianna!

Nagyon aranyos kiskutyad van es az elozoekben elmondottakbol, kiderul, hogy nagyon szeretitek, ami igy is van jol. Azonban nem biztos, hogy ezzel jot tesztek neki. Szerintem tulsagosan el van kenyeztetve, es tudja, ha leszidjatok sem gondoljatok komolyan illetve nem lesz kovetkezmenye. Masreszt igy azt az erzest taplaljatok benne, hogy o a falkavezer, ezert mindent megtehet amit akar.(Ezekre jo modszer a Fennel konyv, mert reszletesen leirja, mit hogyan csinaljunk, hogyan ertessuk meg a kutyaval az o nyelven, hogy en vagyok a fonok). Ja es a kutya nem gondolatolvaso, valoszinuleg nem erti mit akartok tole es miert kap szidast, amikor eddig bent vegezte a dolgat, ha nincs pelenka akkor most ott ahol eppen talaja magat. Meg kell talalnotok a modot, hogy megertse mit akartok tole!
Ajanlanam Fennel:Kutyapszichologia c. konyvet, ha gondolod elkuldom emailben, ha megadod a cimed.
Amit en tennek: eloszor is megszuntetnem a pisi-kaka dolog koruli feszultseget azzal, hogy egy darabig megint behoznam a pelenkat, hogy arra vegezhesse a dolgat. A jutalomfalatokat CSAK (KIZAROLAG)akkor kapjon mikor oda vegzi el a dolgat. Ha ez megint egy stabil, oromteli esemeny (jutifalat, dicseret) akkor jon a kovetkezo lepes. Az eves utani idoben (vagy megfigyelni mikor jon ra a dolog, altalaban rendszeres idokozonkent) mikor a pelenkara megy es elkezdi a foldon szaglaszo korozo mozgast, akkor felkapni es gyorsan kivinni. A kulcskerdes szerintem az, hogy utana kint addig vartok(vele egyutt) amig ujra ra nem jon az inger, vagy esetetekben amig nem birja tovabb tartani es kenytelen ott elvegezni a dolgat. Ezutan a nagy dicseret. Az a fontos, hogy 1-2 alkalommal kivarjatok amig nem birja tovabb(sajna lehet,hogy sokaig kell varni de fontos a siker erdekeben) ha elobb beviszitek akkor ugyis amint beertek mar jon a pisi kaki. Amig ez a dolog nem stabilizalodik az eteteseken kivul csak ekkor kapjon jutalomfalatot, hogy motivalva legyen.


Sok sikert!

Udv

P.Eva
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: mayababa » szomb. feb. 14, 2009 3:55 pm

Szia Éva!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget,megköszönném a könyvet.
Az email címem:maya_1@freemail.hu
Ma sikerûlt valamelyest meg valósítanunk hogy kint pisiljen.
Az elõszobában el kezdett pisilni felkaptam és kivittem a hóra:)és oda sikerûlt neki pisilnie nagyon megdicsértem bár elõszõr nagyon megijjedt hogy vajon mit fogok rá szólni és elõszõr menekûlni akart tõllem de ide bent meg kapott jutalom falatot és még több dicséretet ekkor már meg nyugodott.
Köszönöm elõre is a könyvet.
Üdv:Marianna
Avatar
mayababa
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: gromoboj » kedd feb. 17, 2009 1:07 pm

Sziasztok!
Jövõ héten hozom haza a kiskutyámat, addigra szeretnék egy megbízható, jó állatorvost találni. Az 1. ker.-ben lakom Pesten, de az sem baj ha egy kicsit messzebb van. Az a fontos elsõ sorban, hogy igazán jó legyen a kutyusnak.
Avatar
gromoboj
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Kingu84 » kedd feb. 17, 2009 3:59 pm

Szia Zsuzsa!
Én a 3. ker-ben lakom, ott 2 nagyon jó dokit is ismerek.
1. Dr. Wladár Zoltán és Dr. Wladár Sándor - õk az Eurocenternél vannak (gondolom azt tudod, hol van). A honlapjuk: http://www.tar.hu/wladarzoltan/siteok/bemutatkozas.htm
2. Dr. Varga József - õ Csillaghegyen van a Család utcában - ez egy kicsit messzebb van Neked. Nekik is van honlapjuk:
http://www.allatpatika.hu/

Én mindkettõjüket nagyon szeretem, jelenleg Varga Józsihoz járok.
Bár nincsenek Hozzád annyira közel, de õk tényleg jók, a saját életemet is rájuk merném bízni!

Remélem tudtam segíteni!
Sok sikert a kutyushoz! Milyen fajta?
Avatar
Kingu84
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron