Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: pocahont » hétf. szept. 10, 2007 9:12 am

Kedves Agi!

Semmi probléma, gondololtam, hogy valami férlreértés volt. :)
Nem csak a pénzért szaporítók a probléma, hanem azok is, akik a nem tenyésztési, kiállítási minõségû (de törzskönyves) kutyáikkal le-lehozogatnak idõnként egy-egy almot, mert hogy milyen aranyosak a picikék, meghogy mekkora öröm ez az anyakutyának (a kan kutyás gazdinak pedig a kankutyának a fedeztetés). És így jönnek össze törzskönyves, ám de fizikailag vagy idegileg gyenge állatok, mert nem választották ki helyesen a tenyészállatokat.
Egyes nyugat-európai országokban minden nem tenyésztésre szánt kutyát ivartalanítani kell.
Mo. még nagyon gyerekcipõben jár az állatvédelemben és a kutyás kultúrában is.
Avatar
pocahont
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Dodó001 » hétf. szept. 10, 2007 9:54 am

Igen sajnos, ez még nagyon gyerekcipõben, valószínûleg még nagyon sokáig így is marad, pont azért, mert ennyien vannak, akik nemértenek hozzá, csak szeretik a kis kölyök kutyákat, de kit érdekel, hogy milyenek is a leszármazottak.
Mi nem tudunk semmit tenni, nemis nekünk kellene, de akiknek kellene, nem tudnak semmit csinálni.

Reméljük, azért elõbb-utóbb Magyarország is eljut arra a szintre, hogy méltán lehessen mondani, hogy a Magyarországi törzskönyves kutyák nagyon jók (szûrve vannak, kiállítási kutyák)
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » hétf. szept. 10, 2007 10:54 am

Sziasztok!

Érdekes a téma, én is belefolynék. Egy fajtatiszta goldenem van, aki ugyan nem törzskönyves, de a mamája és a papája az, de nem tenyésztõ árulta, hanem egy hobbigazda lányzó. (Az ára úgymond önköltséges volt). Mi hobbikutyának akartuk, ezért is nem ragaszkodtunk a törzskönyvhöz, csupán a fajtatisztasághoz.
Azonban ahogy elõttem már páran leírták, ha valaki fajtatiszta ebet szeretne, igenis áldozzon rá. É felmerül bennem a kérdés, hogy ha pld a megvételre nincs pénze, az ellátására hogyan lesz? A tápminõségen is spórolni fog, vagy az oltáson?
Sajnos ismerõsök között elõfordult, vettek egy palotapincsit 5000 HUF-ért, de nem oltatták be... Ezen spóroltak... A kutyus persze elpusztult, erre mit csináltak? Vettek egy másikat... No comment. A múltkor olvastam egy 15(!) éves lány levelét, hogy egy rotit szeretne ingyen... mert nincs pénze venni. Kérdem én, etetni, és kutyához méltóan tartani lesz pénze??
És sajnos egyetértek... Ami ingyen van, azt nem becsüljük annyira. Szomorú, de ez a tapasztalat.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Fano » hétf. szept. 10, 2007 11:28 am

Mindjárt ide egy kis helyesbítés:)A kép mellé került hogy Fanó az én vagyok a képen pedig a kutyusom Dominiqe!

Csak azért tettem föl hogy megmutassam nektek biztos van aki szívesen nézeget képeket és szívesen látnék a tieitekrõl is:)
Avatar
Fano
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » hétf. szept. 10, 2007 11:38 am

Tökéletesen egyetértek veled...
iwiw-en terjengett egy idõben egy lány tapasztalata, miszerint fajtatiszta kutyát ajándékozott, majd amikor érdeklõdött, kamuztak neki, elõször hogy elajándékozták, utána meg mivel erre felháborodott, hogy elpusztult... Szerintem meg egyszerûen eladta...

Íme Miss Kyra.:)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » hétf. szept. 10, 2007 11:41 am

Kyra fotója túl nagy...:-(((
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Fano » hétf. szept. 10, 2007 1:21 pm

Szia!

Azthiszem tuom mirõl beszélsz!Beszélgettem a hölgyel aki a kiskutyát ajándékba adta!

A nõ aki elvitte aztmondta hogy többször összekarmolta a kis uszkár a lányát ezért elajándékozta....megjegyzem ha ajándékba kapta elöbb azt kellett volna felhívni akitõl kapta mert vissza vették volna...na mindegy!Utána amikor mondta neki hogy kérje vissza a kutyát azt mondta elpusztult szegény, de nem adta meg sem az orvos nevét sem címét és nem mondta meg miben!!!Amúgy az egész storyt megtudod nézni és más is megadom a címet és akkor minden olyan ember aki eddig haragudott esetleg a tenyésztõkre rájön mirõl is van szó, mert a tenyésztõk még ha csúnyán is fejezik ki magukat(én is megtettem töredelmesen bevallom)nem rosszbol teszik legalábbis a rendesek nem csak épp sokunk járt így mint \"Sziszi\"-néven író hölgy!Természetesen akik tényleg jó szándékuak és nem aldni akarnak kutyát azoktól elnézést nem õket akarta senki megbántani de nekik akkor is azt javaslom inkább menhelyen érdeklõdjenek és gyûjtsenek hogy egyszer megkapják álmaik kiskutyáját!!!!



a cím:http://www.kutyahirdeto.tvn.hu/frame_user_index.php?user_index=kutyahirdeto&users_group=1&text=html
Avatar
Fano
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Fano » hétf. szept. 10, 2007 1:22 pm

De ha beírjátok a keresõbe hogy Baranyiné Borsoso Katalin akkor is ez jön ki elsõnek és oldalt tudtok választani olyat hogy egy kiskutya története!Mert az oldal fõlapján most egy mási kkiskutya story szerepel!Nézzétek meg érdemes!!!!!!!
Avatar
Fano
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Fano » hétf. szept. 10, 2007 1:25 pm

Ja és elakartam meséni még valamit bocs ha valakit nagyon untatok!

Találtam pár napja egy hirdetést hogy beteg kislányunak szeretnének egy máltait!Írtam hogy azt nem tudok de tudok egy kis fekete spiccet ajándékba!Visszaírt a hölgy hogy ne haragudjak de azért szeretnének máltait mert anno régen kuvaszuk volt és akislányuk arrol látott képeket és mivel az fehér fehéret szeretnének nameg mert a kislány bentlakásos suliban van és megígérték neki hogyha nem sirdogál akkor kap egy kis fehér gombocot:)!Tudjátok ezt elhittem és nagyon sajnálom hogy nem tudtam segíteni nekik!!!!


Puszi Fanó
Avatar
Fano
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: pocahont » hétf. szept. 10, 2007 1:30 pm

Üdvözlök mindenkit, nagyon örülök, hogy ennyi embert érdekel a téma.
Fano hozzászólásához még annyit: a jutifalat nem feltétlenül szükséges, de ki nem vesz a kutyának, fõleg, ha tanítgatja is. A rágócsontok pedig bizonyos fokig nélkülözhetetlenek, mert ezzel megelõzhetõek a fogproblémák (fogkõ-->fogszuvasodás-->ínybetegségek-->több 10 ezer forintos orvosi költség).
Kerti kutyánál a normális, hõszigetelt házról (több 10 ezer is lehet, de ebbe télen nem fagy bele a kutya, mint apuka összeeszkábált bodegájába), benti kutyánál pedig kutyaágy, vagy párna, szónyeg vagy akármi, ne legyen már tiszta bõrkeményedés az egész kutya, érzékenyebb kutyák pedig ne legyenek állandóan felfázva.
Ha pedig valaki nem tudja otthon, házilag nevelgetni a kutyáját, mert elsõ kutyás, vagy nehezebben kezelhetõ a kutyája, akkor kutyasuli, hogy sétánál ne rángassa ki az autó elé mondjuk a 15 éves kislányt az ajándékba akart rotija.
Azért a drága fajtákat akarják ingyen, mert azok a divatosak, más nem kell, mert nem a kutya a fontos, hanem az, hogy milyen menõ vagyok vele.
Avatar
pocahont
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron