Brixi

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » kedd feb. 07, 2006 11:55 pm

Sziasztok!
Õ a mi kis havanese kutyusunk.Most lesz csütörtökön 10 hetes:)Régóta járok fel az oldalra és nagyon sokat okosodtam a beszélgetéseitekbõl!Szóval köszönöm szépen!
Amúgy egy kérdésem lenne..a szobatisztasággal még bajlódunk, pedig egész nap vele vagyok...mégis, ha nem figyelek rá, még mindig képes a szõnyegre pisilni, pedig tudja h rosszat csinált, mert egybõl megy a házikójába...ezt nem igazán értem...köszi a segítségeteket!
Évi Kép
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » kedd feb. 07, 2006 11:57 pm

gyakran kidugja a nyelvecskéjét alvás közben:))) Kép
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » kedd feb. 07, 2006 11:59 pm

meg ha nagyon figyel...:) Kép
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » szer. feb. 08, 2006 12:02 am

Igy néz ki mostanság:) Jut eszembe!Láttam h kb vitatkoztatok, h mikor lehet elõször kivinni az utcára...és nem volt teljesen egyértelmû...holnap megyünk a 3. oltásra...mondjuk ilyen zord idõnek semmiképpen sem tenném ki...de olyan csodálkozva nézi az autókat és az embereket ha megmutatom neki az ablakon:) Szóval ha esetleg jobbra fordul az idõ mostanság, akkor már idõleges lenne? Kép
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Viky » szer. feb. 08, 2006 7:50 am

szya!!

Az én Sophie kutyusom 9 hetes és 2 oltásunk van!
Az orvos szerint a 3. parvo-s (a kombinált is parvo-snak számít) után 10-14 nappal már ki lehet vinni, de még ilyenkor sem szerencsés, ha sok kutyussal találkozik!
Szóval, akkor már mehet, de ne talizzon kutyukkal!

A szobatisztasággal most mi is bajlódunk...visszafele fejlõdünk :(

Sok Sikert! Kép
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » szer. feb. 08, 2006 1:48 pm

Köszi a tanácsot!Nagyon elbûvölõ a kutyusod!Mi is gondolkoztunk biglin, de az ismerõsök lebeszéltek róla h csak kertes házba való...ezek szerint mégsem:)
Így lett ez a kis tündéri szõrmók, akinek csak rosszaságon jár az esze...pl. a cipõket már most nagyon szereti amint a képen is látszik:)) Kép
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » szer. feb. 08, 2006 2:02 pm

Szió Évi!
Nem figyeltem mennyi választ kaptál már, de nekem most 10 hetes a kiskutyám Fíbi, és az elejétõl fogva kutyapelusra szoktattuk, nagyon kis okos, 4 napot voltam vele otthon,sajnos muszáj dolgoznom jönni, de mégis megszokta. Nagyon ritkán kakil mellé, de megpróbálja csak letáncol róla. A szag után meg, és ha volt is hogy máshova pisilt, szó szerint a pelussal felitattam és onnantól kezdve oda ment. Almot is ajánlottak, de ezt jobbnak találtam, nem bukdácsol össze vissza.
Sz.Évi
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szer. feb. 08, 2006 5:06 pm

Sziasztok!

Mi is még bajlódunk a szobatisztasággal, pedig már nagyon idõszerû lenne kiszokni az udvarra.
Mi is pelust vettünk neki, ami egy ideig bevált majd jött egy törés és kb. minden oda ment, ahol épp jólesett.
Aztán ismét visszaszokott, közben a pelus vándorolt ide-oda.
Most van egy fix helye és már jó pár napja (lekopogom!) oda megy minden.
Amikor a nagydolgát végzi, nálunk is van olyan, hogy addig csoszog, míg a végén a kakkmakk csak a pelus mellé esik ;))

Sajnos jobb megoldást nem nagyon látunk, mert kb. fél6kor megyünk el reggel és 3 körül érünk haza.
Sajna addig nem bírja ki sehogysenem.

Esetleg valakinek valami ötlete lenne?
Bár most 4 napig itthon leszek vele, a hétvégét is beleszámítva, de utána hogyan tovább?
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » csüt. feb. 09, 2006 10:29 am

Én nem tudom már milyen megoldás lenne a legjobb...teljesen el vagyok keseredve...éjszakára ugye kint van az elõszobában...reggel amikor felkelek, olyan az elõszoba mint egy pöcegödör ilyenkor jön a domestos töményen h ne érezze a szagát...de napról napra ez a látvány vár...és persze amig fel nem kelek játszik és össze vissza tapicskolja az egészet...két napja fürdettem de olyan szaga van már mint egy bölénynek......soha nem végzi a dolgát az ujságpapírra...pedig renszeresen itatom fel én is pisivel, még kaki darabot is szoktam ott hagyni, mindig megmutatom neki h oda kéne...nappal meg mindig sunyiban ha egy pillanatra nem figyelek oda, megy a szobába a szõnyegre...kezd már a remény is meghalni h valaha is \"szobatiszta lesz\"...:((((
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: doggyangel » csüt. feb. 09, 2006 12:10 pm

Szia!

Én a helyedben nem keserednék el! Nekem is van egy 7 hónapos csivava kutyusom, és még õ sem szokott ki teljesen, most kezd... Mi is néha már a hajunkat téptük, de csak türelem kérdése az egész. Már megvárja, amíg hazaérünk (nem midnig, csak a pisivel), és kikéreckedik.. A lényege a dolognak, hogy ha jó helyen végzi a dolgát, akkor töménytelen dicséret, ha meg nem, akkor vidd oda a piszokhoz (ez csak akkor érvényes, ha észre veszed, órákkal utána már nem érvényes) szídd le, ha kell (ne nagyon erõsen!!!) verj rá a popsijára (a fejét soha ne bántsd). Mi ezt csináltuk vele, és most kezd úgy rájönni a dologra, hiszen neki is jobban esik, ha dicsérik! :D Ha pedig éppen látod, hogy nagyon izeg-mozog, mert pisilni vagy kakilnia kell, akkor fogd meg és vidd a helyére, és mond neki, hogy pisikélj vagy végezd a dolgod... vagy hasonló. Nekünk a pisi-pisi és a kaki-maki vált be.. Lehet, hogy vicces, de így legalább tudja a kutyus, hogy mit vársz tõle, vagy ha kint az utcán látod, hogy végzi a dolgát, akkor is mondd ezeket neki, és közbe dicsérd! Hidd el, turelemmel meg lesz az eredménye!

Pálmi
Avatar
doggyangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég