Gondoltam le írom! :)

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: Susuke » hétf. feb. 19, 2007 8:43 am

Elõre is elnézést mindenkitõl, akit megbántanék az alábbi soraimmal!
Nem vagyok kistermetû kutyapárti. Világ életemben többre értékeltem a nagytestû kutyákat, és jobban bíztam bennük, mint egy kistermetûben. Találkoztam már olyan tacsival, amelyik mellett csak bottal lehetett elmenni, mert bõszen védte a területét, és mivel kicsi, állandóan kifért a kerítésen, és az utcán kergette a járókelõket. Na mármost annál szerencsétlenebb helyzet szerintem nincsen, mintha állsz az utca közepén, és egy bokádig érõ kutyus vicsorog rád, és semmit sem tudsz csinálni! Ha hátat fordítasz, akkor gyõztesnek érzi magát, ha viszont szemben állsz vele, akkor jobban hergeled...
Ezzel szemben a legtöbb nagytestû kutyával az volt a tapasztalatom, hogy csak indokolt esetben támad, és abszolút nem tiltakozik a barátságos közeledéssel szemben! Ha pedig a területérõl van szó, akkor sem ilyen mafla... Elnézést mégegyszer azoktól, akiknek kicsi kutyusa van, és nem így nevelte, ez csak a saját tapasztalatom! De ennyit arról, hogy miként viselkedik a kutya!
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: Dodó001 » hétf. feb. 19, 2007 9:17 am

Szerintem senkit nem bántottál meg, én is nagy kutya párti vagyok, viszon állatkínzásnak tartottam volna, ha németjuhász veszek panelba, szegénykémnem nem lett volna sok helye. Vagyunk páran a laksában így néha még Morty se tudja hova feküdjön, pedig nem nagy (spániel).
Ha csaldái házban laknánk(ami még nem mostanában lesz), akkro németjuhászt és bourdeuaxi dogot vettem volna elõször is.
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. feb. 19, 2007 1:52 pm

ezzel nem vagy egyedül én is jobban szereten az olyan kutyát ami többet nyom mint 3kg :). a ksikutyát félek megfogni mert félek összetötöm viszont egy nagyobbat ha gyömöszölöd akkor sem roppan össze a kezemben :).

mi is lakásban élünk és Kyra vígan elfér pesze egz lakás nagysága és a háztartásban élõk számától függ. Én ha kertesben laknék akkor is beengednéma házba... hisz hiába van kint kert... sztem lakásban jobb :) mégiscsak többet foglalkozom Én személy szerint a kutyámmal mint az egyik barátom akinek meg kertbe van vagy udvaron gazdi kérdése. De sorry az offért, ez más téma.
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: Dodó001 » hétf. feb. 19, 2007 2:06 pm

Ha kertben lenne, akkor is beengedném én is. Igen lakás méretétõl függ, meg az ott lakók számától, bár remélem, ha minden jól megy 1-2 éven belül tudunk költözni, csak a párom meg én, Mortyval egy külön lakásba. Ott már lesz helye rendesen az biztos.
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: Susuke » hétf. feb. 19, 2007 2:30 pm

Igen, úgy érzem én is, hogy egy kicsit eltértünk a tárgytól... Köszönhetõen nekem is :)
Kert vagy lakás? Nem kicsi a kertünk, és a nem épen kicsi rotink leginkább bent szeret tartózkodni... Beengedem, mert szeret velem lenni. Bár ma hajnalban egy kicsit átértékeltem a dolgot, mikor is fél négykor besétált a szobánkba, és lefeküdt az ágy végébe. Álmában nyüszögött és horkolt. Fél óra elteltével felébredt, nem találta a helyét, és kóválygott a házban, felkeltem, hogy kiengedem, de nem akart kimenni. És még nem szoktam hozzá, hogy együtt aludjak vele, hát elég nehéz éjszakám volt :)
Szóval nem bánnám néha, ha a kutyának a kertben lenne a helye :)
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: haagica » hétf. feb. 19, 2007 3:25 pm

Szia !!
nekem is van egy staffi kan kutyám és törzskönyvezett és sárga ugye ez senkinek nem meglepõ mert ha a staffi csak csíkosban lenne nem törzskönyveznék le az én Belfegoromat sem :)
Õ is sok-sok gyerek között nõtt fel akárki idegen odajön csak örül és nyuszög hogy \"lécci,lécci simogass meg , játsz velem \" . Ugyhogy mint BÜSZKE STAFFI GAZDI BÁTRAN MEREM KIJELENTENI HOGY EZ EGY NAGYON OKOS ÉS SZERETETÉHES FAJTA. Egyébként meg szeretném megkérdezni hogy ki nézte a hiradót amikor eltünt , egy 5 éves kigyermek?? Akkor is a férfi melett mint KERESÕKUTYA EGY STAFFORDSHIRE TERRIER KUTYA ÁLLT készen arra hogy megkeresse a kisfiút akkor a azok az illetõk ilyenkor hol vannak?? Más kutyáját jó piszkálni ?? ezt nevezik ugy hogy f.sz sz.pók !! Bocsi :) Üdv Ági és belfegor Kép
Avatar
haagica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: *Mirandella* » kedd feb. 20, 2007 1:43 pm

Szia!

Nincs mit!
Hát igen a dologgal kapcsolatban tényleg igazad van!
Jaj, tényleg nagyon szép a kutyusod!Õ az a bulldog típus, az enyém inkább a terrier,de azért imádom!Bár aztmondják, hogy még változhat,de az anyukája is ilyen volt,apukáját nem láttam mondjuk.:) Amúgy mennyi idõs?

Pusziika
Avatar
*Mirandella*
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: eszbetti » kedd feb. 20, 2007 2:08 pm

Sziasztok!
Nekem is van egy Staffim, kb. 1 éves korában került hozzám. Én is jártam vele így. Igazad lehet, hogy a média hatása miatt az emberekben kialakult egy rossz ál kép az ilyen típusú kutyákról, pedig az én Staffimnál okosabb szeretettre méltóbb kutya nekem nem is kellene. Minden csak nevelés kérdése lehet. Az én nyúlszívü kutyusom a léleknek sem tudna ártani. Na jó kivéve a macskáknak. :) De melyik kutya nem.
Avatar
eszbetti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: eszbetti » kedd feb. 20, 2007 2:27 pm

Az elõzõt folytatva. Pegginek a kutyusomnak 8 hetesek a kölykei. A napokban történt, hogy az egyik ismerõsöm kisfia eljött játszani a kutyusokkal. Peggi meg a kölykei játék közben voltak (igen-igen harapdálták egymást). A kisfiú azt hitte, hogy Peggi bátja a kicsiket és egyszer-kétszer odaütött neki. De peggi nem bánta, rá se mordult, pedig nem is ismerte. Hát ilyen egy veszélyes \"vér eb\". (Kicsit kacifántosra sikerült a történet, remélem érthetõ) :)
Avatar
eszbetti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Gondoltam le írom! :)

HozzászólásSzerző: haagica » kedd feb. 20, 2007 3:20 pm

Az én kutyusom 20 hónapos:)
Az én kutyusom anyukája most pusztult el 2 hónapja de tiszta olyan mint az anyja :) Csak Belfiben több a fehér õ egy kis különleges kutyus mert mikor megszülettek 4 en voltak és õ volt egyedül fehérfejû:) és nekem ez nagyon bejött , ráadásul 3 hetesen nagyon lemaradt a fejlõdésben 5 hetes korukra pedig szépek voltak de Belfi kis csökött maradt de nekem akkor is õ kellett , és megvan az eredmény mostanra egy szép nagy kutyus lett :)
ESZENYI BEA !! Fajtiszták a kiskutyáid ??? És eladók ??? Irjatok
Puszi
Avatar
haagica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron