Kulfoldre szallitas

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: Pannus » szomb. máj. 03, 2008 2:59 pm

Kanadaba szeretnem vinni kutyamat, Neme:pincsi, sulya kb 5kg. Kerdesem az volna mi a feltetele hogy velem egyutt kitudjon utazni, karantenba zarjak e Kanadaba? Mar tobb helyen erdeklodtem de segitseget nem kaptam.
Kerem sziveskedjenek keresemre valaszolni, mert ha kiutazok kis kedvencemet nincs kire bizzak, mivel hosszabb isdeig szeretnek ott tartozkodni.
Mivel repulovel megyek milyen okmanyokat kell beserezzek es mi a teendom?
Segitseguket elore koszonom.
Pannus
Avatar
Pannus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: Detty16 » szomb. máj. 03, 2008 3:38 pm

szia!!
Pontosan nem tudom,hogyan mûködik,én még nem szállítottam kutyát külföldre!
Chip,útlevél mindenképp kell!!
Mivel kistermetû szerintem egy kutyaszállítódobozba fogják betenni a raktérre!
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: Pearls » szomb. máj. 03, 2008 4:04 pm

Kedves Aniko!

Nekem egy barátnõm vitte volna magával a Yorkiját (1.4kg) Kanadába. Hatósági állatorvosi (szt hiszem így hívják, azt az állatorvost aki egy közig területet felügyel) igazolás kellett arról, hogy a kiskutya egészséges, oltási rendben és utazásra bocsájtható. Természetesen oltási könyvnek rendebn kell lenni és szükséged lesz kutyaútlevélre is - ennek elõfeltétele a chip - (talán ezt is a hatósági állatorvos állította neki ki). Vagy lehet hogy ebben van az igazolás? Már nem emlékszem pontosan.
A repülõn a szállítást speciális kutyadobozban oldják meg a raktérben. A doboznak meg kell felelnie a légitársaság elõírásainak pl: alul mûanyag vagy fém hogy ne ázzon át, rögzített itató tál. Errõl bõvebben a légitársaságok honlapján találsz.

Bevallom neked, a barátbõm minden papírt elintézett de végül nem vitte magával a kutyust (Pedig 2 hónapra ment!) NAgyon drága a kutyus szállítása a repülõn.

De ha jól tudom a nagyon kistestû kutyákat és cicákat az utastérben is lehet vinni a gazdi lába mellett boxban. De pontos informácioért a LÉGITÁRSASÁGHOZ fordulj akivel utazol. Õk elmondják hogy náluk mik a követelmények a szállításnál. (mert vannak eltérések)

Remélem egy kicsit tudtam segíteni.
Avatar
Pearls
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: annegret17 » szomb. máj. 03, 2008 4:48 pm

5 kilóig utazhat az utastérben ,szállitóboxban . De tudja valaki,hogy mennibe kerül egy kutyának a repülõjegy Canadaba ?
Avatar
annegret17
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. máj. 03, 2008 5:05 pm

Kérdezd a kanadai követséget a beutaztatás feltételeirõl, aztán a légitársaságot a körülményekrõl, és a hatósági állatorvost. Õ az, aki minden egészséggel, oltásokkal kapcsolatos papírt kiad.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: Pearls » szomb. máj. 03, 2008 5:29 pm

Még ezt találtam:
Utazás repülõvel:
5 kg-ig a kutya és a macska kézipoggyászként felvihetõ a fedélzetre, viszont számuk korlátozott, ezért idejében foglaljon helyet. A nagyobb kutyák szállító boxban a klimatizált raktérben utazhatnak. Ezt néhány kutya nagyon nehezen viseli, ezért mérlegeld, hogy megéri-e.

Most találtam az AIRCANADA honlapján, hogy náluk nem lehet az utastérben állatot szálltani és a raktérben is csak meghatározott évszakban.

\"RESTRICTIONS
· Pets cannot be accepted for travel in the baggage compartment between December 19 and January 6; or between June 20 and September 10.\"

Hát a repülõjegy árába én bele sem akarok gondolni:)
Avatar
Pearls
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: Pearls » szomb. máj. 03, 2008 5:38 pm

Rossz hírem van. Kanadába az út hosszabb 4 óránál így nem lehet a fedélzeten a kutya.
Megtaláltam a MALÉV elõírásait.

\"Fedélzeten történõ kisállatszállítás módja
Kérjük, helyfoglaláskor jelezze, hogy milyen fajta, hány darab állatot kíván szállítani, illetve az állat súlyát, amelyet a szállító dobozzal együtt kell megállapítani. Egy járaton a fedélzetre összesen maximum 2 db állat vehetõ fel. Az állat és a ketrec együttes súlya nem haladhatja meg a 10 kg-ot, mérete pedig az 56x26x33 cm-t. A szállítóeszközrõl minden esetben az utasnak kell gondoskodnia. Egy dobozba csak egy állat kerülhet, kivételes esetben az egy alomból való kölyökbõl (még nem ivarérett állatból) kettõ, az állatok fajtájának illetve életkorának függvényében.
A szállítandó állatnak az Európai Unió vonatkozó szabályai szerint állatútlevéllel kell rendelkeznie (az ezzel kapcsolatos tudnivalókat a 2003/803/EK határozat és annak mellékletei tartalmazzák).
A szállítandó állatnak egészségesnek és tisztának kell lennie. A szállításhoz minden esetben kétnyelvû állatorvosi igazolás szükséges, amelyek közül az egyiknek angol nyelvûnek kell lennie.

A fedélzeten történõ kisállatszállítás tarifáiról és a fizetés módjáról kérjük, érdeklõdjön a jegy vásárlásakor.

Szállítóeszközre vonatkozó elõírások
A szállítóeszköz (kennel, szállító doboz, szállító konténer) mérete nem haladhatja meg az 56x26x33 cm-t. Az állatot zárt és kifolyásbiztos szállítódobozban kell fuvarozni.
Az állatnak az utazás teljes idõtartama alatt a dobozban kell tartózkodnia.
Az állatot a fedélzeten a dobozból kivenni tilos.

Nem szállítható fedélzeten:
- Ha az állat vemhes
- Ha az állat és a szállítóeszköz együttes súlya meghaladja a 10kg-ot (ha meghaladja a megengedett súlyt, az állat csak légiáruként, a repülõgép rakterében szállítható)
- A 4 óra repülési idõ feletti hosszú távú járatokon
- A harci kutya kategóriába tartozó kutyafajták csak légiáruként szállíthatók (a törvényi elõírások miatt.)\"

MIndenképpen a légitársasággal vedd fel a kapcsolatot akivel utazni fogsz. Õk adnak majd pontos árajánlatot is. Megköszönném, ha megírnád, hogy mennyiért szállítható a kutyus.
Avatar
Pearls
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Kulfoldre szallitas

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szomb. máj. 03, 2008 5:41 pm

Ezt találtam a hivatalos állatútleveles oldalon, de a légitársaságnál mindenképp érdeklõdj és állatorvosnál is!

A kiutazó állatnak legalább 12 hetes életkorúnak kell lennie.
a.) Rendelkeznie kell 12 hetes életkor betöltése után kapott veszettség elleni védõoltással. (Az oltás történhet a hatósági állatorvosi igazolás kiállításának napján is!)
b.) Szükséges még a hatósági állatorvosi igazolás.

Vannak olyan információk, amelyek szerint, ha a Magyarországról az USA-ba (Kanadába) történõ utazás valamely EU tagállamban történõ átszállással történik, akkor biztonsági okokból az állatnak rendelkeznie kell mindazzal, ami az Európai Unióba történõ beutazáshoz szükséges. Ha az átszállás Nagy-Britannia valamelyik repülõterén történik meg, követelmény a 3.pontban leírt összes elõírás betartása! (Ezt azzal indokolják, hogy bármikor elõfordulhat, hogy a célállomás felé történõ továbbutazás akadályba ütközik, és ilyenkor szükségessé válhat az állat EU-ba történõ beléptetése.)
Emellett a légitársaságoknak lehetnek (vannak) különleges igényeik, elõírásaik, amit konkrétan attól a társaságtól kell megérdeklõdni, amelyikkel az állat repülni fog!
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

краска с эффектом декоративной штукатурки грунтовка по мета

HozzászólásSzerző: Beefembesee » vas. jún. 03, 2012 5:52 pm

[url=http://tm-stroi.ru/dekorativnaya-shtukaturka-kupit.html]Kép
Kép[/url]

Tegs: минеральная декоративная штукатурка булемика статьи вопрос-ответ декоративная и венецианская штукатурка нанесение на стены потолок продажа декоративная штукатурка.

knauf декоративная штукатурка
шпаклевка
декоративная штукатурка реферат
[url][/url]
[url=http://tm-stroi.ru/perlit/price.html ]перлит прайс (решено) [/url]
Avatar
Beefembesee
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2012 6:35 am
Tartózkodási hely: United States

декоративная штукатурка набережные челны нанесение декорати

HozzászólásSzerző: Beefembesee » vas. jún. 03, 2012 5:58 pm

[url=http://tm-stroi.ru/dekorativnaya-shtukaturka-kupit.html]Kép
Kép[/url]

Tegs: мастер класс декоративная штукатурка способ нанесения рустик декоративная штукатурка декоративная штукатурка в спб.

картины из декоративной штукатурки
штукатурка декоративная reibeputz
декоративная штукатурка оточенто
[url][/url]
[url=http://tm-stroi.ru/perlit/price.html ]перлит прайс (решено) [/url]
Avatar
Beefembesee
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2012 6:35 am
Tartózkodási hely: United States

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég