Kölyök Stafford.feltünöen a testtöl kiálló hátsó lábak.

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Kölyök Stafford.feltünöen a testtöl kiálló hátsó lábak.

HozzászólásSzerző: Hardship » szomb. dec. 25, 2010 8:45 am

Üdv

Van egy 7 hetes Amstaffom,sokat eszik mint minden kiskutyus,viszont észrevehetöen a két hátsó lába mintha a testétöl kifelé állna,talán mert mindig nagy a pocakja kajálás után? Vagy esetleg tul sokat adok neki enni?:sVagy pedig ez a csipö DP lenne a probléma? :s Nem tudom sajna várom a válaszokat elöre is köszönöm! Tejet és párizsit kap föképp enni,van marhahusos kutyakonzerv azt is már megeszi néha.
Avatar
Hardship
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2010 8:34 am

Re: Kölyök Stafford.feltünöen a testtöl kiálló hátsó lábak.

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. dec. 25, 2010 9:22 pm

Hardship írta:Üdv

Van egy 7 hetes Amstaffom,sokat eszik mint minden kiskutyus,viszont észrevehetöen a két hátsó lába mintha a testétöl kifelé állna,talán mert mindig nagy a pocakja kajálás után? Vagy esetleg tul sokat adok neki enni?:sVagy pedig ez a csipö DP lenne a probléma? :s Nem tudom sajna várom a válaszokat elöre is köszönöm! Tejet és párizsit kap föképp enni,van marhahusos kutyakonzerv azt is már megeszi néha.


Szia!

Ha most 7 hetes, akkor mikor hoztátok el?!
Mikor kapott féreghajtót, hányszor és mit?
Mit adsz neki enni és mennyit?
Tej és párizsi teljesen fölösleges, attól nem fejlődik, kutyakonzerv szintén! Ilyen kajákat el kell felejteni.
Vagy főzz neki rendesen (húsfélék, rizs, krumpli, tojás, kombinálva, megfelelő mértékben mindenból), vagy vegyél száraztápot, Kölyöknek való normálisat.
Párizsit én se szívesen eszek, semmi hústartalma... Tejet legtöbb kölyök nem bírja emészteni, ettől fáj a hasuk, felfújódnak, megy a hasuk. Konzervnek meg 90%-a víz, nincs benne tápanyag,

Csípő DP nem jelentkezik, csak fél éves kortól várhatóan, de csontfejlődési zavarok lehetnek. Viszont az ált. mindig látszik, nem csak bizonyos testhelyzetben, már ha komoly a gond.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Kölyök Stafford.feltünöen a testtöl kiálló hátsó lábak.

HozzászólásSzerző: Hardship » szomb. dec. 25, 2010 11:07 pm

kérdéseidre a válasz:
6 hetes korában lett elhozva.
2x kapott féreghajtot
enni hát napi 3x tej , párizsi, kapott már huslevest és már egyébb házikosztot is

Amugy vehetek akkor neki kölyök száraz tápot azt megfogja ö enni napi 3x ? nem fogja megunni?

"vagy főzz neki rendesen (húsfélék, rizs, krumpli, tojás, kombinálva, megfelelő mértékben mindenból), vagy vegyél száraztápot, Kölyöknek való normálisat." ezek komoly mehetnek neki?

Köszönöm az eddigi infokat bármi egyéb tanácsot szivesen fogadok! :)
Avatar
Hardship
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2010 8:34 am

Re: Kölyök Stafford.feltünöen a testtöl kiálló hátsó lábak.

HozzászólásSzerző: livelygolden » vas. dec. 26, 2010 2:58 pm

Akkor ha jól sejtem jövő héten úgyis kell mennetek már a 2. oltásra az állatorvoshoz, kap majd még egy adag féreghajtót. Nézegesd azért, van-e benne, az is okozhat felfújódást, nagy étvágyat.

A kutya nem ember, nekik nem kell a változatosság. Döntsd el, mit szeretnél a későbbiekben.
Amit mindenképp tudni kell:
Kölyök szervezete és főleg a gyomor-bélrendszer nem bírja az össze-vissza, házikosztos etetést. Ezért én 9-10 hetes korig semmit nem szoktam a száraz tápon kívül adni, és utána is szép fokozatosan hozzászoktatni.
Mivel a staff is elég nagyra növő fajta, figyelni kell az etetésre. Keress neki valami jó minőségű Puppy/Junior tápot, de ne a tescos tápokat (Chappy, Pedigree, Fiskies, Darling pl. felejtős), az igaziak a superpremium tápok: Eukanuba, Happy Dog, Hills, Royal Canin, és még sok más. Ezek drágábbak, de minden benne van. De minimum egy Purina Dog Chow legyen (nem sokkal drágább, mint a Pedigree, de sokkal jobb)
És emellé lehet a szép fokozatosan ami megmaradt a konyhából.
Simán szárazon napi 3x, a meghatározott adagban, vagy az elején kicsit vízzel megpuhítva.

Lehet nekik főzni is, csak az macerásabb. Akkor igenis utána kell olvasni, és rendesen összeállítani a napi adagot, hogy benne legyen a kellő fehérje, energia, szénhidrát, vitaminok, kálcium, foszfor. Neten lehet találni jó kis "recepteket" erre.
Nálam ez a 3, 30kilós kutyára nem megy, ezért szoktam táppal. 8 éves "öreg" kutyám 80-90%-ban tápot eszik, semmi baja nincs, örömmel fogyasztja.
Arra azért érdemes figyelni, hogy ne játsszon ki titeket a kutya. Ha rájön, hogy nem kell megenni a szárazat, mert előbb-utóbb kap helyette mást, konzervez, párizsit, akkor nem fogja megenni. Ha kitartotok mellette, és csak azt kapja, akkor rájön, hogy nem szabad vacakolni, mert éhen marad :)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég