kutyák és a vihar

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szer. aug. 02, 2006 7:42 am

Segítséget szeretnék kérni!
Anyuméknak van egy yorkei-juk.
Szombaton és a tegnapi vihar alatt is elõfordult hogy remegett és szinte a földig lógott a nyelve, sõt ma is eljátszotta már ezt. Az idegrendszere nem teljesen stabil, fõleg azóta hogy 2 40-50 kilós kutya megtámadta és a doki varrta össze.
Gondolom ezek a reakciók a vihar, villámlás, mennydörgés miatt vannak. Jól gondolom?
Lehet valamit tenni érte, hogy ne viselkedjen így?
Biztosan rossz neki...
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: csula » szer. aug. 02, 2006 7:58 am

Szegény kicsi csöppség. mikor történt ez a támadás ?
Mielõtt megtámadták,már akkor is fél a vihartól ?
Szerintem a vihartól fél. Ez lehet hogy hülyén fog hangozni,de ha csak egy kicsit is beleképzelem magam a kutyák helyébe,és a fantáziámat is szabadon engedem,akkor lehet, hogy ezek a hangok olyanok neki,mintha jönnének vissza a nagy kutyák,hogy õt megtámadják. Vagy azért fél most ennyire, mert a hirtelen,és hangos zajoktól megilyed, mert a nagy kutyák is hirtelen \"csaptak\" le rá .
Egyénként az elõzõ kutyám is nagyon félt a vihartól,mert nem volt túl jó az idegrendszere. De most Mazsola,mint aki meg se hallja hogy dörög az ég .
JObbulást a kicsi yorkienak :)
Avatar
csula
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: Banyus » szer. aug. 02, 2006 8:53 am

Szia Csilla!

Szerintem 100%, hogy a vihar miatt van.
Az én elõzõ kutyusom is nagyon félt a vihartól. A tüzijáték detto!
(Szerencsére Casper olyan jót aludt tegnap, mialatt kint dörgött! Pedig még a szemben lévõ erõmû kéményébe is belecsapott a villám!)
Bobek olyankor bement a fürdõszobába, és ha befért volna, még a kád alá is bemászott volna félelmében. Õ is remegett, és az izgalomtól természetes a lihegés is.
Ilyenkor, ha tehettem, beültem vele a fürdõszobába, és nyugtatgattam, vagy rácsuktam az ajtót, hogy kevésbé hallja a \"zajokat\".

Szerintem, kérdezd meg a dokidat, biztos van valami HOMEOPÁTIÁS \"gyógyhatású szer\", amit ilyenkkor lehetne esetleg neki adni... Hátha kicsit \"nyugodtabban\" viselné...
Avatar
Banyus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szer. aug. 02, 2006 9:26 am

Szia Andi!

Köszi szépen a tippet, jut eszembe a kutya újságban van valami tabletta, ami pont erre van.
Bár nem tudom, azért az idegrenszerét nem tudja megváltoztatni... sajnos...
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. aug. 02, 2006 1:55 pm

SZiasztok!

Az egyértelmű, hogy a vihartól fél, de az nem biztos, hogy az igegrendszere nem jó, legfeljebb nem egészen stabil. Azt is végig kell gondolni, hogy más, az élet természetes zajainak és történéseinek láttán - hallatán hogy viselkedik. Megretten és el akar menekülni, vagy összerezzen, de utána rögtön kiváncsiskobni kezd, stb.

újabban lehet erre a viselkedésre kapni egy szert. Nem etetni kell, ez egy párologtató. a A neve DAP.
olyan. mint az elektromos szúnyogriasztó, az ember nem érzi, de a kutya igen és számára nagyon megnyugtató.
olyan illatanyagot bocsát ki, amit az anyakutya szoptatás közben.
Nekem spray formában van, más körülményekre és bevált.
Jó drága, kb. 5000.- .Állatpatikában lehet kapni.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. aug. 04, 2006 7:54 am

Köszönöm a tippet, továbbítom!
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: Gabby14 » szer. aug. 23, 2006 9:04 am

Az én unokatesómék kutyája(németjuhász) is rettenetesen fél a vihartól, és olyankor berohan az asztal alá(mindenkit felborítva)
Avatar
Gabby14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: Gabby14 » szer. aug. 23, 2006 9:04 am

Az én unokatesómék kutyája(németjuhász) is rettenetesen fél a vihartól, és olyankor berohan az asztal alá(mindenkit felborítva)
Avatar
Gabby14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: doggyangel » szer. aug. 23, 2006 9:40 am

Szia Csilla!

Az én némejuhász keverékem is rettenetesen fél a vihartól, tüzijátéktól, stb. Nem mindegyik kutyuson lehet segíteni, mert amelyikben már kialakult a fóbia, az már nem egy könnyű eset. Nálunk Alonsonál volt olyan, hogy átfordítottam a bukó ablakot, először nem ijedt meg, de amikor másodjára hirtelen fordítottam át, rettegett tőle. Ha nyúltam az ablak felé, tűnt el. De egy kis csalogatással, játékkal el tudtam vonni a félelemről a figyelmét. Ezt úgy csináltam, hogy Acit oda csalogattam finomsággal az ablak alá, leültem az alatta lévő asztalra, Acit magamhoz hívtam, és mikor nyúltam az ablak felé, még mindig simogattam, falatokkal kínáltam, és amikor csak nagyon minimálisan rettent meg, megdicsértem. Ezt sokszor megcsináltam vele, kb. két nap kellett, és rájött, hogy nem kell félnie. A lényeg, hogy az ijesztő dolog alatt (pl. dörgés, tüzijáték) csak jó dolog érje a kutyát, játszanak vele, ha nem is akar jönni az elején, próbálják játékra hívni, a gazdi legyen vidám, ugráljon, szóval látszódjon rajta, hogy a falkavezér nem fél, sőt örömtől duzzad! :D Remélem érthető volt amit leírtam. :)

A Bach-virágterápia állítólag nagyon jó a kutyáknak, de viszont drága...

Remélem tudtam segíteni

Pálmi
Avatar
doggyangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: kutyák és a vihar

HozzászólásSzerző: apaszka » szomb. okt. 05, 2013 8:32 am

Üdv!

A Westym Egyre többször pihenés közben hirtelen olyan mint ha megijedne,felugrik és elkapar a laminált padlón,úgy hogy még a lába is szétcsúszik!
Pedig semmi nem történik amitől megijedhetne? :roll: Utána még remeg is a lába!
Avatar
apaszka
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron