falkavezérség

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:falkavezérség

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jan. 10, 2010 9:50 pm

Egy kérdés sem buta.

Azért mondják, hogy ne nyúlj a kutyához amig eszik, mert ahol nem 100%-os a gazda falkavezéri helyzete, ott a kutya odakaphat, megharaphatja a gazdáját is.
Ha a 7-8 hetes kiskutya megszokja hogy megfogják, simogatják, hozzányúlnak evés közben, akkor azt tanulja meg, hogy ez nem veszélyezteti az õ vacsoráját, és a vezér ezt is megteheti.

Nem tanácsolnám ezt olyan gazdának, akihez nem ilyen korban, hanem 5-6 hónaposan kerül a kutya. Majdnem biztos, hogy annak morgás és kapkodás lesz a vége, a gazda ijedtében félrekapja a kezét. A kutya máris látja hogy lesz itt még neki keresnivalója.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:falkavezérség

HozzászólásSzerző: liligerda » hétf. jan. 11, 2010 11:18 am

Köszönöm a választ, világos. Mivel nem volt dolgom hasonló kutyával, nem ,tudom, de esetleg nem megoldás ilyen helyzetben ha a gazdi egy ideig mondjuk úgy eteti a kölyköt, hogy leülteti maga elé és kézbõl? Ez tényleg csak egy kérdés, felvetés... Mert visszagondolva az enyémek elég sokat kaptak kölyökkorukban kézbõl, lehet hogy ott tanulhatták meg hogy a kéz ad és nem elvesz? Engem legalábbis kifejezetten zavarna, ha nem nyúlhatnék a kutyámhoz, nehogy megkapjon...
Avatar
liligerda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:falkavezérség

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. jan. 11, 2010 12:07 pm

DE, lehet vele próbálkozni, de itt már nagyon figyelni kell, fajtafüggõ, egyedfüggõ és emberfüggõ.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:falkavezérség

HozzászólásSzerző: Sonriente » csüt. jan. 14, 2010 8:13 pm

Szia Anita!
Nekem is 3 hónapos a kutyám (labrador). Õ is gyakran harapdál, de a \"nem\" szót szerencsére már ismeri :) Ennek ellenére még vannak próbálkozásai, én is keresem a végleges megoldást.
Tervezem, hogy beíratkozunk kutyasuliba, de itt a környékünkön (Dunaújváros) egyelõre még nem találtam kutyaiskolát.
Kitartást és sok örömet kívánok a kutyushoz!
Sonriente Kép
Avatar
Sonriente
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:falkavezérség

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. jan. 17, 2010 10:36 am

Kedves Edina!
A harapdálásról írtam az elõzõ oldalon.
Olvass visza és megtalálod!
Ha nem jön be a módszer akkor visszaadom a kennelnevem...
I the devil
Kovács Edina írta::
Szia Anita!
Nekem is 3 hónapos a kutyám (labrador). Õ is gyakran harapdál, de a \"nem\" szót szerencsére már ismeri :) Ennek ellenére még vannak próbálkozásai, én is keresem a végleges megoldást.
Tervezem, hogy beíratkozunk kutyasuliba, de itt a környékünkön (Dunaújváros) egyelõre még nem találtam kutyaiskolát.
Kitartást és sok örömet kívánok a kutyushoz!
Sonriente Kép
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Re: Válasz/Re:falkavezérség

HozzászólásSzerző: drakulina » kedd jún. 21, 2011 1:02 am

Szija!
Köszönöm nekem sokat segítettél.esetleg lenne módszered arra is,h szoktassam le a kunyizásról.Ez mondjuk az én hibám,mert mikor én eszem,akkor Ö is mindig kap.Most már azért zavaró és késöbb ha vhova megyek,nem jöhet be illetve az asztal mellé kunyizni...Köszi válaszod Bea
Avatar
drakulina
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd jún. 21, 2011 12:02 am

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég