Kutyaház

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: Maja » hétf. jan. 02, 2006 5:38 pm

Ezt a könyvet én is olvastam,még régebben.Én,ha jó lesz a félévi bizonyítványom,kapok egy kutyát január végén..Kinti lesz,és valószínûleg goldi.Ennyire bonyolult kutyaház szerintem felesleges.Ha kutyaházat veszel fontos a:szigetelés,hogy ne ázhassan át a tetõ esõnél,vagy havazásnál,fontos még,hogy kutyád biztonságban érezze ott magát,és ne fázzon,és kényelmesen elhelyezkedhessen.Valamint ha kennelben van a kerítás alatt kell egy kis betont önteni vagy téglát rakni a föld alá,hogy a kutya ,mikor kiássa ne tudjon átmenni.A tápláléknak szerintem elég egy betonlap ami ne legyen túl magas-olyan 5-10 cm-hogy a kutya kényelmesen fogyaszhassa ott a táplálékát.Más nem igen kell.Noha,meglehet úgy csinálni,mint ahogy a kép mutatja,de csak bonyolúltabb,s kiskedvenced megelégszik az elõbb leírtakkal is-szerintem.:)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: Tündi » kedd jan. 03, 2006 2:02 pm

Szia Éva!

Tegnap, amikor az Alpha-Zoo-ba mentem, azon morfondíroztam, milyen anyagokból, mekkora házat kéne építenem. Még semmit sem írtam le, de vannak ötleteim. Köszi a te ötletedet is, átgondolom. :o)
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: Blanka » hétf. jan. 30, 2006 8:54 pm

Szia Tündi!
Találtam egy nagyon jó képet az interneten!
:)
Kép
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. jan. 30, 2006 10:40 pm

Ez egy j drága ház lehet....
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: Tündi » kedd jan. 31, 2006 6:15 am

Meg, egyelõre egy kicsit szellõs is... :o)
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: Blanka » kedd jan. 31, 2006 9:22 pm

Szerintem is drága és szellõs, de a ház tetejét biztosan le lehet hajtani.
Szerintem nagyon jó és a kutyáknak is biztosan tetszhet.
:)
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: creatin » szer. máj. 13, 2009 10:35 am

Üdv.,
Én ajánlanék egy jó minőségű, teljesen hőszigetelt kutyaházat, aminek szintén nyitható a teteje, és hővédőfüggöny van a bejárat előtt.
8-féle méretben készítik el őket megrendelésre.
Ezen a címen meg lehet nézni : www.jokutyahaz.hu
Itt van 2 kép a kutyaházakról :
Kép
Avatar
creatin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: ancsa_x09 » kedd máj. 19, 2009 3:08 pm

Sziasztok!
A családdal most tervezünk kiskutyát a nyárra, mivel ekkor több idõnk van vele foglalkozni. Kertes házunk van, de lakásba szeretnénk tartani. A választás pedig egy labi lenne. Vannak már kutyás tapasztalataink, labradorunk is volt. Olvastam róla, hogy a box, vagy ketrec segít a szobatisztaságra nevelésben, ezért be szeretnénk szerezni egyet. De a méretben bizonytalanok vagyunk. Egy kifejlett labradornak milyen méretû ketrec ajánlott?
http://kutyaketrec.freeweb.hu/
Errõl az oldalról szeretnék rendelni. Szerintetek ez megfelelõ?
Avatar
ancsa_x09
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: peva » kedd máj. 19, 2009 4:42 pm

Szia Ancsa!

Nem hiszem hogy rögtön egy boxhoz folyamodni jó ötlet, szerintem késõbb sem, pláne egy labi esetében. Ha már volt labid tudod hogy nagy mozgás és foglalkozásigényük van és hogy nagyon inteligensek és gyorsan tanulnak.
Miért gondolod hogy az ha boxba zarod segit a szobatisztasagra szoktatasban? Hol olvastal ilyet?

Ha a szobatisztasagra neveléssel kapcsolatban van kérdésed nyugodtan irj, de nagyjából már mindent leirtunk itt a forumban a forum/kutybaj kérdések-válaszok- szobatisztasag menupont alatt. Ezt ajanlom atolvasasra.

Üdv

Éva
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Kutyaház

HozzászólásSzerző: ancsa_x09 » kedd máj. 19, 2009 5:07 pm

Természetesn én sem úgy gondoltam a boxra, vagy ketrecre, hogy több órára abba zárom a kutyát.Caroline Davis \"Kutyatartók nagykönyve\" c. könyve van meg, és ez szerint a ketrec azért praktikus, mert egyben a kutya fekhelye, de szállítás esetén is hasznos. Ha a kiskutya megszokja a ketrecét, ahova evés, játék után aludni megy, akkor innentõl könnyû megtanítani a szobatisztaságra. Ugyanis a kutyák természetes módon irtóznak attól, hogy a saját helyükre piszkítsanak.
Ezeket a gondolatokat az említett könyvben olvastam, és azért tettem fel a kérdést, mert más olvasni valamirõl, és más a gyakorlatban.
Egyébként attól is tartok az új kiskutyával kapcsolatban, hogy a lakásban lévõ dolgokat tönkreteheti, vagy magában is kárt tesz. Itt a vezetékekre, konnektorokra gondolok. Hogyan lehet ezek ellen \"védekezni\"?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
Avatar
ancsa_x09
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron