etetési gondok

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

etetési gondok

HozzászólásSzerző: Zétény » hétf. jún. 09, 2008 5:27 pm

Sziasztok!
valaki segítsen már please!
A 3 hónapos kutyám két napja nem hajjlandó enni szinte semmit ami kutyakaja,csak embei dolgokat!És ha eszik is,minden csak 2 hétig jó neki!Tápba már volt Eukanuba,Pedigree,Purina és most vettem neki Greace Juniort!Nem kell neki semmi táp!:S Próbáltam vízbe áztatni úgy adni neki,egy pár falat és semmiKonzervvel keverve az is csak egy darabig!Most is van neki 5 fajta!:s Tápot kevertem össze rizzsel is,abból is csak pár falat! Viszont a tészta,csirkemell,csont,rizs magába megy,csak úgy tömi befele!Én rontottam volna el,hogy elkapattam finomságokkal?
Mit adjak neki és,hogy,hogy megint visszaszokjon a tápra?Ha nem adok neki \"emberi\" kaját csak táp+konzerv akkor képes koplalni 1 napig!(tovább nem bírtam várni)
Elõre is köszi!
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:etetési gondok

HozzászólásSzerző: Zétény » hétf. jún. 09, 2008 7:37 pm

Köszi Fanó
Igen ezt mondták nekem más fórumokon is,meg azt,h én kényeztettem el!:S
Hááát,remélem,hogy bevállik!
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:etetési gondok

HozzászólásSzerző: Enix » kedd jún. 10, 2008 7:38 am

Zétény szia! ezer éve... mesélj már majd privibe mizu a kiscsajjal! :):):)

etetés... egyetértek Fanoval. Amúgy nem kell a tápot sem váltogatni, ennyire... Én Kyrának 1X váltottam, 3 hónap után nem ette az Acanát, ekkor Happy dogra váltottam, azóta is azt eszi, szereti, és szép tõle a szõre is. Mellette idõnként adok neki fõtt husit, de nem az a jellemzõ. Igenis hagyd a kiscsajt, ha nem eszi el kell venni tõle 15 perc után, kb 1,5 nap múlva rá fog ugrani. Amúgy a rotik nem az a tipikus válogatós fajta, nem kell elkényeztetni.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:etetési gondok

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd jún. 10, 2008 3:24 pm

SZIASZTOK

Zétény a lányoknak igazuk van, sajnos te rontottad el.
Most tényleg a koplaltatás marad, de nagyon szigorúan!
24 órát hagyj ki, ne is lásson kaját, semmit és ne is egyetek elõtte, mert akkor kisértésbe fogtok esni. Csak vize legyen. 24 óra elmúltával kicsit nedvesítve add a normál adagnál kicsit kevesebb tápot. Ha nem elég nagy lendülettel eszik és esetleg otthagyja, vedd el és a következõ etetési idõben próbáld. NE KÖNYÖRÖGJ, ne unszold az evésre, mert akkor rájön, hogy ez neked fontosabb mint neki.
Egyébként 2 napot is kibír és semmi baja nem lesz, csak megéhezik. Úgy istenigazából.
Majd ha már stabilan eszik akkor adhatsz házi finomságokat, de sokkal kevesebbet és óvatosabban mint eddig.
A koplalás alatt jutifali sincs!
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:etetési gondok

HozzászólásSzerző: Bitu » szer. jún. 11, 2008 8:24 am

Sziasztok neekm van 1 fél éves westie gyönyörû kiskutyám.Nem ette a darlingot adtam neki pedigre-t azonnal ahogy már csak a szagát érzi rögtön kuncsorog és minig adok én is neki házi kosztot de nem kell túlzásba vini 1 nap pár falat csirkemell nem bajd meg 1 kis rizs(sõt a rizs nagyon fontos)...A vitamin adagolásra is figyeljetek lehet azért nem eszik a kutya tápot.
Avatar
Bitu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:etetési gondok

HozzászólásSzerző: Enix » szer. jún. 11, 2008 11:07 am

Peti szia!
Azért annyit hagy jegyezzek meg h a se a pedigree se a darling nem tartozik a minõségi tápok közé. Ezek hús helyett szóját tartalmaznak, a fehérje lés zsírtartalmakról már nem is beszélek. Amúgy ha megfelelõ tápot etetsz a kutyával, nem kell neki plussz vitamin (talán a zöldkagylós azért elfér), mert ezek pont attól prémium tápok, hogy tartalmazzák azt amire szüksége van a kutyának.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:etetési gondok

HozzászólásSzerző: Zétény » szer. jún. 11, 2008 1:48 pm

Sziasztok!
Elõször is köszi mindenkinek a hozzászólást! enix drága írok privibe majd eskü,csak most a vizsgák meg minden...,de nem felejtem el!:)
Yadecska nõ,mint a gomba,csak kezd visszaütni a kényeztetés,most átváltunk egy kicsit \"szigorba\"!:)
16 órát koplalt a dárágám,de mostmár megint kezdi enni a tápot!Reggel megette mindet ,most egy kicsit meghagyott! Szóval most újra megy az Eukanuba!
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:etetési gondok

HozzászólásSzerző: Zétény » szer. jún. 11, 2008 1:49 pm

Enix!
Carlos baba,hogy van?:)
Kérek képeket!:P
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Re: etetési gondok

HozzászólásSzerző: vámpir1998 » hétf. ápr. 30, 2012 2:51 pm

Nem tudom mit adjak enni neki . kicsi palota pincsi .kéthonapos. :?: :o
Avatar
vámpir1998
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. ápr. 30, 2012 2:46 pm

Re: etetési gondok

HozzászólásSzerző: Nona0901 » kedd máj. 01, 2012 8:18 pm

Szia!minden féle képpen jó minőségő tápot,kölyköknek valót, pl royan canin,eukanuba,purina pro plan,gilpa pupp stb.De ha már előtte is kapott tápot,akkor pedig azt a fajtát,hogy ne zavarja meg a kis belecskéjét.Adhatsz neki főtt csirkehusit is,az én kutyim azt nagyon imádja egy kis főtt répával. :) Ja,és a száraz tápot áztasd be szerintem,mert nem biztos hogy egy ilyen kicsi kutya el tudja rágni szárazon.
Avatar
Nona0901
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: hétf. ápr. 02, 2012 8:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron