Charlie úr, a törpeschnauzer - növésben

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Charlie úr, a törpeschnauzer - növésben

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd jan. 30, 2007 9:37 pm

Eltelt egy kis idő és Charlie von Schnapps, avagy Bütyök már öt hónapos lett. Észrevehetően kialakultak rajta jellemvonásai és szerencsére egy tényleg nagyon aktív és szórakoztató ördög lett belőle. Mindazonáltal aludni nagyon tud...

Természetesen a trimmelés elkerülhetetlen...igazi ördögpofa

De nagyon szeretjük...és ő is a rongycsontot...
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd jan. 30, 2007 9:44 pm

Kép
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd jan. 30, 2007 9:45 pm

Kép
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd jan. 30, 2007 9:46 pm

Kép
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: dibidobi » hétf. feb. 05, 2007 8:25 pm

Szia Erika!

Nagyon komoly férfi lesz a kis Charliedból.Nagyon jó kiállású fickó!Olyan gyorsan cseperednek, hogy észre sem vesszük milyen hamar felnõnek.Kíváncsi leszek, hogy fogja majd viselni az elsõ igazi nagy kozmetikát.Kutyatali márciusban, ok?!
Avatar
dibidobi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: Pipi » hétf. feb. 05, 2007 9:07 pm

Szia Andrea,
találkozora talán nem megyek, mert Pozsonyban élek, és most csak ezért az egy alkalomért nem csináltatok a kutyának útlevelet. majd nyáron, ha nyaralni megyunk. Talán jövõ héten viszem a kutyát kozmetikára, majd beszámolok. a körmét én meg sem probáltam levágni, de az orvosnõ pillanatok alatt megcsinálja, ideje sincs ellenkezni. A fésülés terén nagy haladés történt, néha még mindig idegeskedik, de már jobban tûri. remélem szépen lassan hozzá tudom szoktatni és elfogadja, hogy ezt miatta csinálom, hogy szebb legyen. Szerinted nem korai még, hogy most trimmeltetem februárban? ha sétálni viszem, mindig adok rá mellényt, nehogy megfázzon. Éva, a forumos szaki, akinek nagyon adok a szavára, mert már sokat segített, és minden tanácsa nagyon bevált, azt mondta, nyugodtan vigyem el. te is igy gondolod?
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: dibidobi » kedd feb. 06, 2007 1:52 pm

Szió!

Örülök, hogy bevállt a fésülési technika.Remélem ez minden nap jobban fog menni.Egyébként az ilyesfajta együttlétek a kutyussal is jobban erõsítik a kettõtök közt kialakult kapcsolatot.Értékelni fogja késõbb, hogy te szépítgeted és õ utána sokkal jobban fogja magát érezni.Szerintem is vidd el õt trimmeltetni.Most nem olyan az idõjárás, hogy megfázna.Igazán nem is a trimmelõs fajtákra veszélyes ez hanem amelyik kutyusokat géppel nyírják.Nekik ugyani nem rövidül a bundájuk.Igaz ritkább lesz neki de ezket az elhalt szõröket (ha nem is 100%ban) szakaszosan a vedléssel és a szõrhullással is elejtené.
Remélem azért 1x élõben is láthatom a kiskutyádat.:)
Avatar
dibidobi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd feb. 06, 2007 9:07 pm

Szia Andrea,
persze, láthatod, majd ha felcseperedik. Olvastam, hogy a tiés is milyen bátor. az enyém mindig a nagy kutyákkal akar játszani, vagyis olyanokkal, akik magasabbak tõle. természetesen, mivel õ kicsike, tulajdonképpen minden kutya szinte magasabb tõle. de azt észrevettem, hogy a kövér kutyáktül fél, mert egyszer egy megtermett spániel ráállt hatalomfitogtatás miatt a hátára.
egy kozmetikai kérdés: egy ilyen kicsi kutyánál mennyi ideig tart a trimmelés kb.? El sem tudom képzelni, hogy fog õ ott állni, hagyja-e majd, hogy ott kapargassák mindenféle szeszámmal.
szép estét, erika
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: dibidobi » szer. feb. 07, 2007 9:19 am

Szia Erika!

Mivel minden kozmetikus más tatktikákat alkalmaz nehéz megmondani, hogy meddig is fog tartani.Elvileg neki a teljes generál( timmelés, fürdetés, körömvágás, fültisztítás stb) 2,5 óra.De szerintem az elsõ alkalom sokkal rövidebb lesz.Nem szokás az elsõ alkalommal az egész kutyust végig trimmelni.Tudod a szoktatás itt nagyon fontos.Persze ez nem azt jelenti, hogy csak a hátát fogják, hanem mindenhonnan leszed belõle egy kicsit a kozmetikus.Aztán a második már lehet hosszabb és a harmadik alkalommal már meg lehet próbálni a teljes kozmetikázást.Biztos furcsa lesz neki elõször de mivel meg lesz illetõdve az új szagoktól, helytõl szerintem jól fog viselkedni.Persze sokat számít az is, hogy a gazdi, hogyan neveli.Ha mindent ráhagy a kozmetikusnak elég nehéz dolga lesz mert akkor nála is akaratos lesz és ide-oda fog ugrálni az asztalon.Ilyenkor akár egy órával is hosszabb lehet a kozmetika.De ha jól viselkednek és még meg is szeretik hamar megy.De átlagban 2 órát lehet számolni egy kutyusra.ELtérhet persze a mérettõl a szõr sûrûségétõl stb.
Szép napot!
Avatar
dibidobi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Charlie úr Pozsonyból - növésben - képekben

HozzászólásSzerző: Pipi » szer. feb. 07, 2007 12:32 pm

Köszi, hát addig is szoktatgatom a napi fésüléshez. követve az instrukcióidat, sokkal egyszerûbb minden. most már naprol napra tovább engedi, hogy fésüljem, bár 5 percnél továnn még most sem hagyja. de türelmes vagyok vele. és a te kis Pötyid hogy van?
Erika
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég

cron