Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Snaci » pén. jan. 07, 2011 6:15 pm

Gorbemarci!

A másik topicban aminek a cime Sziasztok, Veronik feltett egy kérdést, ebből megtudhatod hogy ki szaporító -többek között.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: peva » hétf. jan. 24, 2011 4:53 pm

bonesz írta:Szerbusztok!

Én egy állatszerető ember vagyok, eddig 20 év alatt csak kobórkutyám volt. És mindent megtettem értük ( orvos, mütétek, gyógyszerezés, utógondozás, stb...) . Nem is volt pénzem fajtiszta kutyára, de a kobor kutyik mégis mindig az én házamba jöttek. Nagyon hálásak és imádom mindet.

De lett egy fiam (2.) akinek a szíve vágya egy beagle sajnos ilyen kutyát nem tudok venni. Mert amit ki tudok fizetni az vidéken van de oda vonattal lemenni sok.
Csak annyit akartam mondani ezzel, hogy azért mert valakinek ingyen kellene a kutya nem biztos hogy nem tudja megadni a megfelelő ellátást neki. Ez hogy ingyen megkapj elviheti egy hatalmas előrrelépés, hogy utánna mindent megadhasson a kutyának.
Köszönöm, hogy "meghalgatatok"


Kedves Bonesz,

en azon a velemenyen vagyok, hogy a kutyatartas ma luxus. Es csak az tartson kutyat aki mindent ill. a leheto legjobbat tudja biztositani a kutyajanak. A kutya nem valaszthat maganak gazdat, a gazdaja valasztja ot. Es ezzel a valasztasaval szerintem felelosseget is vallal a kutyaert elete vegeig. Ebbe beletartozik az is hogy a kutyat normalis helyrol szerezzuk be hiszen a legjobbat akarjuk neki. Azt akarjuk hogy ne legyen semmilyen orokletes genetikai betegsege, hogy a szulei szurve legyenek ezekre, hogy minden oltasa meglegyen hogy a megfelelo fejlodest biztositva neki jo minosegu tapon nevelkedjen, hogy amikor a csaladunk befogadja ot, csak sok turlemmel szeretettel kelljen elarasztanunk. A kiskutya elso 2-3-4 oltasat kapja a tenyesztojenel, plusz legalabb3 x feregtelenitve van+ a szulei szurese+ultrahang+esetleg csaszarozas+vitaminok+tapok es nem szamoltam bele a fedeztetes es az esetleges kiallitasok arat mert ugyebar ha fajtatiszta kutyat szertnek). Ezt nem lehet mind ingyen. Olcsohusnak hig a leve, es a minoseget meg kell fizetni. csak hogy az ilyen nepi bolcsessegeknel maradjuk. Mert ha te ingyen vagy 10-20 ezerert veszel kutyat akkor ott ha jozanul belatodhatod te is hogy valami nincs rendben. Mert az illeto nyilvan nem a sajat hasznan fog sporolni.
Masreszt a tenyeszto aki mindezt megteszi a kiskutyaiert leginkabb olyan valakinek szeretne odaadnia kiskutyat aki biztos hogy gondjat tudja viselni. Aki minosegi tapot ad neki, ha valami baja van ki tudja fizetni az orvosi ellatas koltsegeit...stb. (csak sajat pelda, Csoki veloscsontot ragott, es raszorult a pofajara. allatkorhazba tudtak csak lefureszelni ugy hogy el kellet hozza alatatni. ez kis mulatsag mar nem emlkeszem pontosan de kb 60-80.000 ft-ba kerult.) En sokaktol hallom hogy azert nem ivartalanittatja a kutyajat mert az is sokba kerul... igy jogosan merul fel a kerdes ha valaki a vetelarat nem tudja kifizetni az esetlegesen felmerulo koltsegeket hogyan fogja tudni majd fizetni. (ismet sajat pelda. az en spanim havi 1 zsak 3kg-os tapot eszik meg ami 5500 ftba kerul jo ne muszaj a legdragabb tapot ennie.. +spot-on havonta, feregtelenites evente 3-4x, aztan poraz nyakorv fekhely, szallitodoboz stb).

Hogy jo hirekkel is szolgaljak, sok olyan tenyeszto van aki ha latja hogy tenyleg jo helyre kerul a kutya adja reszletfizetesre is. En azt javasolnam, (mivel (csak remelni merem) nem tenyesztesi szaporitasi szandekkal vszitek a kutyat)) hogy keressetek meg tenyesztoket es kerdezzetek harapas, vagy szinhibas kiskutya utan, amit esetleg joval jutanyosabb aron lehet megkapni. Ezek nem veszelyes hibak, csak tovabbtenyeszteni nem lehet a kutyust. Vagy rengeteg kutyus van menhelyen vagy esetleg fajtamentoknel, akik szereto gazdara varnak.

En is koszonom hogy meghallgatod a velemenyemet.

Udv

P.Eva&Csoki
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: arbi86 » hétf. jan. 24, 2011 6:57 pm

bonesz írta:Szerbusztok!

Én egy állatszerető ember vagyok, eddig 20 év alatt csak kobórkutyám volt. És mindent megtettem értük ( orvos, mütétek, gyógyszerezés, utógondozás, stb...) . Nem is volt pénzem fajtiszta kutyára, de a kobor kutyik mégis mindig az én házamba jöttek. Nagyon hálásak és imádom mindet.

De lett egy fiam (2.) akinek a szíve vágya egy beagle sajnos ilyen kutyát nem tudok venni. Mert amit ki tudok fizetni az vidéken van de oda vonattal lemenni sok.
Csak annyit akartam mondani ezzel, hogy azért mert valakinek ingyen kellene a kutya nem biztos hogy nem tudja megadni a megfelelő ellátást neki. Ez hogy ingyen megkapj elviheti egy hatalmas előrrelépés, hogy utánna mindent megadhasson a kutyának.
Köszönöm, hogy "meghalgatatok"


Kedves Bonesz!

Nekem is beaglem van és nekünk is kb. 100km-t kellett menni érte, mert a környékünkön csak szaporítók vannak. Ők tényleg viszonylag olcsón adnak kutyust, de nem igazán megbízhatók. Láttam már olyat, hogy valaki egy csomó sáros kölyköt zavart ki egy ólból h válasszak egyet (abban sem voltam biztos h mind beagle), és amikor mondtam h nem kérem, féláron is odaadta volna csak vigyem el.
Pevával kell egyetértenem, ha tényleg meg tudtok adni mindent egy beaglenek (fekhely, jó minőségü táp, rengetek sok vele töltött idő stb.)akkor tényleg érdemes fajtamentőknél érdeklődni (www.beagle-club.hu), vagy tenyésztőnél érdeklődni.

Üdv. arbi
Avatar
arbi86
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: pén. nov. 12, 2010 8:28 am
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Snaci » csüt. jan. 27, 2011 10:06 am

Kedves Bonesz, azt gondolom hogy a szemléletben nincs igazad, és tényleg a szerencsére bízod a kutya"vásárlást". Ha szeremcséd lesz és kifogsz egy egészséges és jó kutyát akkor érvényes az amit írtál. Ha viszont egy oltatlan, férges ideggyenge, rossz génállományú kutyához jutsz hozzá, akkor egy-másfél éves koráig az állatorvos, a kezelések, gyógyszerek a kutya árának sokszorosába kerülnek és emiatt nem tudsz mindent megadni neki ahogy most gondolod!!
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Limcsi » hétf. feb. 07, 2011 3:10 pm

Sziasztok! Sajnos igen nagyon túlvan tenyésztve a hazai kutyaállomány:(
De a vásárlók hibája is ez részben..én biztos nem vennék kutyát szaporítótól csakis kizárólag tenyésztőtöl! Inkább spórolok egy évig, de a minőséget választom. Csak is ez állíthatná meg a szaporítókat a tömeges kutyagyártástól!
Avatar
Limcsi
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Snaci » szer. feb. 09, 2011 5:09 pm

Nem "túltenyésztés" ez, a szaporítók, akik ebből élnek valamint azok akik egyszerűen szórakozásból fedeztetik bármilyen fajtájú szukájukat, teljesen ellenőrizetlenül és véletlenszerűen szórják a kölyköket. És ez utóbbiak el is hiszik hogy nem kell ezzel annyit foglalkozni, két azonos fajtájú kutya, mi bajuk lenne a kiskutyáknak.
És elsősorban azok hibája szerintem akik olyan igénytelenek, hogy ezeket a kölyköket megveszik.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Mészáros » pén. feb. 18, 2011 8:27 pm

Sziasztok ezt a hirdetést nézzétek meg :
http://kiskutya.hu/elado/prager-rattler ... ozd-185687
Prager-rattler fajtájú kiskutyák 40 ezer forintért!!!!
Persze mindenféle származási lap nélkül!!!!
Én ilyen fajtáról még nem hallottam !!! Ti ?
Avatar
Mészáros
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: gyemant » szomb. feb. 19, 2011 8:33 am

Tisztelt kutyát vásárolni szándékozó látogató!

Az utóbbi időben egyre-másra jelennek meg különböző hirdetésekben, hogy fajtatiszta kiskutyákat, köztük Yorkshire terriereket is kínálnak eladásra szemérmetlenül alacsony áron. Egyszer és mindenkorra szeretnénk minden jóhiszemű vásárlónak felhívni a figyelmét, hogy ne dőljön be az ilyen és hasonló hirdetéseknek. A lehetőségek tárháza végtelen.
Végre tudatosítani szeretném, hogy egy IGAZI tenyésztő soha nem fogja eladni a kiskutyáit áron alul.
Mi már több éve foglalkozunk kutyatenyésztéssel, tehát úgy gondoljuk van némi súlya az állításainknak.
Csak hogy mindenki tisztán lásson!
Egy minőségi, törzskönyves Yorkshire terrier kölyökkutya jelenlegi ára származástól függően több 10 ezer forintba is kerül! Ez az összeg magasnak tűnhet. De kiskutyánk 10-12 évig társunk lesz és nem yorkihoz hasonló valamit szeretnénk, hanem fajtatiszta Yorkshire terriert.
Miután az új gazdihoz kerül a kiskutya az általános kiadásokon (oltások sorozata stb.) felül meg kell vásárolni a fejlődéséhez nélkülözhetetlen legjobb minőségű tápanyagokat, valamint a szőrének ápolásához szükséges segédanyagokat!
A kutyát, ha tenyésztési szándékkal vásárolta a gazdi el kell vinni legalább tenyészszemlére, de az ígéretes kiskutyát ajánlatos kiállításokra is elhordani, hogy minél többen ismerjék meg az új tenyészkutyát.
Amennyiben a kutya megfelelő ütemben fejlődik, abban az esetben 1,5 éves korában lehet pároztatni.
Általában a második tüzelés után.
A megfelelő kan kutya kiválasztása nélkülözhetetlen a szép és egészséges kiskutyák születéséhez!
Előfordul, hogy az apa kutya akár több 100 kilométerre található, tehát az utazás sem olcsó.
Ráadásul mindezt 2 alkalommal kell megtenni kutyának és gazdinak együtt! Ezen felül a pároztatás sem ingyen van, hiszen a fedezőkan gazdájának is van kiadása.
Amennyiben sikerült a pároztatás úgy a kiskutyák 57-63 nap múlva várhatóak!
Ez idő alatt a legjobb eredmény érdekében az anya kutya étkezését a lehető legjobb minőségű tápanyagokkal kell biztosítani.
A szülés mind a kutyának mind pedig a gazdának megterhelő feladat!
Állandó virrasztásokkal tarkított néhány nap.
A kiskutyák fejlődésével együtt jár a kiegészítő táplálás. Ha szép és egészséges kiskutyát akarunk, akkor itt sem szabad silány minőségű étellel próbálkozni.
A kiskutyákat még eladás előtt állatorvoshoz kell vinni a kötelező oltásra, illetve féreghajtásra! És nem beszéltünk még a rendszeres állatorvosi vizsgálatokról, az energiafelhasználásról (infralámpa, amivel meleget biztosítunk a piciknek heteken át), a kiskutyák utáni napi többszöri takarításról, mosásról, a törzskönyv kiváltásról és a chip beültetésről.
Ezek után ki az az ember, aki elhiszi azt, hogy egy minőségi Yorkshire terrier kutyát fog kapni azért a 20-30-40ezer forintért?
Gondolja meg tehát mindenki mielőtt kifizeti a kétes kiskutyát!

Csak Önök, kutyát vásárolni szándékozók tudják megállítani a csalók és szaporítók lelketlen munkáját!

Ha mégis a kétes kiskutya mellett döntenek legalább vegyék a fáradtságot, kérjenek meg valakit, aki ismeri a fajtát, menjen el Önökkel a kiskutyát megnézni vagy csak kérjenek felvilágosítást tenyésztőtől, mire figyeljenek a kiskutya kiválasztásával kapcsolatban.
Jó tanács! Ne vásároljanak kiskutyát olyan helyről, ahol nem mutatják meg a kiskutya szüleit! ( legalább az anyukát nézzük meg ). Ha a kiválasztott kiskutyához nem kérünk törzskönyvet legalább annyi elvárásunk legyen a tenyésztő felé, hogy a kiskutya szülei törzskönyvesek legyenek és rendelkezzenek tenyészszemlével.
Tenyészszemle: olyan hivatalos elbírálás, ahol a tenyésztésre szánt kutyákat minősítik a fajtajelleg és a tenyésztésnek megfelelően.

Ha valakinek nincs elég pénze, akkor létezik számos kutyamenhely, ahol jelképes összegért nagyon szép kiskutyát választhatnak és elmondhatják magukról, hogy jó helyet biztosítottak egy felelőtlen pároztatásból származó vagy kidobott kiskutyának.
Még egy gondolat utoljára! Minden próbálkozónak: nincs ingyen Yorki kiskutya, nincs az, hogy nagyon szeretnénk, de nincs rá pénzünk, a gyerekek nagyon szeretnék, de nem tudjuk megvenni. Ugye Önök is pénzért dolgoznak a munkahelyükön? Önök is sértve éreznék magukat, ha fizetéskor nulla forintot érne a kemény munkájuk.

Reméljük sikerült felkelteni figyelmüket!
Üdvözlettel : Gyémánt-Homoki Kennel
Avatar
gyemant
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 8:52 am

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Barby0409 » vas. feb. 20, 2011 10:20 pm

Sziasztok!!

Én segítséget szeretnék kérni!!

Volt fenn 1 hirdetés.. ingyen elhozható fajtiszta kutyusról.. írtam a gazdijának hogy érdekelne.. meg minden.. és vissza írt hogy Innsbruckban van a kutyus.. ingyen elhozható. családi okok miatt illetve nincs elég ideje rá.. és ezért szeretné elajándékozni.. azt írta hogy a Szállítási költséget kéne kifizetnem ami 15ezer forint.. azt nem kérdeztem hogy elötte utána kéne-e fizetni.. de nem tudom szokott-e ilyen dologgal visszaélés lenni!
Számomra az volt az érdekes.. hogy ez a kutyus már február elején megvolt hirdetve más oldalakon.. ahol Pécs szerepelt a neve mellet.. illetve Sz.fehérvár.. és különböző helyek.
Szerintetek mit tegyek? írtam neki vissza üzenetet.. hogy ha az megoldható-e hogy személyesen átvenni Innsbruckban úgy gondoltam ha erre azt írja hogy nem akkor lehetséges hogy kamu a hirdetés?
Avatar
Barby0409
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 10:08 pm

Re: Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Snaci » hétf. feb. 21, 2011 4:36 pm

Mészáros:

Ilyen fajta kutya nincs! A rattler a schnauzer 19.században használt neve. A képek alapján, meg abból kb 2 kg-os lesz lehet schnauzer-csivava esetleg törpe pinscher de ehhez szőrösebbnek illene lenniük. Lehet még esetleg nagyon csúnya és hibás törpe pischer vagy annak keveréke.

Gyémánt:

Nagyon örülök a beírásodnak, lehetőleg minnél több helyre próbáld betenni. Minden szavad tiszta, érthető és igaz.

Barby:

Könyörgöm, sürgősen felejts el ezt a kutyát!!!!
Pécsett nagyon régen működik egy kutya felvásárló-kereskedő társaság. Ez a kiskutya valószínűleg nem kelt el, sem Ausztriában, sem máshol és valószínűleg már körbeutaztatták fél Európán. Gondolkodj! Insbruck messze van. Kimész-hazajössz, ha van ott egyáltalán kölyök akkor fizetsz érte és sokkal többet költöttél mintha itthon vennél egy elismert, jóhírű kennelből kiskutyát. De egyáltalán.... ezektől ne!
A másik lehetőség hogy náluk szállítás közben lett egy kutya vemhes, szült és most árulják a kölyköt, vagy vemhes kutyát utaztattak, megszült és igy lett a kutya.
Ilyen helyen bármi megtörténhet és IGEN, CSAK VISSZAÉLÉS !
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég