Hasmenés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Ördög » kedd dec. 29, 2009 10:17 am

Tibor a chippel kapcsolatban!A regisztáció még maga kevés!Mert ha nem fizettél érte külön akkor csak a tenyésztő nevére megy a regisztráció!Tehát ha elviszek egy almot,mert megjöttek a törzskönyvek és a chippek,a dokim berakja a chippeket,matricát/sorozátszámot ragaszt/pecsétel,majd beregisztrálja de az én nevemre!Na ezekért kell még nekem fizetni kutyánként.A kamara által javasolt ár 1250+ÁFA,de mivel szabadáras így minden orvos annyit kér érte amennyit akar vagy nem szégyenl...Jaj még azt nefelejtsem el a postaköltséget is nekem kell kifizetni,a Meoe hálás gesztusaként így postázza el a törzskönveket és a chippeket...ájm love MEOE!Nem fér bele a postaköltség abba a 9 x 5500 Ft amit befizetek az alom törzskönyvéért számlájukra,veszek alombejelentőt 2000-ért,fed.jegyet 2000-ért,a tagságit nem mondom pedig már itt az évvége,de ha nem kerülne minden a duplájába annak aki nem tag hidd el nem lennék tag énsem!\"szeretem\" ezt az országot,ezt a demokráciát amit ránk kényszerítenek...
Amikor felmerül a kérdés:Miért kerül olyan sokba a papíros kutya és néhány agyalágyult aki csak a Meoe honlpjáról tudja mennyit kell fizetni a törzskönyvekért és köti az ebet a karóhoz,hogy csak 5500 Ft akkor még a talpam is ökölbe szorul...Nos egy kis matematika:Befizetek a MEOE felé kutyánkánt 5500 Ft,almonként fedeztetési jegy 2000 Ft,almonként alombejelentő 2000 Ft,Jó ha tag vagy évi 6000 Ft,kennelnév nélkül nincs törzskönyv 10.000 Ft(bár ezt 10 évre adják),egy kis fénymásolás meg ajánlva elküldöm a szülők papírjait,kiállítási eredményeit,1 példány alom bej.,1 példány fed.jegyet az kb 2000 Ft almonként.
Majd elmegyünk a dokihoz ahol kutyénként 1500 Ft a chip beadás,de általában úgy megyünk hogy egyuttal kapnak még oltást is a másodikat kutyánként ami nekem \"csak\" 2200 Ft(de halottam már 4-5 ezres dokiról/oltásról is).
Még az sem árt ha a szülők rendelkeznek tenyész szemlével és képesség vizsgával ami kutyánként 8000 Ft és autókázunk 400 km-ert de he ezek nincsene akkor \"gyönyörű\" FELÜLBÉLYEGZETT lesz a törzykönyv,az e.ü szűrések Dp,PRA,szív UH 30.000 Ft kutyánként.Azt már le sem merem írni ha egy külső kannal pénzes fedeztetésből való az alom vagy ha a szüléskor komplikáció merül fel és császározni kell az anyát bár ez 20.000 ezerből kijön...De,hogy még tudjam szórni a pénzt nem árt ha van pár kiállítási eredménye is a szülőknek...,ehhez jön még egy ki villany számla a 250 Wattos infra jóvoltából...és még akkor a sok agyalás melyik szukát melyik kannal esetleg több száz kilómétert utazva az aktuális fedező kanhoz...szóval inkább nem folytatom pedig még nincs vége...mert már össze sem merem számolni mennyinél tartok.

I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: tibor10 » kedd dec. 29, 2009 1:13 pm

Még egyszer köszönök mindent.

Igen a chip a kutyusban van,sajna még mindig megy a hasa bár tegnap azt hittem minden ok.
Nyálkás igen bûzös a hasmenése 3kor megyek vissza vele a dokihoz.Szerintem vastagbél fertõzése van bár nem vagyok orvos majd meglátjuk. Kép
Avatar
tibor10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd dec. 29, 2009 4:09 pm

Laci!!!!!!!

Igazad van, de hidd el addig jó nekünk míg nem tudjuk a számítás végét. Mi csak dolgozzunk és megszállottan szeressük õket.
(na mi jól egymásra találtunk)



Tibor
mi volt a délutáni vizsgálaton?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: tibor10 » kedd dec. 29, 2009 5:51 pm

Voltunk a dokinál azt mondta semmi komoly sumetrolim meg
egy kis joghurt na meg a diéta amíg helyre nem jön.
Hál isten a kedve töretlen.
Avatar
tibor10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Ördög » kedd dec. 29, 2009 10:32 pm

Tibor!
Ha a kutyának kedve van az azt jelenti,nem lázas,tehát szerintem nincs világ vége!De azért figyeld az állapotát!A Sumetrolin helyett én inkább az Augmentint javasolnám...többet ér/használ!
A diétát szigorúan tartsd be,ha nem is könnyű számodra,de ezzel hidd el nem meríted ki az állatkínzás fogalmát...sőt elllenkezőleg a kutyád javát szolgálod!Pár nap koplalásban/diétában még egy kölyök kutya sem halt bele,akármennyire is kegyetlenűl hangzik az írásom.Még annyit,hogy az angol bulldogok elég\"kényes jószág\" tehát nem tartom kizártnak ha minőségi táppal eteted akkor viszaáll minden a régi kerékvágásba.
Avval a táppal eteted amivel a tenyésztője?
Nah szóval a kutyádnak minél hamarabbi gyógyulást!Neked pedig BÚÉK!

I the devil
U.i.:A kép még kisördög koromban készült...azóta sokkal csúnyább vok...


Fekete Tibor írta::
Voltunk a dokinál azt mondta semmi komoly sumetrolim meg
egy kis joghurt na meg a diéta amíg helyre nem jön.
Hál isten a kedve töretlen.
Képhttp://kiskutya.hu/components/com_simpleboard/uploaded/images/Kisördög.gif[/img]
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Ördög » kedd dec. 29, 2009 10:57 pm

Na de Éva!
Ezt vehetem bóknak?
Ne dícsérj mert még elbízom magam...tudod az oroszlán jegyében születettek már csak ilyenek.

I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. dec. 30, 2009 9:37 am

Na de Ördög Úr!

Mit is vettél dicséretnek? Én megszállott vagyok az biztos, Téged is hasonlónak gondollak.

Már valahol kérdeztem, hogy nappal mit csinálsz hogy mindig éjjel írsz?
Hogy miért vagy ördög, azt mát tudom.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. dec. 30, 2009 9:39 am

Bocs, már elolvastam a választ.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rousseau98 » szer. dec. 08, 2010 8:45 pm

Sziasztok!!

Kutyám Rousseau nemsokára 6 hónapos és folyamatosan megy a hasa. Nagyon féltjük, és már diétára is fogtuk de semmi.:(
Mit tegyünk??
Előre is köszönöm!!!

Üdvözlettel:Dominika
Avatar
Rousseau98
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szer. dec. 08, 2010 8:40 pm

Re: Hasmenés

HozzászólásSzerző: Snaci » csüt. dec. 09, 2010 2:01 pm

A hasmenésnek ezer oka lehet. Először is kap-e 3 havonta féreghajtót? Másodszor mivel etetitek általában. Harmadszor mit jelent a diétára fogás. Negyedszer mekkora testű kutya és jól van-e az etetett étel mennyisége beállítva. Bűzös, erjedt -e a széklet, nyálkás, vérnyomos?
Folyósan híg, vagy csak szétesik mint a tehénlepény?
Ha ezek alapján bővebben írsz, talán tudunk segíteni.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég