Faust, a süket francia

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Faust séta után

HozzászólásSzerző: Walter » hétf. szept. 04, 2006 2:02 pm

Sziasztok!

Csilla vagyok.
Ahogy olvastam Faust-ról a beszámolót, nem bírtam ki, hogy ne írjam le a saját tapasztalatomat.

Annak idején, mikor még mi is csak keresgéltünk francit, akkor ajánlottak nekünk egy akkor 5 hónapos kis francit (azóta rájöttem, hogy õ Faust testvére volt.) A kutyusnak szõrtüszõ atkája volt, beteg volt, de a szaporító hölgy azt mondta, hogy ezt az új helyén szedte össze a kutyus.
Mi sajnos nem voltunk elég bátrak ahhoz, hogy bevállaljuk szegénykét.

Utána találtunk rá Walterre.

Nos, most is megkerestem a neten a kennelt és most már tiszta a kép, hogy ugyanarról a szaporítóról van szó.

Nem gondoltam volna, hogy ilyen erkölcstelen eszközökkel tud továbbadni egy kutyust egy elvileg kutyaszeretõ ember…

Valamit tényleg kellene tenni ez ellen.

Faust természetesen ennek ellenére elbûvölõ és szeretetreméltó kis kutty!

Sok örömet hozzá!

Sziasztok!

Csilla
Avatar
Walter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust séta után

HozzászólásSzerző: Faustgazdi » hétf. szept. 04, 2006 2:12 pm

Nem Federico-ról van szó? Elõször õt akarta nekem, pár hónapja. Õ tényleg Faust tesója, és lehet õ is süket volt, csak meg sem néztem, mert egészséges bullit akartam. És akkor jött az e-mail hogy van egy visszavett teljesen egészséges kutyusa!!!! Elmentem érte összesen 550 km-t utazva, és erre a kutya minden csak nem egészséges. Az orra csurom seb, állítólag macska karmolta meg, a doki szerint öröklött betegség, az allergiáról nem is beszélve. El kell mondanom, hogy tegnap vissza akartam adni a kutyust, és csak annyit kértem a nõtõl, hogy az útiköltségemet térítse meg, mert feljöttem egy olyan kutyusért, aki nem az akit szerettem volna. Erre õ kihívta rám a rendõröket, hogy elloptam a kutyáját, és nem akarom visszaadni. Nem durva? Ezek után döntöttem úgy, hogy végleg megtartom Faustot. Bárhol jobb helyen lenne mint nála. Remélem õ is így gondolja...Ha valaki tud, segítsen nekünk, hogy ez a szaporító befejezze a ténykedését. Ma a Balcsin aludtunk egyet :-) Most pedig indulunk a dokihoz, sziasztok. Kép
Avatar
Faustgazdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust séta után

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » hétf. szept. 04, 2006 2:35 pm

Szia!

Huhh ha te tudnád, hogy a neten mennyi sztori kering a \"tenyésztõdrõl\"...
A netboard-on a bulldog fórumban és ki tudja hányban tette le a névjegyét...
Annyira sajnálom, valakinek el kellene kapnia a grabancát...

Nagyon édes a kutyusod, remélem sokáig veletek marad és a doki jó hírt is mond!
Becsülendõ, hogy kitartotok mellette
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Faust séta után

HozzászólásSzerző: Walter » hétf. szept. 04, 2006 2:36 pm

De igen, Federico-t akarta anno nekünk is eladni.
Nem normális a nõ...
Amúgy meg Faust is már jó ideje fent volt eladó kuytaként a neten, szóval ennyit a visszavételrõl...

Egyszerûen nem értem, hogy az ilyen ember hogy nevezheti magát tenyésztõnek???

Mindenesetre kitartás nektek!

Valahol biztos fel lehetne jelenteni a nõt, ha jól tudom nemcsak francia bullikat \"tenyészt\".

Tényleg nagyon durva ez az egész.


Üdv.

Csilla
Avatar
Walter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust séta után

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » hétf. szept. 04, 2006 2:47 pm

A MEOE-nél van egy ügyvédnõ, csak tudod lennie kellene egy embernek aki elindítja ezt az egészet...
Meg én olyan sztorikat hallottam róla, nem ismerõs mesélte ismerõsnek én meg olvastam hanem a másik fél, hogy verõlegényeket vitt, meg sztem notórius hazudozó is...
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Faust séta után

HozzászólásSzerző: Frankó Márti » hétf. szept. 04, 2006 2:48 pm

Sziasztok!


Ez tényleg nagyon felháborító!!! A legjobban a szerencsétlen állatokat sajnálom, akik ki vannak téve egy ilyen állatkínzó õrült szeszélyeinek! :( Persze nem lehet könnyû azoknak az embereknek sem, akik jóhiszemûségét kihasználja ez a szemét alak! Egyszerûen nem is értem, hogy tevékenykedhet még mindig, ha ennyi negatív hír terjeng róla...

Én is úgy gondolom, hogy a területileg hozzátok tartozó MEOE kirendeltségnél bejelenthetnéd ezt a nõszemélyt, és hátha õk tudnak ellene valamilyen eljárást indítani.
Ha jól tudom, ez a MEOE honlapjának a címe, itt megtalálod a kirendeltségek címét is.
http://www.kennelclub.hu/

Emellett az állatvédelemmel kapcsolatban sok hasznos infót lehet találni a http://allatvedo.lap.hu oldalon is.

Remélem, minél hamarabb ellehetetlenítik ennek a nõnek a tevékenységét, és az állatokat pedig biztonságos helyre viszik majd, mert ez a nõ szerintem bármire képes...
Avatar
Frankó Márti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Faust a süket francia

HozzászólásSzerző: Faustgazdi » hétf. szept. 04, 2006 6:33 pm

A gond az, hogy félek...azért nem szeretném ha bántódásom esne vagy a kicsinek lenne valami baja. A doki két injekciót adott neki, hogy gyógyuljon az orra és az allergiája is, plusz fürdetnem kell...Nem egyszerű az élet egy süket francival. Mégis imádom. MOst értünk haza a sétából, alig tettünk meg kis távot, mert elfáradt és egyszerűen lehasalt az út közepén :-)))
Avatar
Faustgazdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Faust a süket francia

HozzászólásSzerző: Faustgazdi » hétf. szept. 04, 2006 6:36 pm

Gazdi és szerelme együtt pihennek. Kép
Avatar
Faustgazdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust a süket francia

HozzászólásSzerző: desther » hétf. szept. 04, 2006 8:15 pm

Gusztustalan, amit ez a nő csinál.Tényleg össze kéne fogni és jól elverni.Vagy összedobni a pénzt verőlegényekre...
Nálunk azért szerencsére nincs ekkora gáz, meg a tenyésztő is TENYÉSZTŐ, csak hát az én, illetve a mi szerencsétlenségünkre az emlékeztatő oltás előtt megkapta a kennel köhögést.Ami viszont legyengítette az immunrsz.-ét és betámadták az atkák...
Már nem számolom a pénzt, amibe van ez az egész,de le nem mondanék az én kicsi fiamról még ha koplalnom kéne sem...
Persze mi már gyógyulunk az atkából,a kennel köhögésnek pedig már régen vége,úgyhogy rengeteg időnk marad nektek szorítani...
Ha ajánlhatok valamit,ami tényleg nagyon jó,nekünk iszonyatosan jót tett, a neve : Vetri-DMG Liquid a Vetri Science-től.Ez egy amerikai immun erősítő csepp,beteg kutyusoknak adják.
Az én állatorvosom bullikat tenyészt és ő ajánlotta.Igaz, kicsit húzós, kb. 6000Ft. Amikor mi elkezdtük használni, Zeusz napokon belül abbahagyta a köhögést!!!
A dokink mesélte, hogy ő egy rákos kutyusnak adta, aki iszonyatosan sovány volt és már szinte a halálán volt. A kutya pár hónapon belül hihetetlenül kikerekedett, szinte már egészségesnek tűnt.Persze a rákból nem gyógyult fel, de az életét meghosszabbította és hát nem mellékesen az élete minősége is javult.
Ha ezt nem is tudod megfizetni, azért egy kutya Béres cseppet vegyél neki, ártani nem árt, kicsit felerősíti...
Szorítunk nektek nagyon és ahogy időd engedi, írj, hogy mi van veletek!

Sok puszi Zeusz nevében is!
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Faust a süket francia

HozzászólásSzerző: Faustgazdi » kedd szept. 05, 2006 8:26 am

Hello. Köszia sok tanácsot és támogatást. SIkerült már pár embert találnom aki a nõrõl terhelõt tud mondani, vagy tud olyat akit átvert. Minél több ilyen kell, és el tudom indítani a jogi dolgokat. A legkevesebb hogy ennek ne lehessen többé kutyája. Kép
Avatar
Faustgazdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron