Ha nem hullik ki a tejfog...?

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Ha nem hullik ki a tejfog...?

HozzászólásSzerző: B.Kamilla » hétf. feb. 11, 2008 10:55 am

Sziasztok!

5hónapos ebemnek elkezdtek nõni a maradandó fogai, a tejfogak viszont még tök stabilan a helyükön vannak. Azon kívül,hogy a doki kiszedegeti õket, nem tud valaki valami trükköt? Az kilincsre kötött madzagon kívül? :) Van egy csomó rágócsontja, és dolgozza is õket rendesen. Meg meddig kell várni, hogy kiesnek-e? Köszi.
Kamilla
Avatar
B.Kamilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Ha nem hullik ki a tejfog...?

HozzászólásSzerző: agi112 » hétf. feb. 11, 2008 10:58 am

hát nem tom milyen fajtád van de állt a fodválltás
durván 6-7-8 honap között fejeződik be sztem azért még dőbenn vagy:)
sztem előb utob ki fog esni vagy ahogy irtad a doki ki szedi csak fogyeld a 2-ős szemfogat vagy már lehet tul vagytok ezen is

nekem elég zsép gyülyteméynem van a mama kutyám tejfogaibol:)))
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ha nem hullik ki a tejfog...?

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. feb. 11, 2008 1:05 pm

Különösebb trükk nincs, csak az hogy minél inkább késztesd a rágásra.
5 hónapos korban már illene potyogni a tejfogaknak, ha túl stabilan állnak és nem tudod lazítgatni õket, akkor szedje ki az orvos. /én nem fizetnék ezért, többszöri mozgatás után ti is ki tudjátok varázsolni./

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Ha nem hullik ki a tejfog...?

HozzászólásSzerző: B.Kamilla » hétf. feb. 11, 2008 1:28 pm

Köszi a válaszokat, mindkettõtöknek. Bichon havanesem van. Sokat rág, de nézegettük a fogacskáit, hogy nem úgy néznek ki, mint amik ki akarnak potyogni. Remélem meg tudjuk neki oldani mi is, ezért én sem szívesen fizetnék.
Ági, õ az elsõ kutyám, mit értsek kettõs szemfog alatt?
Avatar
B.Kamilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Ha nem hullik ki a tejfog...?

HozzászólásSzerző: agi112 » hétf. feb. 11, 2008 1:32 pm

Kamilla
ha megnézed a szemfogból 2van vagyis nem hullik ki a tej szemfog igy mellete nõl a csont fog na azt ki kell szedni hamár nagyonmozog ha nemmered vagy nem tod akkor a dokit kérd meg rá vagy ha mentek akkor nézezsd megvele mert iylenjkor mikor 2ös szemfog van torzo alakulhat ki a az állkapocsban is de azért nemkellmegiyledni ha iylet olvasol csak nézezsd meg de azt te is látod hogy hány szemfoga van1-vagy 2 egymás mellet
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ha nem hullik ki a tejfog...?

HozzászólásSzerző: B.Kamilla » hétf. feb. 11, 2008 1:40 pm

Köszi a felvilágosítást Ági. Erre gondoltam, de inkább rákérdeztem, és bizony van ilyen is a szájában. Így is tûnt fel, hogy nõnek a maradandó fogai, egyszercsak fogtúltengést észleltünk. Este elkezdjük neki piszkálni, ha már a rágó csontjai nem hatékonyak. Jó lenne ha megúsznánk a doki látogatást.
Avatar
B.Kamilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron