here :)

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

here :)

HozzászólásSzerző: Zétény » vas. máj. 04, 2008 7:47 pm

Sziasztok!
Egyik ismerõsömnek van egy 11 hetes kan schitzuja(sorry ha nem jól írtam le) és még nem szálltak le a heréi!
Milyen idõs korban kell neki és mi az a kor amikor gáz lehet ha még mindig nem szállt le neki?Mûteni kell akkor,lehet valami baja esetleg a kutyának?
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: maryg » hétf. máj. 05, 2008 6:52 am

Sziasztok!
Ez a téma engem is nagyon érdekelne! 7 hetes kicsi Jack-em van, és nincsenek lent a golyszik :))) Mikor lesz aktuális? Baj, hogy így van? Légyszi, írjatok! Köszi! Kép
Avatar
maryg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: Banyus » hétf. máj. 05, 2008 8:19 am

Sziasztok!

Hát... Szerintem egy 7 hetes kutyusnál már kellene érezned 2 kis gombostûnyi valamit. DE a 11 hetesnél tutti, nincs rendben! Én 8,5 hetesen hoztam el az én kis francimat, és határozottan tapinthatóak voltak neki. Minden képpen beszéljetek a dokival. 11 hetesen én úgy tudom, elõször kap hormon kezelést, és ha annak hatására sem jön le, akkor késõbb mûtét... :(
Avatar
Banyus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: szöszike » hétf. máj. 05, 2008 9:01 am

Szia!
Az én labimnak az egyik heréje már 6 hetesen tapintható volt, a másik viszont kb 11 hetesen szállt csak le. Ha hamarosan nem száll le neki, akkor a dokival kell beszélni, mert ha a hasüregben bennt marad, akkor késõbb bajok lehetnek abból.
Avatar
szöszike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: maryg » hétf. máj. 05, 2008 10:24 am

Köszi a válaszokat!
Amúgy néha, amikor nagyon dolgozik valamin Marci, mintha sejthető lenne, valami látszódik ... de semmiképp sincs lent normálisan! Csütörtökön egyébként is jószágdoki :))) Ezt is belevesszük! Köszi még 1x!

Jah, azt majdnem elfelejtettem, hogy egyébként rendkívül fickósan viselkedik, így 7 hetesen ... többek között egy fehér uszkár csajjal ... meg a párnával :)))
Avatar
maryg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: Banyus » hétf. máj. 05, 2008 11:28 am

\"... többek között egy fehér uszkár csajjal ... \"
DE ugye nem viszed még le??? Elõbb legyenek meg az oltásai!!
Avatar
Banyus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: maryg » hétf. máj. 05, 2008 11:51 am

De igen leviszem, egy-egy kissebb idõre. Egy ilyen kutyát muszáj levegõre vinni, hagyni tombolni. Egyébként csak ezzel az egy kutyával van csak kapcsolata, és nagyon vigyázunk rá! Van egy olyan fórum téma is, ahol ezt taglalják ... Mikortól lehet levinni a kiskutyát? Olvass bele, nem minden szempontból jó, ha az ember megvárja a 3-4 hónapos kort!!! AZ egyébként tömeges kutyasétáltatástól mentes, nem \"fertõzött\" területeken óvatósan, odafigyelve le lehet vinni a kutyusokat.
De azt hiszem, ez már nem \"here\" téma.
Avatar
maryg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. máj. 05, 2008 1:12 pm

Sziasztok

A heréket 7-8 hetes korban már egészen biztosan ki lehet tapintani.Állítsátok fel a kutyát és két ujjal keressétek a herezsacskóban, ugy hogy a kicsi ne nagyon stresszeljen, mert akkor merev lesz az egész kutya és nem lehet érezni. Ebben a korban még járkál a here, egyik ellenõrzéskor semmi nincs, másnap meg jól tapintható. Látni még semmit nem leht, csak érezni. Illetve a zacskót láthatod.
Ha a zacskóban nem érzed, akkor nyúlj feljebb enyhe nyomással simogasd, lehet, hogy a herevezetékben fogod halványan érezni, ha ilyen van, akkor naponta kell maszírozni. A hormonkezelés ne siessétek el!

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:here :)

HozzászólásSzerző: Zétény » hétf. máj. 05, 2008 7:55 pm

Köszi a választ mindenkinek!
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron