Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: pocahont » szomb. szept. 08, 2007 12:09 pm

Sziasztok!
Létrehoztam a topicot, hogy ne offoljuk szét a hírdetéseket, itt lehet tovább folytatni a beszélgetést, akit érdekel valamelyik téma.
Avatar
pocahont
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: agi112 » szomb. szept. 08, 2007 12:17 pm

Kérdezem én akkor azt az \"embert \"hogy hivják aki
fajtatiszta kutyák keverékét adja pénzért és nem is olcson????a kedves tenyésztõket szaporitonak nevezett egyén most légy okos iq-mester
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára agi112 szer. nov. 20, 2013 7:32 pm-kor.
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: pocahont » vas. szept. 09, 2007 10:51 am

Kedvesem!

A személyeskedést, és egymás jellemzését hagyjuk ki a dologból, ugyanis nem civilizált, felnõtt emberhez méltó viselkedés.
A válaszom pedig: egyértelmûen szaporító az általad leírt ember. Mert felelõtlenül, nyerészkedésbõl hozott le keverék almot.
Ez a topic nem csak az én véleményemrõl szól, várom ide azokat, akik a hírdetésekben fejtették ki a véleményüket adott témában, mert a fórum az, ami egy ilyen beszélgetés/vita helyét szolgálja. Nem célom szerepelni, sokkal inkább olvasgatnám a hozzászólásokat.
Kellemes napot.
Avatar
pocahont
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: agi112 » vas. szept. 09, 2007 11:21 am

Kedves Zsuzsa!
Azért vagyok itt mert ki fejtettem a hirdetésekbenn a véleményem.
Attol függetlenül nem személyeskedés de a ki jelentés/ed/
ha te voltál ugye akkor is felelõtlen volt és abecsületes tenyésztõt sértette mint ahogy irtad felnõt emberként kell viselkedni ha meg olyan megjegyzéseket tesz az ember akkor válalja a következményét.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára agi112 szer. nov. 20, 2013 7:32 pm-kor.
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: agi112 » vas. szept. 09, 2007 11:24 am

ténleg nem akarok én sem meg bántani senkit sem leg több esetbenn nem érdekellmit irnak csak ez sajnos már a sokadik és már nehezen viseli az ember az oknélküli vádaskodást remélem meg értesz és sok tenyésztõ társamat is.
szia és nekedis jo napot
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: pocahont » vas. szept. 09, 2007 8:13 pm

Kit sértettem meg???
Nem vagdalkoztam, nem mondtam senkire semmit, csak leírtam, azt, hogy ki a szaporító, ki a Tenyésztõ.
És az ingyen-fajtatiszta-kutya-kuncsorgókon akadtam ki.
Lehet, hogy a nem általam írt hozzászólásokat is nekem tulajdonítottad. Ha gondolod ide hordom azokat, amelyeket én írtam. Kár, hogy nem írogattam alá õket.
És szerintem igencsak én vagyok az, aki felvállalja a véleményét névvel együtt is, mert én indítottam a topicot, nem maradok a névtelen vagdalkozásnál.
Avatar
pocahont
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: pocahont » vas. szept. 09, 2007 8:23 pm

Kedves Fruzsi!

Pont azért lett indítva ez a topic, hogy a \"felháborodott tenyésztõk\" itt tudják leírni a véleményüket. Emellett már csak azért sem értelmetlen a topic, mivel Te is itt vagy, írtál és megosztottad a másokkal a véleményedet, mert volt ebben az \"értelmetlen\" témában.
Ha találsz olyan tenyésztõket, akik ingyen odaadják Neked a kutyáikat, akkor örülj neki, és élj a lehetõséggel.
Én nem örülök neki, hogy van ilyen, ugyanis az ingyen szerzett dolgot az emberek nagytöbbsége nem becsüli, és úgy van vele, hogyha valami baja lesz, akkor úgy is tudok szerezni másikat ingyen.
És ha Neked keverék kiskutya is megfelel, akkor ajánlom figyelmedbe a rengeteg menhelyet, és sintértelepet, amik dugig vannak kutyákkal (kiskutyákkal). Pl: Illatos út, ahol jelenleg is teltház van, ami azt jelenti, hogy altathatnak, mert Budapest terletén lévõ összes kóborló ebet be kell fogadniuk. Ugyanis a téveszmékkel szemben ez egy Ebrendészeti telep, nem menhely. Ha innen hoz ki valaki kutyát, az biztos lehet benne, hogy életet ment.
Nem attól értek egy kutya, hogy fajtatiszta.
Avatar
pocahont
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Esty » vas. szept. 09, 2007 8:48 pm

Sziasztok!Szerintem nem az a lényeg,hogy ingyen elvihetõ, hanem az, hogy egyes fajtiszta kutyák annyira túl vannak tenyésztve, hogy több bajuk van, mint a keverékeknek.Ez tapasztalat.Igaz nem vagyok hozzáértõ, de tudom milyen rossz dolog a kutyát 2-3havonta orvoshoz vinni mindenféle betegség miatt.
Avatar
Esty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: agi112 » vas. szept. 09, 2007 10:10 pm

Kedves Zsuzsa!
Való szinû hogy egy kis félre értés történt sajna a szavaidból nikor olvastam a válaszodat hirtelennem tudtam ki venni hogy most \"kik\"mellet állsz azért irtam ugy ha a tied az a ki jelentés akkor neked szolha nem akkor nem de ezért a félre értésért bocsika .
Kedves Eszter!
Sajna azért van annyi beteg kutya mert a szaporitok bele köpnek a levesbe mert késõbb mikor a gazdi ne adja isten ugy dönt hogy egye fene ex szüljön a kutyusa akkor senki semtudja hogy vajon melyik rokkonával találkozik ill lett be fedeztetve mert ugye nincs tk-juk sõt még tk-kutyákkal is elõ fordulhat ha valahonnan nagyon távolbol találkoznakõssze ilyennel is találkoztam és valahol az õsõkbenn volt közös rokonság.
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » vas. szept. 09, 2007 11:11 pm

Sziasztok!
Rég olvasgatom ezt a témát, nem akartam beleszólni, de most ugy gondoltam mégis írok.
Sajnos ahogy olvasom a fórumot, a hirdetéseket, nagyon azt látom, hogy elharapódzott a fórum és ez a téma. Nem az a baj, ha valaki ingyen akar kutyát, mert persze vannak fajtatiszta kutyák akiket ingyen adnak, de \"olcsó húsnak híg a leve\"
\'. Épp ma hívott egy hölgy, akivel már nem elõször beszéltem, spánielt kereset magának, nem is ez a lényeg, hanem hogy felhívott egy hirdetést, melyben ingyen kínáltak kiskutyát, mikor a hölgy felhívta, közölték vele, sûrgõsen megválnának a kölyöktõl, mert bizony vak.ezért kínálták ajándékba.
másrészrõl pedig én a saját bõrömön tapasztalom, mikor ingyen kiskutyát kéregetnek. sajnos az emberek nem gondolnak bele, mennyi idõ, energia és pénz, mire egy kölyök kutya elválasztható lesz. Gondolok itt a nem túl olcsó fedeztetésre, a vemhes szuka gondozására,táplálására az ellésre, az orvosi költségekre, a sok energiára, amit a tenyésztõ belefektet, majd mikor már önállóan táplálkozik a kölyök, annak etetése, féreghajtások, oltások.
Nem olcsó dolgok. Én is kapok leveleket, melyben kérnek kiskutyát.
fárasztó kimerítõ dolog minden tekintetben egy almot lehozni.Én csak arra kérem azokat akik ingyen kiskutyát szeretnének, gondoljanak ebbe bele.Elõttem is írták páran, menhelyen is vannak édes szeretni való kiskutyák, akik egy szeretõ gazdira várnak.
Egy fajkutya gondoása nem olcsó dolog, jóval drágább, mint egy keveréké.Kényesebbek, fogékonyabbak a betegségre. Akinek nincs pénze megvenni egy ilyen kutyust, az mibõl fedezi majd a költséges orvosi ellátáokat?Kérem csak gondoljanak bele.
És még egy igaz hozzászólás elõttem :
Ingyen szerzett kutának nincs becsülete!
Itt semmi másról nincs zó, csak hogy nagyon elhatalmasodtak ezen az oldalon az \"ingyen kiskutyát szeretnék \" hirdetések.
Remélem mindenki végig gondolja ezt, akire vonatkozik.
esetleg látogassanak el tenyésztõkhöz, és kérdezõsködjenek a részletekrõl is.
Káldiné Szakács Annamária
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég