Első fedeztetés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: Katyi » szomb. márc. 18, 2006 11:49 am

üdvözletem mindenkinek!
van egy 5 éves németjuhász szuka kutyám. Most szerdán múlt el a vérzése és szerettem volna fedeztetni. Ugyan felemeli a farkát meg odaáll a kannak, de vagy hamar leteszi a fenekét a földre, vagy a kan nem talál rendesen a célba. nos a kérdésem: egyáltalán akarja .e még ilyenkor a kutya a pároztatást, vagy fájhat neki valamilye amiért gyorsan abbahagyja?
elõre is köszönöm Kép
Avatar
Katyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » szomb. márc. 18, 2006 12:15 pm

ha a kutyusodnak ez lenne az elsõ fedezés,természetes hogy fáj neki ha a kan célba ér.Ha leteszi a fenekét,akkor talán nem a jó idõbe próbáltad befedezni.De az is lehet hogy nem akarta a dolgot.Elsõre mindig nehezen jön össze a dolog.Legalábbis nekem így volt,de hérdezd meg \"Juhász Gyõrgyné\"-t mert õ tenyésztõ.talán tud neked segíteni
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » szomb. márc. 18, 2006 12:17 pm

ha már nem vérzik,nem lehet befedezni, álltalában a 9-13 napon lehet befedezni,akkor van peteérése
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szomb. márc. 18, 2006 1:38 pm

Itt szeretnék válaszolni Kingának a Szafival való fedeztetésre!

Kinga!
Ez mind szép és jó, hogy Te kiskutyákat szeretnél, de nem biztos, hogy úgy fog sikerülni a dolog, ahogyan Te gondolod.
El tudod képzelni, mennyi idõ, munka és pénz egy tökéletes párt összehozni és utána reménykedni, hogy a kicsiknek nem lesz semmi bajuk és örökletes betegségük?
Az oké, hogy Te azt gondolod, hogy lesz helyük, de ha az alomban is lesz ilyen problémájú kutyus és majd a jövendõbeli gazdi is szeretné fedeztetni?
Akkor lesz majd a nemulass és beindul a szaporítás! nem tenyésztés! Ez a szaporítás!!!

Én is szeretnék fr. bullikkal foglalkozni, de ki kell ismerni a kutyát (Te ebben valamivel elõrébb jársz, mert Szafi már idõsebb), ki kell ismerni a fajtát, a választandó szukát, a felmenõit, a Te kutyád felmenõit, a vérvonalat, nehogy vmi genetikai hiba legyen...
Én minimum 2 évet szánok rá, hogy vigyem kiállításra, tenyésszemlére, elismert emberekhez, akik szakszerû (!) véleményt mondanak róla.
Azt olvastam egy másik fórumon, hogy a kutyának minimum 2 kitûnõ eredménnyel kell rendelkeznie, hogy fedezhessen... Nálatok gondolom ez nincs meg...

Stabil idegrendszerû kiskutyákat szeretnél gondolom Te is...
Egy ilyen döntéssel sok mindent lehet megváltoztatni...

Nem akarlak megbántani, de tényleg vidd el egy állatorvoshoz, egy másik (!) tenyésztõhöz vagy szakemberhez, aki korrekt véleményt mond róla, vidd el egy tenyésszemlére és utána kereshetsz a nászhoz szukákat...
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: Kata manó » szomb. márc. 18, 2006 3:32 pm

Köszi Csilla! Teljes mértékben egyetértek Veled. Én is szeretnék majd késõbb tenyésuztéssel foglalkozni, de hiába fogalkozom kutyákkal, amióta csak az eszemet tudom, mindennél jobban ki akarom ismerni ezt a fajtát, rengeteg helyre járok ,kiállításokra, mindenhova, igaz Bonó még nem volt kiállítva, csak egy tenyészszemlén, de ott a lehetõ legjobb eredményt kapta, a tenyésztésre kifejezetten javasolt címet, aminek nagyon örültem. Mellesleg ha nekem azt mondod, h nem csicsázzuk akutyát, akkor ha nincs semmi baja a kutyádnak rögtön rohansz is kiállításra....
Mellesleg ez nem csicsázás, hanem megmutatod a többi embernek a kztyád minõségét, nekem minden vágyam karakter tesztre vinni Bonót, és egyéb helyekre, h bebizoinyíthassam, h idegrendszerileg tökéletesen rendben van. Nekem 1 másfél év múlva lesz mellé egy kis szukáém, akivel természetesen 2 éves kora után fogok befedeztetni, és az sem biztos h Bonóval, mert mi van akkor ha a két kutya nem illik egymáshoz. Nagyon meg kell gondolni ezt, lehet végül bele sem merek vágni, bár minden álmom, h jó tenyésztõ váljon belõlem, de azt hiszem ez még hosszú út, de mindnet megteszek, hha lehetséges így legyen.
Semmi bajom akuztyáddal, ne érts félre, ha valóban semmi baja, mesélj majd h mi lett. De kérlek, az állományt ne rontsd, majd ha idõsebb leszel, úgy veszel kutyust, h nagyon utánajársz, és olyan biglid lesz, aki a kiállítíások és az agility királya, ez csak rajtad áll, akkor majd sorban fognak állni a kutyusért:)))
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. márc. 19, 2006 8:51 pm

Szia Edina!

Nem az a lényeg, mikor mult el a vérzés, hanem az, hogy mikor kezdõdött. Az elsõ napot kell észrevenni, onnan a 10-16-dik napig bármikor kötélnek állhat.(sõt, végig a 21-dik napig is, csak akkor már nem biztos hogy fogamzik is.) Fõleg igy, kicsit idõsebb szukánál ez lassabban mehet, mert nincs rutinja, lehet, nem is tudja hogyan kell viselkedni. Ilyenkor eltarthat fél napig is, hogy annyira megbarátkozik a kannal, hogy már nem ül le és nem ugrik ki.
Több napon át össze kell engedni õket és majd rájönnek, hogyan kell.
Aztán nagyon ritkán az is elõfordul, hogy nem sikerül, de az már inkább orvosi eset. Hogy sikerül a párzás és nem lesz kölyök az elõfordulhat.
Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: mercicica07 » vas. ápr. 09, 2006 8:03 am

Sziasztok!Most olvastam h ha már nem vérzik nem fogamzóképes!Ez igaz?Mert én úgy hallottam h a vérzés után fedeztethetõ!Nekem is van kettõ szuka kutyám!Az egyik egy westie és õ a tüzelés végéig vérzik!Ez normális?a másik kutyám pedig egy collie Dolli! Õ pont úgy viselkedik mint EDINÁnak a kutyája.Õ is hagyja h ráugorjon a kan de pár másodperc után menekül!És ha a kan nem engedi el, pánikba esve visít!Õ már nagyon öreg !Szegénykémnek most tötte el a lábát a kan kugyánk aki egy leonbergi.Már nem hiszem h begyógyul!szerintetek?Kb 14 éves lehet (azért nem tudom pontosan mert valaki kirakta és mi pedig befogadtuk)
Avatar
mercicica07
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: mercicica07 » vas. ápr. 09, 2006 8:05 am

Avatar
mercicica07
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: mercicica07 » vas. ápr. 09, 2006 8:05 am

Sziasztok!Most olvastam h ha már nem vérzik nem fogamzóképes!Ez igaz?Mert én úgy hallottam h a vérzés után fedeztethető!Nekem is van kettő szuka kutyám!Az egyik egy westie és ő a tüzelés végéig vérzik!Ez normális?a másik kutyám pedig egy collie Dolli! Ő pont úgy viselkedik mint EDINÁnak a kutyája.Ő is hagyja h ráugorjon a kan de pár másodperc után menekül!És ha a kan nem engedi el, pánikba esve visít!Ő már nagyon öreg !Szegénykémnek most törte el a lábát a kan kutyánk aki egy leonbergi.Már nem hiszem h begyógyul!szerintetek?Kb 14 éves lehet (azért nem tudom pontosan mert valaki kirakta és mi pedig befogadtuk)
Avatar
mercicica07
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Első fedeztetés

HozzászólásSzerző: klaus » vas. ápr. 30, 2006 12:56 pm

szia a tenyésztöket ajánlom hogy kerezsd az interneten
SPOROLJ PÉNZ EZEKRE A DOLGOKRA
SZIA SZASZA
Avatar
klaus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég