csivava

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

csivava

HozzászólásSzerző: Pussycat » hétf. ápr. 04, 2011 10:25 pm

Kaptam egy csivava kutyust január 18-án született. Hányt állandóan aludt kórházba került kapott infúziót, vért vettek tőle kapott vitamin injekciót. És azt mondták semmi baja, ő ilyen. Létezik ez? Eddig csak csivava kajával lett etetve. Még milyen ennivalót lehet a kutyusnak adni? Most jobban van, de még mindig sokat alszik. Naponta hányszor kell neki enni adni? Előre is köszönöm! Klaudia
Avatar
Pussycat
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2011 10:20 pm

Re: csivava

HozzászólásSzerző: erika0000 » kedd ápr. 05, 2011 6:50 am

Szia Klaudia! Nem férges a kutyus?Volt Féregtelenitve?A stressztől is hányhat egyébként ha nem férges.Vagy ha sok a gyomorsavja.A megszokott tápja mindig legyen elötte,meg csirke mellet rizzsel az a legjobb neki (föve)az diétás és szeretik is,naponta 2szer 3 szor a táp mellé.Mini amúgy? vagy normál?Ilyenkor még sokat alszanak mert ök még kisbabák.A tenyésztő nem segit ?tanácsot adni?Én Erika vagyok.Az imélcimem erika0000@t-online.hu ,kérdezz nyugodtan segitek szivesen.Üdv.
Avatar
erika0000
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Re: csivava

HozzászólásSzerző: Pussycat » kedd ápr. 05, 2011 8:09 pm

Nagyon szépen köszönöm:-)! Ausztriában volt kórházban meg akitől kaptam ő osztrák. Így sok mindent nem tudtam meg a kutyusról! Most már jobban van eszik rendesen, remélem nem lesz vele gond. Még egyszer köszönöm a segítséget.
Avatar
Pussycat
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2011 10:20 pm

Re: csivava

HozzászólásSzerző: agi112 » pén. nov. 11, 2011 1:19 am

Ma este a m2-n a hiradóban Helvécián kutya szaporitót lepleztek le a rendőrők több mint 20 csivit köztük volt amelyik alatt 1-2 napos kölykök voltak elkoboztak iszonyú állapotban az egyik Kecskeméti menhelyre kerültek ha tudtok érdeklődjetek és probáljatok örökbe fogadni vagy segiteni vhogyan sok csivi és asszem spicc maradt még szűk kis ketrecben egymás tetején maguk alá piszkitva stb.
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

2 csivava

HozzászólásSzerző: angel10 » hétf. dec. 26, 2011 6:01 pm

Segítséget szeretnék kérni!
Van egy 4 éves szuka csivavám, tegnap kaptam egy 2-3 hónapos kan csivit is. A szuka nem akarja őt elfogadni, már meg is kapta és olyan mintha félne tőle. A kan viszont próbálna vele játszani, meg barátkozni. Szeretném őket összeszoktatni.
A másik problémám, hogy a kis csivava falja az ételt, meg sem rágja. Ha kézből adom neki egyesével pl.: a tápot, vagy a husit, akkor szépen elveszi és jól megrágja, de amint leteszek a tányérba egy darabot, azonnal felfalja. Nem én vagyok az első gazdája, 2 hetet volt másnál, onnan került hozzám és arra gondoltam, hogy lehet volt ott másik kutya aki megette előle az ennivalót és ezért lett ilyen falánk. De nem tudom, hogyan tunám erről leszoktatni.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Avatar
angel10
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. dec. 26, 2011 5:36 pm

Re: 2 csivava

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd dec. 27, 2011 10:21 pm

angel10 írta:Segítséget szeretnék kérni!
Van egy 4 éves szuka csivavám, tegnap kaptam egy 2-3 hónapos kan csivit is. A szuka nem akarja őt elfogadni, már meg is kapta és olyan mintha félne tőle. A kan viszont próbálna vele játszani, meg barátkozni. Szeretném őket összeszoktatni.
A másik problémám, hogy a kis csivava falja az ételt, meg sem rágja. Ha kézből adom neki egyesével pl.: a tápot, vagy a husit, akkor szépen elveszi és jól megrágja, de amint leteszek a tányérba egy darabot, azonnal felfalja. Nem én vagyok az első gazdája, 2 hetet volt másnál, onnan került hozzám és arra gondoltam, hogy lehet volt ott másik kutya aki megette előle az ennivalót és ezért lett ilyen falánk. De nem tudom, hogyan tunám erről leszoktatni.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Valószínűleg fél is tőle, nem tudja hova tenni. Azon kívül nagyon csúnyán behatoltak az ő területére.
Sajnos ez a gond általános a mini fajtáknál, nem épp könnyen tolerálnak más fajtát, ha nincs meg a családon belüli fix sorrend, ami nagyon gyakori (lévén kis kutya, sokkal többet megtehet...)

hagyj neki időt, MINIMUM 2 hét kell, mire úgy-ahogy alakul a helyzet.
Kölyöknek pedig áztasd a tápot, így nem akad meg a torkán. Kézből etetés nem jó ötlet, mert rá fog szokni és nem fogja megenni a tápot a tálból.

Vagy ha nem áztatod, akkor pedig nagy szeműt kapjon, amit muszáj rágnia.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég