Divat kutya vagy csak népszerű....

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. ápr. 03, 2006 3:32 pm

Nóra teljes mértékben egyetértek Veled!:)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. ápr. 03, 2006 3:43 pm

Még csak azt tenném hozzá, h szerintem mindegy h egy kutyus kicsi vagy nagy, szõrös vagy kopasz,harci kutya, vagy társasági, mindd odavan a gazdájáért, És azt a szeretetet amit egy kutya ad... Én bevallom sokat sírtam a menhelyen az állítok állapota miatt, a soproni eset miatt is, de legjobban Konrad Lorenz írja le mi is a kutya,:

\" És mindannyiszor, mikor poros orszégutakon vagy a nagyváros aszfaltján nyomon követ, összes érzékével arra ügyelve, h el ne veszítsen, õ minden kutya - az elsõ hozzánk szegõdött farkastól kezdve ahány csak valaha is a gazdája nyomában poroszkált -, felmérhetetlen mennyiségû hûség és szeretet!\"

Pont a menhely miatt én nem tudom mostmár egy fajtára sem azt mondani h nem szeretem. Minden kutyának meg van a maga szépsége!:) A ccsivavától kezdve a hatalmad Dán dogik. De persze vannak olyan fajták amikre én is azt mondanám h nem kéne... Én sem szeretnék ölebet, nekem sport kutya kell, de mindeki a saját magához illõ kutyát válassza:):):)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: barikitti » hétf. ápr. 03, 2006 7:46 pm

Szija Kata és mindenki!
e témát nem azért dobtam fel mert vitatkozni akarnék hanem szimplán a véleményetek miatt. Én elfogadom mások véleményét sõõt.. örülök h van olyan ember aki más véleményen van mint ÉN. De ugyanígy el lehet fogadni az én világképemet errõl a témáról.
Nem veszem oltogatásnak, mert ha jól emlékszem benne volt a bevezetõben h mindneki véleménye érdekel. Sajnos nemtudok mindenki kedvébe járni, éppen ezért vaunk mások. De számomra a divatkutya mint fogalom akkor is fennáll..
Sajnos kénytelen vagyok általánosítani hiába az idõsek én azt is megértem de nem személyre szabott a téma.. ezt remélem mindneki megérti.. általánosságokról van szó nem a szélsõséges kisarkított és kiemelet esetekre.
Próbálom nem túl ragozni a témát.
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: doggyangel » kedd ápr. 04, 2006 8:38 am

Szia Évi!

Nagyon jól fogalmaztál avval, hogy nincs divat kutya! :) Az tény, és való, hogy mostanában nagyon sok az öleb... De ez azért van, mint ahogy már valaki itt leírta, hogy az emberek beszorulnak egy panelba (hála isten nekem családi ház jutott), ahol viszont kegyetlenség nagy kutyát tartani, és az az ember, aki viszont nagyon szereti az állatokat, az valszeg kis termetû kutyát fog tartani. Én mint említettem nem lakom panelban, de viszont nagyon szeretem a kutyákat (erre utal, hogy engem minden nap 4 kutyus vár haza), és a csivavára is azért esett a választásom, mert nagyon tetszik a bohóckodásuk.

Szerintem azok az emberek, akik csak azért vesznek meg egy kutyát, mert húúúú de jó, hogy ennek, meg annak a sztárnak ilyen meg olyan kutyája van, és nekem is olyan kell, az tényleg csak a divat miatt tartja azt a bizonyos fajtát... És az ilyen embernek nem való kutya, mert elõbb-utóbb úgy is utcán/menhelyen fog kikötni az a szerencsétlen. És evvel örökre megpecsételjük az életét. :(

Evvel nem szretném Krisztit bántani, mert neki is van egy nézete, és mindenki éljen a maga zzólás szabadságával. De akik tényleg azért veszik meg azt a westit, csivavát, mert imádják a fajtát, és a kutyus élete végéig megteremtik neki a biztos, szeretetteljes otthon, azokat szerintem hagyjuk békén... De tényleg, most evvel nem akarok senkit sem megbántani. Szóval félreértés ne essék! :)

Leírok az életembõl egy példát, most saját kutyáinkról szeretnék pár sort írni...
Az elsõ kutyánkat (aki egy tacsi keverék, most már 16 éves) úgy mentettük meg 2 hónapos korában, mert az akkori gazdája agyon akarta ütni, mert mindent szétrágott. Szüleim és én is nagy állatimádók vagyunk (akkor én még csak 2 éves voltam), és úgy gondolták hogy nem hagyják, hogy csak úgy egy-két szétrágott papucs miatt elvegyék az életét. Hát elhozták... Eltelt 5-6 év, és a szomszédom kutyája talált egy dobozban 5 elhagyott kölyök (2-3 hónapos, tacsi keverék) szuka kutyust. Átmentünk, hogy megnézzük õket, és az egyik nyali-falin nagyon megesett a szívünk, és annyira imádni való volt, hogy végül haza hoztuk. Most már 10 éves, és nagyon boldog. Aztán megint eltelt pár év, kint az utcán sétáltattam az idõsebbik kutyámat, amikor egy kidobott (harcikutya-németjuhász keverék) szuka kutyust láttam kóborolni az utcán, megjegyzem, õ is kölyök volt.. Hát, haza vittem, elõször anyumék nem akarták megtartani, oda akarták adni ismerõsüknek, házõrzõnek, de annyira megszerettük pár nap alatt, hogy õ is ott maradt nálunk... Persze idõközben hoztam még haza állatokat (kutyát, cicát), de mindegyiknek sikerült gazdit találnunk... :) Aztá mikor bácsikámék megvették az elsõ csivavájukat, akkor nagyon bele szerettem a kis vacakba. És 2005. szeptember 19-én megkaptam az elsõ csivavámat (Alonso). Nagyon örültem neki. Még máig is imádom mindegyik kutyámat. Szerintem az állatok sokkal jobbak, mint egyes emberek! :) El sem kell mondanom, hogy a befogadott kutyáink nagyon jó házõrzõk, és személyvédõk. Sõt, még a kis csivavám is igazi harci kutya.. Nemsoká megyünk vele kutya iskolába (oda járattam a harcikutya keverékemet is), és megmutatjuk, hogy egy csivava is igazi kutya! :)

Ezt azért írtam le, hogy mindenki tudja nem mindenki tart divatból kutyát, vannak még rendes emberek is! :)
Avatar
doggyangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 05, 2006 3:42 pm

Mindenkinek naon thx a véleményt és örülök h ennyien válaszoltak a másiknak.
Thx Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:mikor hozzunk el egy kiskutyát?

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 05, 2006 3:46 pm

Szija Réka!

az \"én tenyésztőmtől\" akitől majd köv héten hozom haza a kiskutyámat :). Ő azt mondta nekem h amíg a kiskutya szopik. Általában 6-10 hetes kora között szokták elválasztani a mamától. Van aki a 6 hetes kort még naon fiatalnak tartja, de szerintem minnél előbb kerül haza a kutyus annál előbb és jobban tud majd szocializálódni. Bár én 4 hónaposan hozom el mégis ez a véleményem.
Üdv Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:mikor hozzunk el egy kiskutyát?

HozzászólásSzerző: Mustyi » szer. ápr. 05, 2006 3:53 pm

Sziasztok!

A tenyésztők 6 hetesen leválasztják a kutyát a mamáról az oltás miatt is, mert a kicsik 6 hetes korban megkapják az első oltást és az anyatejben ellenanyag van, ezért utánna már nem szophatnak anyatejet:-)

8 hetes korukig még a mamával szoktak lenni a picik, ezután adják oda őket. 6-8 hetes korukig csak szilárdat esznek már.

Én speciál a pici kutyosomat 6 hetesen fogom elhozni a tenyésztőtől, hogy minél jobban hozzám nőjön.
Sokan 8-10 hetesen hozzák el a kicsiket:-)
Ekkor már min. 2 oltással kell, h rendelkezzen, és 3 féreghajtással!!!!!!
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:mikor hozzunk el egy kiskutyát?

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 05, 2006 3:56 pm

Szija Mustyi!
aza kérdésem lenne h milyen fajta kutyod is lesz? Mikor lent jártam Debrecenben meglátogattama tenyésztőt sikerült teloval csinálnom pár képet, ez kb 1hónapja volt és akkor volt a kicsi 3 hónapos :)
Üdv Kriszti Kép
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:mikor hozzunk el egy kiskutyát?

HozzászólásSzerző: Mustyi » szer. ápr. 05, 2006 3:58 pm

Szia Kriszti!

Egy feket mopsz kisasszony:-)
Bubu az én \"gyermekem\", és a gólya 2 hét múlva hozza a kis tesót:-))))))))

Bubu, mopsz a topicunk:-)
A szocializáció miatt szerintem is jobb, h minél elõbb kerüljön a kutya a leendõ gazdihoz!

Bogi
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:mikor hozzunk el egy kiskutyát?

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 05, 2006 4:00 pm

Lehet kicsit homályos a kép...de egy nõvendék airedale kutyó :)
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég