Faust, a süket francia

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Faustgazdi » szer. szept. 06, 2006 7:55 am

Sziasztok. Kérdésem a következõ: mi a véleményetek arról, hogy a kicsinek kéne egy másik, halló társ mert az sokat tudna neki segíteni, és nem unatkozna annyit amíg nem vagyok otthon? Egy ismerõsöm ajánlotta, hogy próbáljam ki mit csinál ha másik kutyával van, lehet jót tenne neki.
Avatar
Faustgazdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Dodó001 » szer. szept. 06, 2006 8:21 am

Szió!

Szerintem jó lenne Faust mellé egy másik kutyi, az elején lehet féltékeny lenne, de biztos könnyen megszoknák egymást, mert még õ kis kölyök, biztos ellenének, és legalább nem unatkozna, amíg nem vagy otthon!
Szóval szerintem NAGYON JÓ ÖTLET!
Csak anyagilag lehet kicsit megterhelõ lenne, hogy egyébként is Faustra most nem keveset kell költened - gondolom - de hangsúlyozom, FAust is örülne :-)
Remélem javulófélben van Faust!


Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Walter » szer. szept. 06, 2006 8:24 am

Sziasztok!

Ez mind szép és jó amit írtok.

De nekem egy kissé furcsa ez az egész.

Tercsi túladott Lilikén, merthogy hiperaktív volt... Oké.
Megkapta Faust-ot ajándékba. Oké.
DE! Most ez a szegény süket, beteges kutyus kevesebb gonddal jár, mint az egészséges, fiatal kiskutya???
Nem értem az indokokat.

És persze \"Gwendike\" ténykedését mielõbb meg kell akadályozni, ebben egyetértek.

De nekem ez az egész sztori nem teljes.

Például miért nem tudtunk itt a fórumon Lilike helyzetérõl? És miért kellett tök új topicot létrehozni egy lehetetlen álnévvel?
Miért nem lehetett leírni a történéseket korrekten?

Üdv.

Csilla
Avatar
Walter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Stella Zs. » szer. szept. 06, 2006 8:40 am

Na Balázs azonosítóját lecseréltem, így most már a saját nevemmel írogatok be.

Üdv.

Csilla
Avatar
Stella Zs.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. szept. 06, 2006 8:43 am

Ez jó ötletnek tûnik, érdemes kipróbálni. Kiképzõk tanácsát is érdemes kérni, hogy hogyan tanithatod meg arra, hogy kézjelekre néhány dolgot megtegyen.

Nagyon vigyázz, hogy mit irsz alá. A fajtaklub állhatna leginkább melléd, velük lenne érdemes összefogni, és õk jogosan irhatnák le mindenhol a kennelnevét. De neked sem kellene ettõl félned, legfeljebb egy kicsivel több kellemetlenséget még okozhat, de annyi vaj van a fején, hogy hivatalos lépést ugysem merne tenni ellened.
Vigyázz, mert az ivartalanitást is ki kellene majd fizetni és ezek után nem valószinû, hogy megteszi.
Ha nem fizettél érte, mi volt a \"szerzõdésben\"?
Bele volt irva, hogy bármi betegsége van, vagy vételár volt feltüntetve? Ha egy egészséges kutyáért járó összeg volt beirva, de te nem fizettél mégsem akkor mivel indokolta ezt?
Ehhez tényleg MEOE jogász kell.

Gratulálok ahhoz, hogy végig akarod csinálni.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: desther » szer. szept. 06, 2006 11:41 am

Hát az engem is meglepett, hogy Lili már nincs,amit utoljára írtak a topicjába, azt hittem hülyeség.De aztán megtudtam, hogy tényleg nincs Lili.Csak msn-en jöttem rá, hogy Valaki az Tercsi,vagyis õ mesélte el az egészet.
Nem igazán értem én sem,hirtelen annyi fejlemény van ezzel kapcsolatban.
Szerintem mindenképpen meg kellene várni ennek az ügynek a végét, hiszen Faustnak rengeteg törõdésre van most szüksége és meg kell szoknia, hogy végre nem dobálják össze-vissza.És ebben a kavalkádban (ügyvéd,Pest, MEOE) még egy kutyussal is nehéz, nemhogy még egy másikat is szoktatni az új otthonhoz, Faust-hoz, aki még maga sem tudja, mi történik.
Szerintem sok ez egyszerre, az anyagi vonzatáról nem is beszélve.
Igazából azért nem értem, mert ha Lilike sok volt, akkor most két kutyus,akivel még nagyon az elején vagy Tercsi (pláne, hogy Faust eleve sérült valamennyire lekileg is) az talán még több is, mint egy hiperaktív...
Persze azzal én is egyetértek, hogy ezt a gusztustalan nõt ki kell vonni a forgalomból és nagy lelki erõ kell ahhoz, hogy elhatározd, boldoggá teszed Faust-ot.És ez szerintem vitathatatlan,nem sokan csinálnák ezt...
De ez egy teljesen más dolog,mint az, amit most már ketten nem értünk.
Remélem, nem bánódtál meg, nem ez volt a szándékom.Ez csak egy vélemény, amit lehet, hogy én gondolok rosszul.És ennek ellenére nagyon szorítok nektek. :)

Pussz
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Faustgazdi » szer. szept. 06, 2006 1:14 pm

Ez azért nem kicsit volt durva. Mindenki látja a jó szándékomat, vagyis eddig azt hittem. Akkor most részletesebben. Lili folyton rohangált, szekrényt bontott szét, szõnyeget rágott darabokra, elszökdösött, pedig építettem neki egy tuti kerítést. Folyton rongált és nem állt meg egy percre sem. A doki mondta hogy hiperaktív és kertes házban a helye. Kikérem magamnak hogy túladtam rajta! Ennél rondább szót nem ismerek. A túladás az hogy látni sem akarom, hallani sem róla csak tûnjön már el! Ez pedig nem igaz. Pest mellé került kb 70 km-rel, egy kertes házba, ahol végre egész nap futhat kint a kertben, ami azt eredményezte, hogy esténként fáradtan eldõl. Ráadásul nem egyedül van, hanem egy másik kutyussal. Saját magam kerestem neki olyan gazdit aki vállalni tudja Lilit, mert nem egyszerû eset. Most akkor miben hibáztam? Hogy segítettem egy olyan kutyuson akinek nem volt jó helye? Vagy azért mert olyan tuti helye van, hogy sosem tudtam volna neki olyat biztosítani? Mondjátok meg, ez miért túladás. Most nagyon kiakadtam...
Avatar
Faustgazdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Faustgazdi » szer. szept. 06, 2006 1:18 pm

Ja még annyit, hogy Faust tényleg kevesebb gonddal jár. Nem is gond, amit vele teszek, mert önszántamból gyógyíttatom, és azért vettem magamhoz végleg, hogy ne legyen dobálva ez a szegény kutya. Õ nem rohangál, nem rosszalkodik, egész nap a nyomomban van, ha nem csinálok semmit, alszik. Nálam ez jelenti azt, hogy kevesebb a gond vele. Az hogy beteg arról nem tehet, amúgy viszont ég és föld a két kutya természete. Lilit ettõl ugyanúgy imádom és pár naponta emilt váltunk a csajjal akinél van. Ennél többet nem tehetek, aki továbbra is azt hiszi hogy TÚLADTAM rajta, sajnálom. Ma nem írok többet, mert ez most nagyon sokkolt. HA túladnék valakin, az inkább egy beteg kutya kéne hogy legyen, és mégis hordom kétnaponta dokihoz, és kezelem, és törõdök vele. Ennyire rossz ember vagyok. NA sziasztok.
Avatar
Faustgazdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: Kittye » szer. szept. 06, 2006 1:34 pm

Szia!

Szerintem ne haragudj meg senkire, mert nem bántásból írták, csak nem értették ezt az egészet! Ezért ne haragudj meg!
Amúgy ez az egész nekem is zavaros, de számomra az a lényeg , hogy képes voltál Lilinek jó helyet keresni ahol boldog lehet, és teszel azér hogy Faustot boldogan, és egészségesen láthasd. Szóval nekem csak jó véleményem van rólad, hisz lelkileg is megterhelõ amin te most végig mész. És szerintem jó ötlet egy kutyus Faust mellé, de csak akkor ha minden letisztázódott, és nyugodtak a körülmények, addig semmiféleképp. De utána..:)
Amúgy Faust nagyon aranyos kutya, és jó hogy ennyire szeretitek egymást!És örülök hogy nálad jó kezekben van, és nem adsz túl rajta!!!
Csak ennyi!
Üdv
Avatar
Kittye
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust, a süket francia és egy tesó?

HozzászólásSzerző: desther » szer. szept. 06, 2006 2:35 pm

Kittinek igaza van,ezt speciel én totál nem bántásból írtam.A túladást meg szerintem nem egyformán értelmezitek.Nem kell ezen megbántódnod, valószínű félreértettétek egymást.
Látod, nem csak nekünk zavaros, nem csak mi nem értettük.
Még azt sem fogtuk, fel, hogy Lili nincs és már azt kellett befogadnunk, hogy van egy másik kutyusod, ráadásul sokkoló történettel,plusz szeretnél mégegyet.Én csak ezt írtam, ha ezt bántásnak érzed,hát nem annak szántam,de ezt már akkor megírtam.
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron