Flaffy a mini yorki (Budapest)

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: Edith » kedd aug. 22, 2006 8:01 am

Szia Évi!

Ha tényleg szeretnéd, hogy felálljon neki, akkor csak azt tudom tanácsolni, amit Gina is írt az elõzõ oldalalon. Vágd le a fülérõl a szõrt, ha kell esetleg ragaszd fel. Én adtam Kevinnek porcerõsítõt és azóta is nagyon szépen áll a füle. Most már másféle vitamint kap, de ez is jó a csontozatra.
Szerintem próbáld meg így ha nem akarod, hogy kis kajlán álljon a fülecskéje :))) Vagy ahogy te írtad, mint a szamárnak....:)
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd aug. 22, 2006 8:10 am

A ragasztással vigyázz, hogy ne érjen a bõréhez. Azt is csinálhatod, hogy fogod a fülén a szõrt és összeraggasztod pillanatragasztóval(külön-külön) vagy textilragasztóval, ügyelve, hogy a bõréhez ne érjen. Ezután fogsz egy zsákvarró tût és fonalat és összevarrod a két csimbókot. Vagy másik módszer rágóval összetekered. Kb 1 éves korig kell így maradjon a fülecskéje. Kinövi a szõr a ragasztót majd..
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: Flaffy » kedd aug. 22, 2006 8:10 am

Szia Edit!
Akkor a füle végérõl is vágjam le a szõrt?Mert tényleg elég csacsis füle van.Még ha nekem lógó fülekkel tetszett is jobban nem tudok vele mit csinálni,mert magától kezd felállni.de akkor megpróbálom neki úgy levágni a szõrt ahogy írtátok.
Köszike hogy írtál!
Üdv:Évi és Flaffy(kicsi csacsi)=) Kép
Avatar
Flaffy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd aug. 22, 2006 8:13 am

Rendben, már látom. Olvastam is, csak azt hittem egy hozzászólás.
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: nipe » kedd aug. 22, 2006 8:28 am

Szia Évi!

Én is azt tanácsolom,hogy vágd le a fülérõl a szõrt.
De a porcerõsítõ sem hülyeség (Pet-Phos vitamin tabletta)
Daninak igazából ez segített,hogy felálljanak a fülecskéi!:)

Sok sikert!;)

Petra & Dani
Avatar
nipe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: Flaffy » kedd aug. 22, 2006 8:32 am

Szia Fruzsi!
Akkor az jó lesz?Elég a hét kutyusa címhez annyi?
Üdv:Évi és Flaffy! Kép
Avatar
Flaffy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: doggyangel » kedd aug. 22, 2006 9:43 am

Szia Évi!

Nekem ezt a technikát ajánlotta az egyik csivava tenyésztõ, hogy így állítsam fel a füleit a kutyusomnak, sajnos mi elég késõn álltunk neki, sajnos nem sikerült. Remélem nektek sikerülni fog.

Fülkötözés:
Ha már majdnem áll a fül, akkor sokszor elég a törésnél megerõsíteni a fület. A fület felállítjuk, hosszában \"összehajtjuk\", és egy vékony Leukosilk gyûrût tekerünk körbe rajta. Nagyon kell vigyázni, hogy ne szorítsuk el a fület, mert az a vérkeringés leállásához vezethet!!
4: Ebben az esetben belsõ támasztékot adunk a fülnek. Ezt egy félbevágott papírzsepibõl lehet megcsinálni. Azt jó szorosan össze kell tekerni, és kivülrõl be kell tekerni Leukoplast-tal, úgy, hogy kivül legyen a ragsztós fele.A fülkagyló aljában meg kell támasztani a hengert, rásímitani a fület és kivülrõl meg kell erõsíteni két vékony Leukosilk csíkkal. Egyet a fül hegyéhez, egyet a fül tövéhez . Itt nagyon kell arra vigyázni, hogy ne szorítsuk el a fület.
Nagyon fontos, hogy a kötést, támasztékot két-három naponta egy napra vegyük le, mert a fülnek nem szabad bepállnia, a szellõzésre nagyon nagy szüksége van.

Remélem ezt Yorkiknál is lehet alkalmazni, nem akarok hülye tanácsot adni, de a csivaváknál így csinálják, ha nem állnak a fülei! Mellékelek hozzá egy kéte is, hogy hogy néz ki ha el van készítve! :)

Kép
Avatar
doggyangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: Edith » kedd aug. 22, 2006 10:55 am

Na igen! :) Én erre a fülragasztásra gondoltam :))) Csak nem tudtam ilyen szakszerûen leírni... :D Köszi Pálma!

Amit Fruzsi írt, bevallom õszintén még nem hallottam....
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: doggyangel » kedd aug. 22, 2006 11:59 am

Szia Edit!

Látod, össze hozzuk mi ezt! :D Mire jó, ha az embernek felálló fülû kutyái vannak!? :D
Avatar
doggyangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Flaffy a mini yorki (Budapest)

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd aug. 22, 2006 5:53 pm

Pedig így is csinálják. Ez összebb is húzza a füleket ezáltal barátságosabb lesz a tekintete és nem is kell 2-3 naponta cserélni, meg nem is olyan zavaró a kutyáknak.
Ez több hónapig is megmaradhat, BBelgiumból indult a dolog. A hétvégén megyünk Debrecen Cacibra, utána egy nagyogy nagyon ügyi kutyakozmetikus meg is csinálja ezt nekünk. Ha gondolod megadom a telszámát van kutyakozmetikája Pesten!
Majd teszek fel képet, hogy néz ki..Szerintem barátságosabb megoldás, és ugyanúgy le lehet ragasztani is a textilragasztóval(ez is hónapokig bírja)
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég