harapós kiskutya

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: Rétfalvi » pén. júl. 06, 2007 1:46 pm

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 11 hetes Golden szuka kutyusunk van, de a játék hevében túlságosan felpörgeti magát és olyankor nagyon durva. Tudom, hogy csak játszik, de néha vér is \"folyik\". Ha odacsapok neki \"fúj\" vezényszó kíséretében, annál rosszabb, mégjobban felhergeli magát. Különben egy tündér. Sok tanácsot kaptam már, mind különbözõ. Remélem, hogy kinövi. Azért választottuk ezt a fajtát, mert nyugodt, nem harapós és kimondott családi kutya. Aggódnom kellene, vagy még túl fiatal? Kép
Avatar
Rétfalvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: Pepi » pén. júl. 06, 2007 2:18 pm

Egyetértek Évával!
Bár nekem nem goldim van, hanem egy yorkim, de 2-3 hónaposan már olyanokat harapott belém...egyszer még a könnyem is kicsordult, a véremrõl nem is beszélve:) most 5 hónapos, és már kinõtte ezt a szokását, bár most nõnek a fogai, és ilyenkor rág. De ez még mindig jobb, mint a harapás. Ne aggódj, csak legyél nagyon türelmes! Tudom, hogy ilyenkor egy kicsit kétségbeejtõ a helyzet, de láttál Te már kutyát (fõleg goldit???) aki a gazdáját harapdálta? Nyugi, ez korral jár, hamar vége lesz. De ha megharap, akkor azért bünti. Én is a figyelem megvonást javaslom, egy kutyának ez a legnyagyobb bünti.
Avatar
Pepi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: Rétfalvi » hétf. júl. 09, 2007 1:10 pm

Kedves Éva és Petra!

Köszönöm a tanácsot. Próbáltam már azt, hogy ha bemérged, otthagyom és úgy néz ki, ez hatásos. Nagyon bántja, hogy nem õ a központ.
Nagyon kétségbe voltam esve, de már bizakodó vagyok, hála nektek. Köszönöm.

Ági
Kép
Avatar
Rétfalvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: lola!! » hétf. júl. 09, 2007 3:56 pm

Sziasztok!
Nekem egy 9 hetes Boxer fiúcskám van és ugyan ez a problémánk! Durvul,de nagyon! Olvastam a topicot és tényleg beválik ez a kis \"sírás\"! Jött utánam és nyalogatott! Sajnált! Tehát érzi! Örülök Ágnes,hogy írtál ide és hogy nem vagyok egyedül,mert már én is megijedtem,mi lesz,ha nem hagyja ezt el!?!? De megnyugodtam,jó tanács:)
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: livelygolden » hétf. júl. 09, 2007 6:16 pm

Én azt tapasztaltam a kicsiknél -nálunk 3 alom volt eddig- hogy ugyanúgy játszanak velem, mint egymással ill. az anyjukkal. Tehát harapdálnak, ruhát cibálnak. Amíg nagyon picik, addig nem képesek felfogni, hogy engem \"másként kell kezelni\" mint a társaikat. Tehát 8 hetes korig ezek a módszerek nem hatásosak. Utána ugye elkerülnek új gazdikhoz, de mindig volt olyan, hogy 1-2 kölyköt késõbb vittek el. És 8 hetes kor után már felfogták, hogy velem nem durvulhatnak! Számomra nagyon meglepõ volt ez a fordulat! Ez kb. 2 nap alatt zajlott le. Szóval úgy látszik 7-8 hetes kor után jutnak el arra a fejlettségi szintre, hogy ezt felfogják.
Nem tudom, más is tapasztalta ezt akinél esetleg volt alom?
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Harapós-ugrálós kiskutya

HozzászólásSzerző: Adrie » csüt. júl. 12, 2007 11:43 am

Sziasztok!
Az én kutyusom fél éves magyar vizsla, aki szintén nem tud leszokni a durva harapdálásról, de az állandó felugrálásról sem, amivel eléggé meg tudja keseríteni az életünket... :( Nem szoktam bántani, folyton mondom, hogy nem szabad, meg elfordulok, de amikor pl. fehér ruha van rajtam esõ után, nem túlzottan jön be ez a nulladik típusú találkozás. Tudom, hogy a fiatal vizslában rengeteg a fölös energia, de jó lenne, ha meg tudnám neki azt tanítani, hogy máshogy vezesse le, és fõleg azt, hogy velem szemben ne legyen agresszó, hanem csigavééér!!!
Köszönöm a segítséget!!!
Avatar
Adrie
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: krisztina.padar » pén. júl. 13, 2007 11:31 am

Szia Ági!
Ne aggódj,pár héttel ezelõtt még nekem is ilyen problémáim voltak Bercivela golden retrieveremmel- aki a jövõ héten lesz öt hónapos- de már egyáltalán nem harapdál minket úgy tünik kinõtte. Csak következetesnek kell lenni vele és nem ráhagyni. + legyen neki mindeféle amit rághat, amivel elfoglalja magát. Nekem egyébként a végsõ fegyelmezõ eszköz most az újság-utálja ha az orrára csapok vele, ezért ha már meglátja tudja h valami rosszat csinált..
Fel a fejjel és kitartást-elfog múlni ez az idõszak (nekem is ezt mondták :) )
Avatar
krisztina.padar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: krisztina.padar » pén. júl. 13, 2007 11:31 am

Szia Ági!
Ne aggódj,pár héttel ezelõtt még nekem is ilyen problémáim voltak Bercivela golden retrieveremmel- aki a jövõ héten lesz öt hónapos- de már egyáltalán nem harapdál minket úgy tünik kinõtte. Csak következetesnek kell lenni vele és nem ráhagyni. + legyen neki mindeféle amit rághat, amivel elfoglalja magát. Nekem egyébként a végsõ fegyelmezõ eszköz most az újság-utálja ha az orrára csapok vele, ezért ha már meglátja tudja h valami rosszat csinált..
Fel a fejjel és kitartást-elfog múlni ez az idõszak (nekem is ezt mondták :) )
Avatar
krisztina.padar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: Rétfalvi » pén. júl. 13, 2007 12:11 pm

Szia Krisztina!

Köszönöm a biztató válaszod. Én is abban reménykedem, hogy egyszercsak kinövi. A te kutyusod 5 hónapos és pár hete még harapdált? Akkor még egy ideig eltart nálunk a dolog. Lotti holnap lesz 3 hónapos. Amikor hazaérünk csak nyalogat, egy tündér, de ez a dolog nem szokott sokáig tartani. Akkor a legrosszabb, ha este átmegyünk a hátsó udvarba. Mintha tudná, hogy most aztán lehet rosszalkodni. Rám ugrik, minta a rugó, de a szája már nyitva a harapáshoz. Azért bizakodom.

A képen éppen dilihoppos :)))

Ági Kép
Avatar
Rétfalvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:harapós kiskutya

HozzászólásSzerző: Rétfalvi » pén. júl. 13, 2007 12:20 pm

Szia Krisztina!

Köszönöm a biztató választ. A te kutyád 5 hónapos és csak nemrég hagyta abba a harapdálást? Akkor még egy ideig eltart nálunk a dolog. Lotti holnap lesz 3 hónapos. Amikor hazaérünk, annyira örül, egy tündér, de ez nem sokáig tart nála. Akkor a legrosszabb, amikor átmegyünk a hátsó udvarba. Mintha tudná, hogy most lehet rosszalkodni. Úgy ugrik rám, hogy a szája már nyitva, kész a harapásra. Ilyenkor egy ördögfióka lesz belõle.

Azért bizakodom. Amíg élünk, remélünk, ahogy szokták mondani.

A képen éppen dilihoppos :)))

Ági



Kép
Avatar
Rétfalvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég