Könyvek

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » szer. dec. 28, 2005 9:45 pm

Azt szeretném megtudni, hogy ki mely könyveket ajánlja vagy nem ajánlja kutyatartóknak, akik - mint én - többet szeretnének megtudni a kutyikról (viselkedés, mit-s-hogyan az egészséges, kiegyensúlyozott, jól nevelt kutyáért).

Sok könyvet találtam, időnként kissé eltérő infókkal.
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Nóra » csüt. dec. 29, 2005 4:13 pm

Tetszik a téma, nekünk is sokat segítene egy-egy jó tanács.
A kutyasulis topicban beírt Kutyaiskola címû a KOvács Zsolt féle könyv lenne? Mert máshol azt láttam ajánlva.
Mi az a klikkerképzés? Mert ilyet is láttam..
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Kata manó » csüt. dec. 29, 2005 5:07 pm

Sziasztok, én amit mindenkinek ajánlok, az a Bukfenc és Jeromos, nagyon kedves kis kömnyv, és valamilyen szinten megértjük azt is hogyan gondolkodnak a kutyák a mai tudomány szerint. Mondjuk nekem két polc tele van kutyusos könyvekkel de ez a kedvencem, a legjobb kutyalexikon, amelyik nem is olyan drága az pedig az elektra kutyakalauz, a világ összes elismert fajtáját és 100 nem elismert fajtát tartalmaz. És tele van nagyon jó képekkel.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » csüt. dec. 29, 2005 8:21 pm

Sziasztok!

Nóra!
Én a Gácsi Márta és Ferenczy Tamás féle Kutyaiskola c. könyvet említettem meg ott (de úgy emlékszem, ezt oda is írtam). Egy másik könyv, amit találtam a neten, de sajna a könyvtárban nem volt benn: Celina del Amo: Kutyaiskola lépésrõl lépésre.

Kata!
Bevallom, engem egyelõre annyira nem érdekelnek az egyes kutyafajták, hacsak nem derül ki biztosabban, milyen (keverék?) lehet Maszatka. Akkor persze megpróbálok jobban utánanézni a fajtájának, de egyelõre annyira nem szeretném még beleásni magam a kutyafajtákba. A Bukfenc és Jeromost viszont majd megkeresem. :o)
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. dec. 29, 2005 9:15 pm

Szia Nóra!
A klikker egy kis eszköz, ami a markodban elfér és csattanó
hangot lehet vele hallatni. Amikor a kutyát már rávezették arra, hogy pl.leüljön, akkor a leülés pillanatában csatan egyet a kézben a klikker és a másik kézbõl ugyanebben a pillanatban kap egy jutalomfalatot a kutya. Soknapos gyakorlás után már csak klikk, majd az sem. Igy kialakul, hogy azonnal és gyorsan teljesitse a parancsot.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Kata manó » pén. dec. 30, 2005 1:12 pm

Szia Tündi!

Hidd el a Bukfenc és Jeromos nagon jó könyv:))) Nem fogsz csalódni benne.
Engem nagyon érdekelnek a különbözõ fajták, hiszen olyan fantasztikus, hogy mennyi féle fajta kutya van. Ez persze nem mindenkit érdekel, tuti, hogy nekem sem lesz meg mindegyik fajta belõle, és az is biztos, hogy életem végéig csak colliekkal vagyok megosztani majd az életem ha kutyusról van szó.
A te kis kutyusod viszont iszojyú édes, õ van az avatarodon?
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » pén. dec. 30, 2005 1:43 pm

Szia!

Igen, õ van a képen. (Nagyobb képet a Büszke Gazdi - Maszat topikban találsz.)
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Kata manó » csüt. jan. 05, 2006 7:33 pm

Kaptam Karácsonyra egy nagyon jó könyvet, a címe Társunk, a kutya. Angela Wegmantól.:)
Leírom a tartalom jegyzékét, de szerintem oltári jü ötletek vannak benne arról, hogyan éehet egy sétát érdekesebbé tenni, vagy hogyan lehet játszani a kutyával.

Minden kutya imád a gazdival játszani és vele együtt kalandokra induzlni. Könyvünk hasznos tippeket ad hogyan töltse szabadidejét a kutya és gazdája, miközben azt is figyelembe veszi, melyik ebnek melyik játék való leginkább.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: krisz » hétf. jan. 09, 2006 11:35 pm

Sziasztok!

Ajánlanék néhány -a kutyaneveléssel, kiképzéssel kapcsolatos könyvet.

Karen Pryor - Klikkerkiképzés kutyáknak
Jan Fennell - Kutyapszichológia, Tanuljunk meg kutyául!
Ekard Lind - Játszva motiváljuk kutyánkat

A könyvek tartalmát tekintve van köztük némi átfedés, sõt némi ellentmondás is, de alapjában véve megférnek egymás mellett és a nevelés különbözõ területein szerintem a legjobb szakkönyvek közé tartoznak.
Mindenkinek ajánlom õket, akik szeretének megismerkedni a kutyanevelés fortélyaival.
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » kedd jan. 10, 2006 6:42 am

Sziasztok!

Nos, megvettem Doris Baumann \"A kölyökkutya\" c. könyvét, és amennyit olvastam belõle, az nem annyira nyerte el tetszésem. Leginkább az elgépelések zavarnak (olyan, mintha egy kéziratot begépeltek volna, és kiadás elõtt senki el nem olvasta volna), és a tartalom sem nyerte meg annyira a tetszésem. Tény, nem olvastam még el elejétõl a végéig, csak az engem érintõ részeket.

A könyvekben azt nem szeretem, hogy minél többet olvasok el, annál több az ellentét. Az egyik szerint kölyökkorban még hagyjuk nyerni a kutyust a jó kapcsolat eléréséért (pl. \"kötélhúzásban\"), míg a másik szerint ne, mert ezzel aláássuk a falkavezési voltunkat. Az egyik szerint 3x adjunk kaját a 2-3 hónapos kutyusnak, a másik szerint 4-5x. Stb, stb. Na, most légy okos, Domokos!

Amúgy Celina del Amo \"Kutyaiskola lépésrõl lépésre\" c. könyve nekem tetszik. A magyar \"Kutyaiskola\" c. könyv sem rossz, már amit eddig elolvastam belõle.
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég