Dolly és Cézár Ófaluról

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: Zsuzsanna.SFJK » hétf. okt. 09, 2006 12:51 am

Szia!

Örömmel láttam fórumotokat itt a kiskutya.hu-n. A vitába nem szeretnék belefolyni, de úgy gondolom, néhány információt megosztanék, hátha van, akit érdekelne.

Honosítás:
Az FCI 2003 óta ismeri el a fajtát, amelyet Svájci Fehér Juhászkutya néven kell törzskönyvezni, ha megvannak hozzá a megfelelő papírjai. Ha nincsenek meg, vagy valami hiány lépett fel, feltételezem, akkor honosíthatja esetleg Amerikai-Kanadai Juhászkutyának. (Azaz nem FCI által elismert fajtának.)
A Klub MEOE-vel történt egyeztetése következtében, ha egy kutyát honosítani szeretnének, a honosító gazdinak ki kell kérnie a mindenkori SFJ Klub elnökségének a véleményét és beleegyező nyilatkozatát.
(Ehhez az alapot, támogatást a klub tenyésztési története, tagjainak elhivatottsága, valamint Dragovics Árpád(fajtahonosító) és Rodler Gyula(tenyésztési vezető) hozzáértése adja.)

Tenyészszemle:
Valószínűsíthetően 2007 tavaszán és őszén fogunk tenyészszemlét tartani.
Ha érdekel a dolog, kérlek keress meg a svajci.feher.juhaszkutya.klub gmail-es címen.

Kiállítás:
Szeptember másodikán volt klub kiállítás Mosonmagyaróváron, ahol FCI elismert és nem elismert kutyusokat is be lehetett nevezni. A MEOE újságjának szürke mellékletében lehet általában olvasni a klubbal kapcsolatos kiírásokról, eseményekről, felhívásokról.

Törzskönyvezés és a fajta megítélése külföldön:
Természetesen a törzskönyvek kibocsátása (FCI | MEOE) volna a legjobb megoldás minden esetben, amikor egy kiskutya gazdihoz kerül és látszólag megfelelő (tk.-es) fajta-azonos szülőkkel, családfával rendelkezik. Sajnos a magyar viszonyok olyanok, hogy sok leendő gazdi, nem tart igényt az eb regisztrálásának efféle módjára, s van, hogy a lelkes tenyésztő sem bánja, hiszen ez költség számára. Ezzel alapvetően az a baj, hogy
- a későbbi gazdit (kutyust) fosztják meg a kutyázás kiállításokra, versenyeken, tenyésztésben való részvételének élményétől.
- az eb, akár rossz kezekbe is kerülhet, hiszen az ára tk.nélkül feleannyi, ha nem annál is kevesebb; és sajnos, aminek nincs komoly, pénzben kifejezhető értéke (a minőség mellett), azt az emberek nagy többsége nem is becsüli meg.
- ha tk.nélkül adják el az ebeket, nincs konkrét támaszpontja a fajta tenyésztési vezetőjének, (ill. a fajtával komolyan dolgozni vágyó tenyésztőknek,) hogy milyen vérvonalak vannak az országban, és milyen vonalakkal lehetne frissíteni a génállományt.
- ha tk.nélkül adják a kutyusokat rutinszerűen, akkor hiába küzd bárki is azért, hogy a nemzetközi megítélésünk javuljon kutyázás, tenyésztés terén, a munka sziszi-fuszisága előre megjósolható.

Külföldön (Európában) ezt a kutyafajtát nagyon megbecsülik, s komoly nyilvántartásokat vezetnek az ebek eredetéről, fedezéséről, a picik gazdihoz juttatásáról. A minőséghez nemcsak az eb valósan minőségi genetikai állománya tartozik hozzá, hanem az az elv is, hogy a gazdi, tudja, hogy ha ezt a fajtát szeretné vásárolni, az olyan tulajdonságokkal fog rendelkezni, amelyek miatt a fajtát kitenyésztették, vagy amiért ő beleszeretett. Ha nincs meg a tk. ez a bizalom hogyan tartható fenn gazdi és tenyésztő között? (De sajnos ide sorolhatnám még az általános adás-vételi szerződés, vagy a garanciavállalás hiányát is.)

Más szemszögből megközelítve… Pénzügyileg megfogalmazva…
ha a tenyésztő be szeretne kerülni Európa piacára, minőségi munkára, „termékre”, szolgáltatás nyújtásra van szüksége. Amíg az alapszabályok betartásában is gondok merülnek fel, nem reménykedhet jobb megítélésben, mint egy átlag szaporító. A külföldi svájci fehér juhászosok, a svájci precízséget és a német szabálykövetést várják el önmaguktól is, nemhogy a kutyás kultúra terén rossz hírnek örvendő közép-kelet európai nemzetektől, köztük a magyaroktól is.

Jaj, remélem most senki nem orrolt meg rám e témában való elmélyülésemért… néha egészen kétségbe esem azon, hogy ezek a vágyak talán túlságosan is utópisztikus vágyálmok… s csak én hiszem azt, hogy ha valamiről elhatározzuk, hogy csinálni kívánjuk, akkor azt lehetőségeink szerint maximális erőbedobással tegyük, vagy ne tegyük egyáltalán…de én már csak ilyen … alkat vagyok. Szóval nem akarok senkit sem kioktatni, semmi efféle… én megpróbálom jól csinálni, igyekszem. Sajnos az én munkám e téren kevés. Változtatni a megítélésen csak akkor tudunk, ha összefogunk és a maximalitás felé törekszünk. Szeretném, ha nyílt színi sértegetés helyett inkább segítenénk egymás munkáját... Minden kedves segítő szándékra, pozitív gondolatra és dolgozni vágyó kézre szüksége van klubunknak, a fajtának. Aki a minőség felé hajlik, lépjen be tagjaink közé. Ugyanis, amit sokan nem tudnak, a fajta értékének a megtartása nemcsak valami patetikus eszme miatt fontos, hanem azért is, mert az FCI a fajtát ideiglenesen jegyezte be. Ha nem bánunk jól az erőforrásainkkal, a kiharcolt jogokat könnyedén elveszíthetjük.. és én ezt szörnyen sajnálnám.. többre érdemes ez az intelligens kutyafajta.

Bocsánat a hosszú lé miatt…
Avatar
Zsuzsanna.SFJK
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: kicsikaty » hétf. okt. 09, 2006 9:53 am

Kép
Avatar
kicsikaty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: kicsikaty » hétf. okt. 09, 2006 9:54 am

Kép
A szokásos virágvadászat :)
Avatar
kicsikaty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: kicsikaty » hétf. okt. 09, 2006 9:55 am

Kép
Avatar
kicsikaty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: kicsikaty » hétf. okt. 09, 2006 9:55 am

Kép
Avatar
kicsikaty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: kicsikaty » hétf. okt. 09, 2006 9:56 am

Kép
Ja, mielõtt vki félreértené, Dolly hátán a két fekete pötty nem gyárilag van ott :)
Avatar
kicsikaty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: kicsikaty » hétf. okt. 09, 2006 9:57 am

Kép
Nõi bunyó :)
Avatar
kicsikaty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: kicsikaty » hétf. okt. 09, 2006 9:58 am

Kép
Itt is :)
Avatar
kicsikaty
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: Zsuzsanna.SFJK » hétf. okt. 09, 2006 4:38 pm

Szia!

Persze, örülnénk neki ha a honlapodon megjelenítenéd ezeket az infókat. Pontosan melyik részt akarod \"eltüntetni\" belőle?

Nem értem. Az apósod kutyusai és téged igazán nem is érdekel, hogy honnan erednek, s hová lesznek az ebek?

Igen, úgy tudom, hogy előfizethető az AKutya, de ennek leírása biztosan benne is van valahol az újságban. :)

A honlapotokon a kutyusokról és származásukról is van némi információ? Már látom, sajnos semmi.. vagy nem voltam elég figyelmes? Bú... még az is lehet..

Nem volna kedved inkább a hivatalos klub honlapján segédkezni? :) Miért aprózzuk el az erőinket? :)
Avatar
Zsuzsanna.SFJK
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Dolly és Cézár Ófaluról

HozzászólásSzerző: Fehér Juhász » kedd okt. 10, 2006 5:42 pm

Szia
Nagyon örülök, ha kicsit enyhül a mérged a levelem miatt. Örülök annak is, hogy látod a másik oldalt is. Semmi baj, ha egy kutya papiros vagy sem, kóbor, befogadott vagy fajtiszta, törzskönyvezett.... a kölykök, gondoskodás ugyanaz.
Egyszerûen csak úgy gondolom, aki egyiket vagy másikat választja, a leendõ gazdi döntése legyen!!
DE mi akik ragaszkodunk a hitelességhez, olyanok miatt kerülünk háttérbe, akik nem tisztán játsszák a meccset!!
Én nem engedtem rá a kanomat egy távolabbi rokonra sem, mikor eljöttek hozzánk, és nagyon szerettek volna kölyköket, és az én kutyám is nagyon odavolt...
És a most már 10 éves szukámnak háromszor voltak kölykei, pedig Hollandiában sok gyönyörû helyezést értek már el. A legtöbbrõl tudok, kapok képeket a versenyekrõl a gazdiktól...
Igenis haragszom a Pesti egyesület rokoni fedeztetéseire, az általuk szétzilált törzskönyvi kavarodásokért, megtévesztésért, a tulajok egymást ócsároló viselkedésére stb.
Ha egyszer valahol összefutunk majd a kutyákkal és meghallgatod a történetet, amit végigkövethettünk, biztosan igazat adnál.
És õszintén írtam, hogy látszik a képeken, hogy szeretitek a kutyákat, foglalkoztok vele...stb.
Sok tulajdonos követhetné ezt a példát tõletek!
És ami fontosat láttam az új elnökünk levelében:
hogy ha ekkora lendület van bennetek, azzal nem küzdeni akar, hanem a jó irányba terelni!
Hát ennyit az indulataimról.
( De hát ez a jelenség az élet, a meló ezer területén ugyanígy zajlik )
Üdv
Erika Kép
Avatar
Fehér Juhász
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron