Könyvek

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » szer. jan. 11, 2006 7:37 am

Szia!

Örülök, hogy válaszoltál. Maszatot egyelõre arról nem tudom lenevelni, hogy ne gharapjon a kezembe, lábamba, nadrágomba. Nos, eleinte ez nála talán csak játék, de ha nagyon nem akarom hagyni neki, akkor aztán belendül. Ezt valahogy nehéz megoldanom. Így kicsit megromlott a kapcsolatunk, mert dühös leszek szegényre, hogy nem hagy békén, és idõnként eléggé fájdalmas, ahogy a szemfogaival megfog.

A \"kedvencem\" egyébként az (amit sok könyvben olvastam), hogy ha már vhogy elkezdtük nevelni a kutyát, akkor azt ne változtassuk meg, mert ha akár 1x is másképp csináljuk, akkor a kutya rájön, hogy nem is biztos, h az ember a falkavezér, aláássuk tekintélyünket. Na ez egy pszichológiailag elég kemény mondat, mert még ha csak 1x is másképp cisnálom, lõttek az elkövetkezendõ x évnek?
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. jan. 11, 2006 5:56 pm

Szia Tündi!
Krisznek a harapdálással kapcsolatban tökéletesen igaza van, azt gondoltam, hogy már megoldódik ez a gondod. Gyakorlatilag ugyanezt javasoltam én is. Ne engedd, hogy, akár játék közben megfogjon! Nem csak azért mert fáj neked, hanem mennél jobban nõ, annál inkább ugy hiszi, hogy ebben nincs semmi rossz.

Mit jelent az hogy belendül? Ha megfogott és te erre abban a pillanatban összeszoritod a száját, mérgesen rászólsz, majd látványosan otthagyod, mit csinál? Lehet, nem vagy elég gyors, vagy határozott.

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: sbanya » szer. jan. 11, 2006 7:23 pm

Az én kutyám mikor kimegyek hozzá vagy kiengedem mindig ugrál és a kezem után kapdos! És játék közben ha elkapja a kezem tudom hogy csak játékból de pont úgy szorítja hogy az nekem fáj, mert valahogy a fogát belenyomja két in vagy ideg vagy nem tudom mi közé de fáj! És erről nem tudom leszoktatni, bár mennyire határozottan , hangosan, halkan vagy kedvesen, dühösen vagy akár hogy mondom. Néha rácsapok az orrára de az nekem is rossz érzes De van hogy csak akkor hagya abba. Különben nagyon okos jól nevelt kutya csak erről nem hajlandó leszokni! A másik pedig leszokott úgy hogy nem értem! Valakinek nincs valami hatásos tanácsa? Ha van kérlek írd meg!
Avatar
sbanya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: krisz » szer. jan. 11, 2006 9:09 pm

Ha kimész hozzá, addig ne vegyél tudomást róla, ne szólj hozzá, amig le nem nyugszik. Ha ugrál fordulj el, ha a kezedet akarja megfogni, akkor elõzõleg tedd zsebre. Ha ezt a módszert alkalmazod ne birkózz vele, ne fegyelmezd, egyszerûen legyél passzív, amíg õ is le nem nyugszik.

Elképzelhetõ, azért kapdos a kezed után, mert te elhúztad elõle, és emiatt zsákmányjátékként tekint rá. Ha nem húzod el a kezedet, mindjárt nem lesz olyan érdekes számára.
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Kata manó » szer. jan. 11, 2006 10:59 pm

Ebben egyetértek, én is sokat küzdök Bonóval a harapdálása miatt, de amikor hagyom neki egyszerûen csak rágni a kezem körübelül 2 másodperc múlva abba hagyja és keres magának más játékot. /Igaz így is tele van sebhelyekkel a kezem:P/
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: sbanya » pén. jan. 13, 2006 10:53 am

Köszönöm a tanácsokat!
Avatar
sbanya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: krisz » pén. jan. 13, 2006 11:00 am

Egy nagyon fontos apróság!

Ha választasz egy módszert és kipróbálod, akkor nem egy nap múlva lesz eredménye. Ha eddig mindig örömét lelte benne, hogy cibálhat, haraphat és te esetleg akaratlanul is hozzájárultál ehhez, akkor ezután is próbálkozni fog.
Nem fogja egy siertelene nap alatt feladni. Kell minimum két hét következetes alkalmazás, ahhoz, hogy egy módszer eredményes legyen. Ha két hét alatt minden egyes alkalommal közömbös vagy, nem mész bele a játékába, akkor rá fog jönni, hogy nem érdemes próbálkoznia. Elsõ egy-két alkalommal természetesen meglepõdik, meglepõdik és 120 százalékkal próbálkozik, de egy idõ után bele fog törõdni, hogy úgy sem éri el a célját. Ehhez azonban idõ kell. Ugyanez igaz a pofán vágásra (kivéve, ha akkorát kap, hogy egy életre megjegyzi, de gondolom ettõl nem kell félni).
Szóval a lényeg az, hogy kitartás, türelem, következetesség.
Az elején írtad, hogy mindig rászólsz... ha csak mondod, de nem teszel semmit, hogy a szavadnak érvényt szerezz, az rosszabb, mint ha nem mondanád, mert ezzel csak azt erõsíted meg, hogy a szavad nem sokat ér.

Ugyan nem ehhez a problémához tartozik, de megakadt a szemem azon, hogy kimész hozzá, ha nyüszít. Ezáltal a nyüszítéssel eléri a célját és megtanítod arra, hogy nyüszítsen és akkor kimész hozzá. Gondolom nem ez lenne a cél...
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » pén. jan. 13, 2006 3:19 pm

Szia Krisz!

Köszi a válaszod. A nyüszíésrõl... Nem mindig megyek ki, de tény, hogy többször, mint ahányszor nem. Ha ugyanis nem megyek, akkor igen sokszor valami marad a konyha v. az elõszoba kövén... A pisit még be lehet tudni a szomorúság következményének (mint olvastam), de a másik oka valószínûleg a \"kimenni akarás\" volt... Mondjuk ez inkább éjjel fordul elõ.
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Kata manó » pén. jan. 13, 2006 4:16 pm

Nálunk elsõ héten még lementem hozá, vele is aludtam. De utána leszoktunk errõl, és bizony Bonó nyüszizései alatt midnent összepisilt. De komolyan a végén már olyan volt mintha csak vizet pisilne, de mindenhol volt, tócsa, én inkább feltakarítottam, de nem volt kegyelem, 3 nap alatt befejezte és elfogadta a tényt. Persze reggel hatkor lemegyek hozzá mindig, addig már kibirja:)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: krisz » pén. jan. 13, 2006 8:29 pm

Akkor én értettem rosszul...
Ha nem hisztibõl nyüszít, hanem jelzi, hogy dolga van, az jó, és ebben az esetben jó, ha kiengeded. Persze a késõbbiek soán nem árt, ha kialakítasz egy napi rendszert és a kiskutyának lesz egy kis önuralma
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég