Hiperaktivitás

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: Kiba » pén. nov. 25, 2005 8:40 am

Október 29-én fogadtunk örökbe egy állat otthonból egy akkor 3-4 hónapos kiskutyát. Amolyan igazi nem tudom milyen fajta.Nagyon imádjuk õt,de örömünk nem gondtalan.Állandóan felugrál ránk és apró harapásos baleseteink vannak.Ezek általában játszások közben fordulnak elõ, mert hirtelen kap a játékok vagy a kezünk után.Bántani nem szeretném,de ha volna valami jó tippetek hogy hogyan lehet leszoktatni róla,szívesen vennénk!
Köszönöm:Sasa
Avatar
Kiba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: kőpek » pén. nov. 25, 2005 1:10 pm

Szia Magdi vagyok . Nekem is van egy kõlyõk németjuhászom ,õ is nagyon sokat ugrál és harapdál de most jõn a foga van egy sipolos csibéje azzal szoktam elvonni a figyelmét a kabátom és a kezem harapdálásárol.
szia:Magdi
Avatar
kőpek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: Kiba » pén. nov. 25, 2005 1:23 pm

Köszi, hogy válaszoltál!mikorra történik meg a fogváltásuk?
Avatar
Kiba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: kőpek » pén. nov. 25, 2005 5:54 pm

Sajnos nem tudom de majd utána érdeklõdõm a te kutyusod hányszor kap enni naponta az enyém még négyszer elfogadja mit eszik?kérlek adj egy-két jo tippet.
Várom válaszod addig is szio Magdi.
Avatar
kőpek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: orsi79 » pén. nov. 25, 2005 7:30 pm

Sziasztok! A kuttyok 3-4 hónaposan váltják a fogaikat. Nekem is van egy 5 hónapos mopszim, õ már leváltotta a fogait, de még mindig szeret harapdálni.
Avatar
orsi79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: admin » pén. nov. 25, 2005 9:37 pm

Én azt gondolom, hogy a fogak váltása inkább a cipõk és bútorok szétrágcsálásával köthetõ össze, nem a harapdálással. A harapdálás szerintem nem más, mint kölyökori játékkosság. Egyszerûen ki fogja nõni a kutyus.

Mást nem igen tudsz vele csinálni, mint hogy egy kicsit rámorransz, ha a kezedbe harap és megdícséred, ha mondjuk a gumicsirkére mozdul ...
Avatar
admin
Site Admin
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 11:13 am

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: Kiba » kedd nov. 29, 2005 7:13 pm

Szia Magdi! A kutyusom most olyan 4-5hónapos lehet/pontos korát,fajtáját nem ismerjük, mivel állatmenhelyrõl fogadtuk örökbe/.Nagyon sok probléma volt az átáállítással,mert állandóan hasmenése volt.Így a szobatisztasággal sem haladtunk semmire.Az Állatorvosunk tanácsára eleinte mellõztük a konzerveket és mi kezdtünk fõzõgetni neki.Kb.másfél hét után alakult ki a következõ rendszerünk:
-mivel korán kelõ vagyok 6 óra tájban egy fél Pegigré
junior konzerv (figyelem elterelésül,mert a cicáim is
akkor jönnek haza és esznek elõször)
-10-11óra tájban fõtt kaja
-17 óra tájban ismét fõtt kaja
Mivel a csibe far-hát a legolcsóbb,azt fõzõm meg egy kicsit utána szórók bele rizst,esetleg egy kevés búzadarát és dobok bele pár falat hajas kenyeret.
Mióta igy eszik,rendszeresen ürit is.Igy szinte egyik hétrõl a másikra a szobatisztasággalsincs gondunk.
Sajnos úgy tapasztalom egx ideig még ilyen gyakran kell
etetnem mert mint utaltam rá egy nagy mozgásigényû
\"turbó\" kiskutyáról van szó és hamar eléhezik.
Ha a tapasztalataink egy kicsit segitenek, akkor sok sikert neked is :
sasa
Avatar
Kiba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: Kiba » kedd nov. 29, 2005 7:22 pm

Kösz a választ! Akkor hát megpróbálom türelmesen az idejét!Csak nevolnának annyira hegyesek a fogai!
Üdv:sasa
Avatar
Kiba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: Kiba » kedd nov. 29, 2005 7:27 pm

Kösz a választ! Akkor hát megpróbálom türelmesen az idejét!Csak nevolnának annyira hegyesek a fogai!
Üdv:sasa
Avatar
Kiba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hiperaktivitás

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. nov. 30, 2005 9:06 am

Még valami az etetésrõl. Ennyi idõs kiskutyának feltétlenül kell rágnivalót adni. A méretéhez illõ jó kemény sült vagy fõtt csontot. A fogváltás körüli idõben ez különösen fontos. Lehet kapni füstölt sertés lábszár csontot, füstölt fület, gégét a jobb helyeken. Ez különösen jó. Én ezt használom figyelemeltereléshez. Meg negyed-félkilós prézlinek való száraz kenyeret! Ezt mind imádják.
A konzerv kaja nem jó!!.Jobban jársz a száraz táppal. De ha fõzöl, feltétlenül adj Lavet multivitamint.
Kérdezzetek ! Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég