Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: apaszka » szer. dec. 21, 2011 7:07 pm

Sziasztok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára apaszka szer. dec. 21, 2011 7:35 pm-kor.
Avatar
apaszka
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: apaszka » szer. dec. 21, 2011 7:34 pm

Sziasztok!
Nekem az lenne akérdésem,hogy Westy,és yorki lehet e egymás melett! Milyen neműek férnek meg jobban? A Westym fiú,és aktív! Nincs ivartalanítva! Bár gondoltam arra is ,hogy elkelletne végeztetni!?
A feleségem vágyik egy Yorkira,de a Maszat a Westym nem biztos,hogy elviselné? Ő talált kutyus,és nem is kölyök volt! Törött füle volt,és nagyon beteg! Én mindent elkövettem ,hogy egészséges kutyus legyen, tegnap is fogkő műtéten volt.Altatták,és nagyon féltem! Szinte végi sírtam a 2 órát míg felébredt! ! Nagyon szeretem őt!

Tehát merjek másik kutyust mellé fogadni???? Segítsetek kérlek!??
Avatar
apaszka
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd dec. 27, 2011 10:24 pm

apaszka írta:Sziasztok!
Nekem az lenne akérdésem,hogy Westy,és yorki lehet e egymás melett! Milyen neműek férnek meg jobban? A Westym fiú,és aktív! Nincs ivartalanítva! Bár gondoltam arra is ,hogy elkelletne végeztetni!?
A feleségem vágyik egy Yorkira,de a Maszat a Westym nem biztos,hogy elviselné? Ő talált kutyus,és nem is kölyök volt! Törött füle volt,és nagyon beteg! Én mindent elkövettem ,hogy egészséges kutyus legyen, tegnap is fogkő műtéten volt.Altatták,és nagyon féltem! Szinte végi sírtam a 2 órát míg felébredt! ! Nagyon szeretem őt!

Tehát merjek másik kutyust mellé fogadni???? Segítsetek kérlek!??


szia,

ha felnőtt kutyát akarsz odavinni a másik mellé, mindegy hogy szuka vagy kan, ismertesd össze őket. Alapvetően a kis fajták elég hisztisek, gyakran mindegy nekik hogy kan vagy szuka, nem azon múlik, hanem hogy szimpatikus-e vagy sem.
Ha kölyköt vesztek, akkor pedig mindegy milyet, mert az adott helyzetet kell elfogadnia, azt hogy kölyök.
Ha szuka ha kan a másik, mindenképp ivartalanítás, ugyanis ha szuka, akkor ne gyártsanak már keverékeket, vagy ha szétzárod őket, akkor évente 6 hét üvöltés lesz a lakásban és a futtatón. Ha 2 kan, akkor meg ha bármelyik is dominánsabb alkat, akkor végigjelölgetnek majd a lakásban...
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: vinyesz91 » kedd feb. 07, 2012 7:35 am

Kérlek segítsetek mit tehetnék!

Van egy 9 hónapos szuka Cavalier King kutyusom , és körülbelül 2 hete egy 3 hónapos kan Cavalier King kutyust is vettünk! Nem ment egyszerűen az összeszoktatás még mindig vannak veszekedések, de a szuka kutyus evésnél, evés után mintha nem önmaga lenne nekitámad a kiskutyának! Mit lehetne tenni hogy ez a viselkedési forma megszűnjön, hogy békésen meglegyenek egymás mellett az evéskor és az azt követő időben? Segítségét előre is köszönöm!
Avatar
vinyesz91
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd feb. 07, 2012 7:34 am

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: vinyesz91 » kedd feb. 07, 2012 7:36 am

Kérlek segítsetek! Van egy 9 hónapos szuka Cavalier King kutyusom , és körülbelül 2 hete egy 3 hónapos kan Cavalier King kutyust is vettünk! Nem ment egyszerűen az összeszoktatás még mindig vannak veszekedések, de a szuka kutyus evésnél, evés után mintha nem önmaga lenne nekitámad a kiskutyának! Mit lehetne tenni hogy ez a viselkedési forma megszűnjön, hohy békésen meglegyenek egymás mellett az evéskor és az azt követő időben? Segítségét előre is köszönöm!
Avatar
vinyesz91
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd feb. 07, 2012 7:34 am

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: bendekitti » hétf. márc. 26, 2012 4:57 pm

Sziasztok!!! :)
Kis segítség kellene nekem, van egy 5 éves westiem aki meleg most nagyon gondolkodunk, Higy legyen tesoja :) a kiválasztott kutya viszont egy amerikai bulldog lenne! És mind a kettő fiú :oops:
Mit gondoltok!?Ki jönnének egymàssal!? :?
Nem lenne harc és veszekedés!?
Avatar
bendekitti
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: hétf. márc. 26, 2012 4:54 pm

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: sariakos » szomb. máj. 26, 2012 7:36 am

sziasztok. segitséget szeretnék kérni. barátnőmmel van egy 2 éves szuka yorkink.a kutya nem jön ki a szobából amig nem vagyunk itthon. arra gondoltunk veszünk neki egy játszótársat. tegnap vettünk egy kis pincserfiut(8hetes). a kicsike nagyon fél. a yorki elösször megszagolgatta a hátsóját és utána csúnyán odakapott a fejéhez! próbáltuk kivinni őket az udvarra, sétálni nem akarom elvinni őket mert szarintem a fiu még túl kicsi.a yorkin egyértelműen látszik hogy félénkebb. elösször nyulakkal próbálkoztunk a kutya mellé. ugyhogy az udvaron rohangál 2 nyúl. amig kintvagyunk az udvaron addig a yorki kintvan amikor bejövünk akkor ő is. kivuttük a 2 kutyát mert a yorki ott felszabadultabb. de odafutott a nyulakhoz kicsit kergette őket és azzal a lendülettel vissza a kiskutyához és nekifutott majd az arcához kapott! segitséget és tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyünk.
Avatar
sariakos
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. máj. 26, 2012 7:27 am

Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: Kyrie » kedd júl. 03, 2012 5:25 am

Sziasztok!
Nagyon nagy problémával talalkoztam, amikor a kis 2 éves félős bolognesem mellé jött egy 8 hetes kuvasz. A legnagyobb baj, hogy a bolognese fél a kuvasztól, de ő játszani szeretne a kisfehérrel. A bolognese vicsorog a kölyökre és csattogtatja a fogait, de nem ér a kicsihez. Ha valaki tud egy jó módszert a kutyák összeszoktatására, kérem írjon.
Avatar
Kyrie
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd júl. 03, 2012 5:12 am

Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: almanns » szomb. aug. 04, 2012 6:12 pm

Sziasztok!
Van egy majdnem ötéves kan pulim, s néhány hete lett egy kicsi puli társa, aki most négy hónapos és kislány.
Nagyon nehezen megy az összeszoktatás, de nem a negatív fogadtatás, hanem a túlzott érdeklődés miatt. Bundás ahogy meglátja a kicsit, eszét vesztve kisajátítja, semmi más nem érdekli, csak hogy a kicsit szaglászhassa, nyalogassa. Semmi más nem érdekli ilyenkor. A kicsi megadja magát, hanyatt fekve tűri a rendkívüli érdeklődést. Ha lefogom a Bundást, a kicsi ugrik rá, kapkod utána. Eleinte még a séta közben is ez történt, ma már a Bundás rá sem hederít a kicsire séta közben. Ahogy belépünk a kapun, abban a pillanatban kezdődik a rendkívüli "érdeklődés" ismét. Ilyenkor teljesen megszűnik minden körülötte, csak a kicsire figyel, nem lehet kizökkenteni. Annyira felhergeli magát, s rettenetesen kifárad, fújtat, szinte erőszakkal sem lehet eltávolítani. Óránál tovább is hagyom, természetesen figyelve, hogy semmi baj ne történjen, de egyik sem tágít. A Bundás ekkorra már folyamatosan vakkantgat , s oda oda kap, de nem engedem hogy komolyabb baj történjen.
Mikor és mitől fog ez megváltozni?
Segítsetek tanácsaitokkal, köszönöm.
Avatar
almanns
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. aug. 04, 2012 5:45 pm

Re: Kutyák összeszoktatása. Segítsetek!

HozzászólásSzerző: Göri20 » hétf. aug. 13, 2012 7:49 pm

Sziasztok!

Én nagyon új vagyok itt! De a lényeg hogy van egy tacskó-foxi keverék kutyusunk akit menhelyről hoztunk! de pici korába hoztuk el nagyon jó körülmények és nagyon sok szeretet között nőtt fel! nagyon okos és inteligens kutya!De most van egy lehetőség arra hogy haza hozzak egy amsaff kiskutyát ami jó származású és mindig is akartam egy ilyen kutyust! A kérdésem hogy a két kutya ha egymás mellé kerül abból nem lehet-e baj? mert olvastam hogy az amstaff-oknak nagyon fontos hogyan nő fel és milyen körülmények között nevelkedik!Valami tanácsot tudnátok adni?
Avatar
Göri20
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. aug. 13, 2012 7:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron