Divat kutya vagy csak népszerű....

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:mikor hozzunk el egy kiskutyát?

HozzászólásSzerző: Lilluska0707 » szer. ápr. 05, 2006 4:04 pm

Réka!
Nyugodtan elhozhatod a boxert 6 hetes korában, legalább hamarabb megszokja a környezetet és téged is! Én is 6 hetesen hoztam el a westiemet! Jobb hamarabb mint késõn szerintem , és sokat kell majd kezdetben mellette lenned, úgy mintha az anyja lennél!

Pussz: Lilla
Avatar
Lilluska0707
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Divatkutya

HozzászólásSzerző: Mustyi » szer. ápr. 05, 2006 4:13 pm

Szerinetem létezik divat-kutya:-)

Az ember rendelkezik olyan tulajdonsággal, hogy más akar lenni mint a többi!

Hazánkban nagyon sok kutyafajta el van terjedve, mert régebben népszerû volt, és megindult a túlszaporítása a fajtáknak.

Most, hogy elterjedtek eddig hazánkban újnak számító fajták, amik drágának is számítanak, leszorítják a korábban népszerû fajtákat. Nagyon teltház van a menhelyeken. Rengeteg árva kutyus van, akik fajta tiszták ráadásul.

Az emberek többségének nem kedvenc kell, hanem egy olyan állat, akivel villoghat, felvághat. Persze tisztelet a kivételnek!!!!
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 05, 2006 4:20 pm

Hello!
gondolom Mustyi olvastad e pár hozzászólást. Teljes mértékbne egyetértek veled. Csak megjegyzem h Én ugy látom h a kistermetû kutyák(fajtát már nem nevezek meg mert még a végén vki magára veszi...)vannak trenden. Örülök azért h nemcsak én látom így a dolgokat.
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 05, 2006 4:23 pm

de ha vki naon kiváncsi akkor ajánli tom kutya magazin kövi számát melynek egy kis elõzetese benne van az április szám utolosó oldalán. idézem \" Divatirányzatok jönnrk éd múlnak el nyomtalanul a kutyafajták piacán is, ám úgy tûnik néhány klasszikus fajta népszerûségét semmilyen trend nem befolyásolja.\"
Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: Mustyi » szer. ápr. 05, 2006 4:33 pm

Szerintem a shar-pei is trendinek számít, de nem igazán kistestû:-)

Ha a statisztika a kistermetûeket hozza trendinek talán nem véletlen, a kiskutyuk tartása még mindig olcsóbb, mint nagyobb testû társaiké!!!
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. ápr. 05, 2006 7:37 pm

Sziasztok!

A 6 hetes kori elhozatal minden fajtánál nagyon korai!!
Ebben a korban még fontosabb az anyja és a testvérek. ( hetes korban a legjobb hazavinni a kölyköt.

És ki mondta Mustyinak ezt a marhaságot, hogy 6 hetes kora után az oltás miatt nem szophat a kiskutya?
Addig szophat amig az anyja eltûri illetve amig el nem viszed haza.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: Mustyi » szer. ápr. 05, 2006 8:11 pm

Szia Évi!

Mielõtt marhaságnak nevezed azt, amit írtam, járj utánna dolgoknak!!!!

\"Az anyatejjel kiszopott ellenanyagok még a kölykök vérében keringenek, és az oltóanyag által kiváltandó hatást károsan befolyásolják. \"

Egy kutya nyugodtan szophat 10 hetes koráig is, de nem kaphat addig oltást. Vagy anyatej vagy oltás!

Ha valaki elakarja adni a kiskutyát idejében, az elviszi és beoltatja és ha van esze, nem engedi tovább szopni!

Nagyon sok olyan tanácsod van, ami az orvosok véleményével ellentétes!

Bogi
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. ápr. 06, 2006 9:19 am

Juhász Györgyné!

Te milyen fajtájú kutyákat tenyésztesz?
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. ápr. 06, 2006 10:18 am

Szia Timea!

Só-bors szinû középschnauzer tenyésztek.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » csüt. ápr. 06, 2006 10:53 am

Én is egyet értek Évával!Nekem is voltak már kiskutyáim,és 6 hetesen be lettek oltva,és amíg el nem vitték õket,az anyjukkal voltak,és ha akartak szoptak is tõle!Persze ez mellett kaptak tápot,konzervet.Semmi visszajelzés nem jött az új gazdiktól,hogy bármi probléma lenne a kiskutyával.És tényleg nincs szebb mikor együtt esetlenkednek a mamával.Tõlem nem visznek el hat hetesen kiskutyát,fõleg mivel oltás után minimum egy hétig nálam maradnak.Ha egy kutya nem tanul az anyjától egy kis szocializációt,késõbb a gazda látja kárát.De ez az én véleményem.
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég