Gyerek és kutya

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Jassal » kedd feb. 02, 2010 3:42 pm

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy ezzel zakaltlak benneteket, de eléggé elfogytak az érveim. Egy ismerősöm szeretne kutyát venni az egész család számára (12 éves kisfia van). Mivel ismer egy argentin dog hölgyet kitalálta, hogy ilyen kellene nekik is, persze nem 100.000 Ft-os tételben. Nem lenne pedig gond sem ez az ár, sem más egyéb, de sajnos elég gyöp nézeteket vall. Nem első kutyának való szerintem. Ötlet, hogy mivel győzzem meg, hogy ne szaporítót gazdagítson? Nagyságrendileg elmondtam mindent már, amit tőletek is olvastam és tapasztaltam; betegségek, idegrendszeri problémák, stb. Esetleg egy másik fajta, ami inkább elsőkutyának való? Lenne neki udvar és szabad bejárása lenne a házba is. Szeretnék, tudom én, a dogo csodás kutya, de nem első kutyának szerintem. Bocs, hogy hosszú voltam, csak dühít a helyzet, olyan mintha csak a szél lebegtetné a számat.
Avatar
Jassal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd feb. 02, 2010 5:19 pm

Valóban nem elsõ kutyának való. alapvetõen domináns fajta, bár olvastam róla hogy ha következetes és szeretõ kézben van, akkor társasági kutyának is beillik. Ehhez viszont tapasztalat kell. Ráadásul a szaporítótól származó könnyen lehet süket, ez ennél a fajtánál amugy is örökletes betegség.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Ery » szer. feb. 03, 2010 6:56 am

Nekem elsõ kutyám spániel volt és nagyon bevált elsõ kutyának...
a miénk nyugodt volt nem csinált semmit akár hogy \"nyúztuk\" gyerekként:D
néhány spániel idegenekkel szemben bizalmatlan de szerintem ez annyira nem gond
Avatar
Ery
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Jassal » szer. feb. 03, 2010 10:25 am

Köszönöm a válaszokat! A süketséget mint örökletes betegséget még nem említettem, ez nagyon hasznos lehet. A spániel sem rossz ötlet, bár félek, hogy neki több agymunka kellene, mint amennyit itt kaphat. Úgy hallottam, ha nincsenek eléggé lefárasztva agyilag is, nem csak fizikailag, akkor eléggé rosszcsont tud lenni. Nem szeretnék sem nekik rosszat, sem a kutyának.
Avatar
Jassal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Ery » szer. feb. 03, 2010 10:36 am

Az én spánielem (igaz nem kölyökkorától van nálam hanem 4 évesen mentettük meg a szaporítók elõl)nyugod lélek mind a kettõ. persze ha séta van akkor felpörögnek és örülnek de tudják hogy mikor kell nyugton lenni.
Avatar
Ery
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Jassal » szer. feb. 03, 2010 10:43 am

Rendben. Mindenféleképpen felvetem, mint más - jobb - lehetõséget. Az argentinok nagyon határozott nevelést igényelnek és csupán azért, mert tetszik a külseje, nem szabad egy kutyát kiválasztani. Mert a kicsi, édes kutyából, elõbb-utóbb nagy lakli kamasz lesz, aki határozott nevelés híján nem fog túl sok örömöt okozni a legnagyobb humorérzekkel rendelkezõ gazdi számára sem.
A spániel talán kezelhetõbb és hátha rákapnak valamilyen kutyás sportra. Próbálom a megmenthetõ kutyákat is az orruk elé tolni, hátha lesz szerelem elsõ látásra.
Avatar
Jassal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. feb. 03, 2010 4:03 pm

Még az is hathat, hogy az argentin egy pillanat alatt felnõ, és a gyerek fizikailag képtelen lesz kézben tartani. A spancival pedig akár kutyasuliba is járhatna.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: agi112 » szer. feb. 03, 2010 4:46 pm

én az argentin dogot mindenképp hozzá értõ kezekbe ajánlanám elsõ kutyaként.
Ami család centrikus az a bullterier itt egy link imádja a gyerekeket szép és különleges fajta
nagyon sok buta ember téves képet ad rolla mivel bullde ez mind nem igaz

http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajt ... jtak/2495/

a spániel sem rossz de ha nagy testüt szeretne akkor ott a boxer is imádja a gyerekeket és \"agyilag\"késõn érõ tipus örök bohoc és könnyen kezelhetõ mellesleg nagyon jó örzõ védõ lehet belõle is iskola mellett
többeközt a Briard is család centrikus a német dog is a bordoi dog is és a hovawart a ridgeback is aki igaz 2-3 éves korára érik meg mint a boxer szal késõn érõ tipus igazi családi kutya és küll fajta õ is.

amugy meg mind a gazdi felelõsége hog ymi vállik a kutyájábol egy sima tacsika is lehet vérszomjas fene vad.
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Jassal » csüt. feb. 04, 2010 9:15 am

Köszönöm a tippeket! Holnap hosszabb idõt töltünk majd együtt, akkor megpróbálok alkalmat keríteni a beszélgetésre és meggyõzésre. A boxert és a bullterriert már ajánlottam, õk külsõre nem tetszenek nekik, ezt sajna el kell fogadnom. Ízlések és pofonok .... Jó ötlet, hogy a gyerek nem tudja majd kézben tartani a kutyit. Ez nagyon hathatós lesz szerintem, úgy is a gyerek javára akarna dönteni.
Avatar
Jassal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Gyerek és kutya

HozzászólásSzerző: Jassal » hétf. feb. 08, 2010 11:13 am

Sziasztok! Csak értesítenélek benneteket a végeredményrõl. Megnyertem a csatát. Spániel vagy basset hound a nyerõ, igazi normális kennelekbõl (már meg is van, hogy honnan szeretnének, ha eldõl melyik kutya lesz a befutó). Köszönöm a sok segítséget! Különben a süketség és a kutya kézbentartásának nehézsége voltak a döntõ érvek.
A leendõ kutyi sokat köszönhet majd nektek :)!
Avatar
Jassal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron