Elveszett kutya

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Jaksi » vas. dec. 14, 2008 12:16 am

T. Kutyabatártok, Csepeli lakosok !
Segítséget kérek elveszett kutyáim miatt. Két bolognese, és német juhász kutyánk elszökött 2008. december 13-án Csepelen, Királyerdõben. A három kutya együtt lehet, ha valaki látta õket, kérem tájékoztasson arról, hogy merre keressem tovább õket. Telefonszámom: 30/202-6834
Segítséget elõre is köszönöm, nagyon szeretnénk õket megtalálni.
J. Krisztina
Kép Kép Kép
Avatar
Jaksi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Jaksi » vas. dec. 14, 2008 12:19 am

T. Kutyabatártok, Csepeli lakosok !
Segítséget kérek elveszett kutyáim miatt. Két bolognese, és német juhász kutyánk elszökött 2008. december 13-án Csepelen, Királyerdõben. A három kutya együtt lehet, ha valaki látta õket, kérem tájékoztasson arról, hogy merre keressem tovább õket. Telefonszámom: 30/202-6834
Segítséget elõre is köszönöm, nagyon szeretnénk õket megtalálni.
J. Krisztina
Kép
Avatar
Jaksi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Jaksi » vas. dec. 14, 2008 12:20 am

T. Kutyabarátok, Csepeli lakosok !
Segítséget kérek elveszett kutyáim miatt. Két bolognese, és német juhász kutyánk elszökött 2008. december 13-án Csepelen, Királyerdõben. A három kutya együtt lehet, ha valaki látta õket, kérem tájékoztasson arról, hogy merre keressem tovább õket. Telefonszámom: 30/202-6834
Segítséget elõre is köszönöm, nagyon szeretnénk õket megtalálni.
J. Krisztina
Kép
Avatar
Jaksi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: nawaihnohu » vas. dec. 14, 2008 2:46 pm

Õszinte leszek, némileg felhúzott szemöldökkel olvastam végig a hirdetésedet és próbáltam elképzelni és végiggondolni, hogy ennyi információból, amit közöltél, mi is történhetett.. 3 kutyus póráz nélkül, ellenben remélem nyakörvvel és elérhetõségeddel, sétál két parányi szõrgombóc és egy németjuhász körülötted.. majd hopp? sehol sincsenek. Na itt a nemmindegy! Megijedtek és elrohantak? Amúgy is szökõsek voltak? Akkor miért engedted szabadon? Megbíztál bennük és mégis eltüntek? Ellopták õket? Mióta keresed õket és hol? Kiplakátoltad a környéket? Én ilyen esetben addig haza nem mennék, míg meg nincsenek.. hívogatnám õket.. minden kutya behívható, akit el mer engedni a gazdája!! Akkor hogyhogy nem jöttek vissza? Bemásztak valami olyan helyre ahova nem tudtál utánuk menni? Hogyan volt pontosan??
Avatar
nawaihnohu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: nawaihnohu » vas. dec. 14, 2008 5:29 pm

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=6711

Nézegesd esetleg ezeket a forumokat, ide rögtön irják, ha találtak valakit!!
Sok sikert a megtalálásukhoz!! ..és legközelebb több figyelmet és felelősséget, hogy ne veszítsd el őket!! Ha olyan a szituáció, inkább vedd pórázra őket, ha otthonról szöktek ki, tedd számukra biztonságossá.. és esetleg egy jó kutya gazdis kapcsolatra épülő játék-nevelés : ) hogy ne akarjanak megszökni Tőled..
Avatar
nawaihnohu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: yokobaba » vas. dec. 14, 2008 6:28 pm

Avatar
yokobaba
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Jaksi » hétf. dec. 15, 2008 9:03 pm

Aplena !
Azt nem mondom, hogy nem estek rosszul a szavaid, fõleg ebben a helyzetben, amiben a családommal vagyunk. A két idõsebb kutya hazatalált, de sajnos a legkisebb, a 9 hónapos nem érkezett haza, hiába keressük több napja. Elismerem, hogy jobban kellett volna rájuk figyelni, de õszintén a német juhász leleményességére nem minden esetben lehet felkészülni. A kertünkbõl szöktek el, és a két bolognese csak követte õt. De nem akarok tovább magyarázkodni...Idézetedre válaszolva:\"én boldog kutya lennék\". Köszönöm, hogy válaszoltál a levelemre és elmontad véleményedet.

Fruzsi !
Nagyon köszönöm a hasznos címeket, de sajnos nem találtam meg közöttük a kutyusunkat. Kép
Avatar
Jaksi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: nawaihnohu » kedd dec. 16, 2008 4:38 pm

Szia!
Semmit sem szántam bántásnak, csupán pontatlan és keveset mondó volt az információ, amit megadtál a segítségkéréshez. A gond az, hogy én már rengeteg kutyus keresésében segítette, és nagyon is számít minden apróság hogy milyen körülmények között szöktek el a kutyáid.. ezért is zongoráztam végig a lehetõségeket és vártam Tõled a választ.. sajnos az is tapasztalat, hogy elvesztés után minden perc számít.. és 90%-ban akkor van esély megtalálni õket, ha azonnal utánuk megy az ember.. sajnos ha egyszer nyomukat veszti az ember, már csak töredéke marad, de mindenképpen ajánlom a menhelyek értesítését! Van rajta chip? Akkor aszerint be lehet azonosítani! De ha egy bologneset valaki befogad, nem nagyon szokta leadni sehova.. eléggé keresett fajta.. ész vélhetõleg már befogadták.. de ha van benne chip, még az állatorvosi rendelõben lehet esélyed!!! ha ott beazonosítják és kicsit is lelkiismeretesek.. Ajánlottam még a fórumokat.. és róni az utcákat, kérdezõsködni..
És én elhiszem azt is, hogy rossz helyzetben lehet a család.. ha örökbefogadott kutyák pláne értékelendõ.. de én ezt akkor se tudom csak a részetekrõl nézni, hanem a kutyusok részérõl is.. aki most épp ki tudja hol van.. vagy él-e még. .. . . SOK SIKERT kívánok ahhoz, hogy megtaláld, én is figyelni fogom a fórumokat, menhelyek oldalát!!
Avatar
nawaihnohu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Re: Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: quincy » szomb. dec. 04, 2010 9:07 pm

2010. december 4-én reggel 9-10 óra körül elveszett egy a Quincy névre hallgató Bolognese 6 hónapos kutyakölyök!!!
Chipelve van!
Budapest XXII. kerületi Lépcsős utca (Campona) buszmegállónál látták utoljára!
A becsületes megtalálónak 50.000 Ft. jutalmat ajánlunk fel!
Szabó Marianna - 06 30 558 1514
Csatolmányok
DSC_0424_resize.JPG
DSC_0424_resize.JPG (190.41 KiB) Megtekintve 1814 alkalommal.
Avatar
quincy
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. dec. 04, 2010 9:04 pm

Re: Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Semi » pén. dec. 17, 2010 10:26 am

Azt megértem, hogy valaki lát vagy talál egy nagytestű kutyát nem viszi haza, de hogy látok egy pici kutyát és nem fogom be, hát azt elképzelni sem tudom. Pedig, ha az emberek bátrabbak, vagy odafigyelőbbek lennének, több kutya kerülne haza. Na persze már az is eredmény, hogy bejelenti, hogy hol látta a kutyát. Dekönyörgöm PÓRÁZ NÉLKÜL NE SÉTÁLTASSUNK KUTYÁT ezt miért olyan nehéz felfogni.
Avatar
Semi
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: pén. dec. 17, 2010 10:20 am

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég