Hasmenés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: Hasmenés

HozzászólásSzerző: Snaci » csüt. dec. 09, 2010 2:01 pm

A hasmenésnek ezer oka lehet. Először is kap-e 3 havonta féreghajtót? Másodszor mivel etetitek általában. Harmadszor mit jelent a diétára fogás. Negyedszer mekkora testű kutya és jól van-e az etetett étel mennyisége beállítva. Bűzös, erjedt -e a széklet, nyálkás, vérnyomos?
Folyósan híg, vagy csak szétesik mint a tehénlepény?
Ha ezek alapján bővebben írsz, talán tudunk segíteni.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Hasmenés

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. dec. 09, 2010 4:41 pm

Rousseau98 írta:Sziasztok!!

Kutyám Rousseau nemsokára 6 hónapos és folyamatosan megy a hasa. Nagyon féltjük, és már diétára is fogtuk de semmi.:(
Mit tegyünk??
Előre is köszönöm!!!

Üdvözlettel:Dominika


Vidd el dokihoz!
Hasmenés nagyon hamar kiszáradáshoz vezethet, mielőbb ki kell deríteni az okát!
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Hasmenés

HozzászólásSzerző: Snaci » pén. dec. 10, 2010 1:37 pm

Bocs de engem továbbra is a körülmények jobban érdekelnek. Jól ismerek pár állatorvost. nem bízom bennük. És nem feltétlenül azért mert csak az érdekli őket, hogy hányszor lehet a pácienst berendelni, hanem egyszerűen sokszor nem tudják hogy mit kellene csinálni.
A kiszáradás akkor fenyeget ha folyamatosan hígan fosik a kutya. De akkor már úgyis orvoshoz került volna. Szerintem itt egy állandóan a szokásosnál jóval lágyabb székletről lehet szó.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Hasmenés

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. dec. 10, 2010 6:17 pm

Snaci írta:Bocs de engem továbbra is a körülmények jobban érdekelnek. Jól ismerek pár állatorvost. nem bízom bennük. És nem feltétlenül azért mert csak az érdekli őket, hogy hányszor lehet a pácienst berendelni, hanem egyszerűen sokszor nem tudják hogy mit kellene csinálni.
A kiszáradás akkor fenyeget ha folyamatosan hígan fosik a kutya. De akkor már úgyis orvoshoz került volna. Szerintem itt egy állandóan a szokásosnál jóval lágyabb székletről lehet szó.


ezt írta az első üzenetben: "folyamatosan megy a hasa". Ezek alapján ha folyamatosan megy a hasa, kiszáradás fenyegeti...

pedig jobban teszi az ember, ha keres egy jó orvost, egyedül ezt nehéz megoldani. Nem tudom hol laksz, kiket ismersz, de az esetek nagy részében olcsóbban jössz ki, ha elmész kicsit messzebb jó dokihoz, aki hamar kideríti, mi a baj, mint egy kevésbé jártashoz.
A hasmenés lehet egy fenálló vírusos/bakteriális fertőzés, akár hosszan fennáló is, okozhatja táplálásbeli rendellenesség (érzékeny a tápban valamire pl., nem megfelelő neki) és lehet akármilyen parazitás fertőzés is.
Érdemes pl. egy bélsárvizsgálat. sok olyan parazita van, amire nem hatnak a normál - még ha szélesspektrumú is - féreghajtók.

Sőt, az is lehet, hogy nincs semmi gond, csak pl. nem bírja a tejet - már ha kap - a kutya. Dokinak az az első dolga, hogy minden körülményt végigkérdezzen, mielőtt a kutyához nyúlna!
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég