Brixi

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » csüt. feb. 09, 2006 2:03 pm

Szia Évi!

Mi Évik tartsunk ki! Ne add fel! Nem könnyû, nekem is volt hogy már besokaltam a bûztõl, el is neveztem õt büdinek, én is fürdettem már õt többször, annak ellenére, hogy nem nagyon javasolják, de mivel kislány sokszor még lepisili a lábát és hiába tisztogatja, az még nem olyan alapos. Nekem sikerült úgy szoktatni,hogy éjjel csak a pelusra pisil és kakil, hihetetlen, de sikerült. Reggel kimegyek a szobába és minden a helyén.Viszont ha mászkálok jön utánam és van hogy nem akar otthagyni akkor odacsurizik,én ha épp rajtakapom megszídom és kap a popsijára, hogy tudja hogy nem szabad. Utána rögtön tudja, hogy hova kell mennie. Okosak, gyorsan tanulnak, adj neki idõt.Türelem, türelem.
Üdv
Évi
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » csüt. feb. 09, 2006 5:46 pm

OK ok én igyekszem igyekszem..de nappal nem ad rá lehetõséget h tanítsam rá, mert abból h leszídtam, h kapott a fenekére csak az jött le neki h pisilni kakilni bûn...ezért este teremti meg a mennyiség nagy részét...nappal meg csak sunyiban, amikor fõzök v hasonlók, elmegyek megmosok egy almát, és egybõl elengedi magát...úgyérzem zsákutcába kerültünk, és nagyon nehéz lesz belõle kikecmeregni...lehet h kéne egy éjszakát virrasztanom mellette...nemtom...nem látom rajta h õ próbálna a kedvembe járni...egyszer sem pisilt még az újságra...pedig 4 hete van már nálunk...és egyszer sem...igyekszem vele türelmes lenni, majd talán akkor jobb lesz a helyzet ha majd le tudom vinni...addig meg veszek elõre még 5 flakon domestost:)
köszi a lelkesítést csajok:)
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. feb. 10, 2006 8:16 am

Vagy esetleg próbáld azt meg, hogy megnézed, hogy kb. mennyi idõnként pisil (boránál ez 1,5-2 óra) és akkor odarakod a papírra.
Vagy esetleg próbáld meg a kutyapelust, mert az nekünk pár nap alatt bevált és ideiglenes megoldásnak nagyon jó, amíg nem tudod kivinni.
Igaz, nem olcsó mulatság, mi ahol vesszük ott 1300-1400 Ft és 16 db van benne, de nem kell minden pisinél felszedni, ott is maradhat és akkor õ rájön, hogy oda szabad pisilni.
Meg állítólag az át van itatva valamivel, hogy rámenjen a kutyus.
Nem is zörög a lába alatt, puha, talán megjön a kedve hozzá, ha rárakod.

Van akinek az alom vált be, de én nem mertem kipróbálni, mert féltem, nehogy beleegyen.
Úgyis egy ideig mindent a szájába vesz, akárhogy is nem akarod :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » pén. feb. 10, 2006 1:30 pm

jaj képzeljétek, ma reggel kiszúrtam h a lábtörlõn van egy csomó pisi meg körülötte:) Szóval ráraktam az újságpapírokra, aztán majd meglátjuk:) Ha ez sem százas, akkor megpróbálom ezt a pellust...
Amúgy meg van hol rontottuk el...amikor én voltam vele még az elsõ idõkben, nagy szídást kapott ha a szobába pisilt...viszont kb 2 hétig a párom volt vele még az elsõ idõkben, és mint utóbb kiderült õ akkor is nagyon megszídta ha ki ment pisilni(bár nem a papírra) pedig ugye az már fél sikernek számítana...
ezért keveredett meg szegénykém...megbeszéltem párommal a dolgokat, mit h kéne mert én 7végén dolgozom, és nehogy leszídja amíg õ van vele...úgy érzem jó úton kezdünk haladni:))) Kép És képzeljétek egyre jobban világosodik ki:)Most néztem h a pofijánál is ami van fekete, az is aranybarna a tövénél:)
Nagyon kis szépek leszünk:)
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: N_i_a » pén. feb. 10, 2006 1:35 pm

Amúgy gondolkoztam rajta h el kéne vinni kutyasuliba...nyáron elég sokat leszünk anyukáméknál, és õk lõrincen laknak.megnéztem a lõrinci suli honlapját, de nem találtam a pontos címet...azt tudom h erdõben van, de ott van egy pár erdõ...meg kérdésem h ott mennyibe kerül egy alaptanfolyam?mert láttam olyan sulit is ahol 35 rugó volt...ennyi pénzt sajna nemhiszem félretudok tenni..
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » pén. feb. 10, 2006 3:50 pm

Sziasztok
Én is küldöl pár képet.
Fibi itt még csak 5 napos.
ÉviKép
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » pén. feb. 10, 2006 3:52 pm

Fibi itt 6 hetes. Kép
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Nóra » pén. feb. 10, 2006 4:40 pm

Szia Évi!
Nekünk is havanese-ünk van, 31-én volt kereken 3 hónapos :)
A szobatisztasággal mi sem állunk sehogy, amikor ahova ahányszor azt akarja, akkor oda és annyit pisil ami neki jól esik. Lehet, hogy ez a havanese-zel jár :D
Egyébként olyan kis tündérmackó, tegnap elvittük levágatni a körmét meg szépen megmosták, nagyon vagány kis kölök lett :) Miénk is kis foltos, a füle vége fekete és a hátán van 2 világosabb folt. Imádjuk :)
Mi is újságpapírral próbálkozunk, de csak arra használja, hogy cafatokra szaggatja ha épp egyedül van itthon. Van megszokott kakilós helye, de az kb 5 pont a lakásban. MIndenhova meg mégse akarunk újságokat pakolni. Reggel a gyors levitellel próbálkozunk, délután is van séta, de inkább akkor már inkább játszik a levelekkel, faágakkal. Egyébként szerintem nyugodtan leviheted, mi is már január elején kivittük 2 parvoval és egy kombinálttal. Legközelebb márciusban megyünk oltásra.
Remélem sikerül szobatisztára nevelni Õket, sok sikert Nektek is :)
Nagyon édes a kutyusotok :)
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Brixi

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. feb. 10, 2006 6:08 pm

Sziasztok!

A lõrinci kutyaiskola a Lõrinc és Imre közötti kiserdõben van, a 82-es busz vonalán. Az erdõben a vasuti sinek mellett. A buszról látszik.
Havi tagdij van, 3500,- annyiszor fizeted be ameddig járni akarsz.

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég