Boxer

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Boxer

HozzászólásSzerző: yokobaba » kedd aug. 05, 2008 11:23 am

Sziasztok!


Novemberben lesz a születés napom,és úgy döntöttem meglepem magam egy Boxer kutyakölyökkel.

A tanácsotokat szeretném kérni...
A kiskutyára maximum 30-35 ezer Ft-tot szeretnék költeni.
Ebben az árban benne vannak általában az oltások, és a féregtelenítés is?
Mindenképp szukát szeretnék, mert már van egy kan Collie kutyám, és úgy hallottam hogy a Boxer kanok elég dominánsak, és maguknak szeretnék a falkavezér szerepet, ezért nem tartanám jó ötletnek hogy a két kutyus \"döntõ\" harcot folytasson ezért egymással..:)
Igaz hogy a Szukák mindig olcsóbbak mint a Kanok?
lehet hogy buta kérdés...de ha így is van.. akkor miért?

Nemrég olvastam egy fórumban, hogy Magyarországon is betiltották a kutyák farok, és fül csonkolását...ezzel ellentétben persze minden hírdetésben ott van, hogy farok vágva.. akkor ez most hogy is történt? :)

persze én is mindenképp farokvágva szeretném a kutyust, mert szerintem ez már a Boxer sajátosságává vált.

Hány hetesen érdemes elhozni a kiskutyát?
Mindenképp november közepe felé szeretném.
Csak nemtudom hogy akkor miylen születésû kutyust érdemes választani...

a választ elõre is köszönöm!
Avatar
yokobaba
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd aug. 05, 2008 2:22 pm

Szia Fruzsi

Elõre bocsájtom, hogy én nem vagyok boxeres, de a kérdéseidre azért tudom a válaszokat.

Egy minden értelemben jó boxert ennyi pénzért csak kivételes szerencsével kaphatsz. Tudod, olyan \"vak tyyúk is talál szemet\" alapon. Vagy véletlenül szerencséd lesz, vagy nem. De ha nem, akkor sokat hagysz majd az állatorvosoknál.
Tenyésztõ nem ad el féreghajtás és oltás nélkül kölyköt.
Aki 30 ezret kér annál nem gondolom, hogy túl sokat jár az állatorvos, viszont adhat a kölyök mellé hamisított oltási könyvet. Azt nem tudom elképzelni hogy ebben az árban még a kiskutya valódi, MEOE által kiállított származási lapját is megkapd.

Ha a kan mellé szukát vennél, akkor a tüzelések idején meg tudnád oldani a bombabiztos elkülönítést? Vagy szándékozol ivartalanítani? Csak, mert ha nem vagy a topon akkor õk csinálnak ám már az elsõ tüzeléskor is jó népes almot akik kétségtelenül bûbájosak lesznek, de a keverék és igy könnyen utcára kerülõk számát szaporíthatják.

Egy garanciát is vállaló kennelben a minõség alapján szabják az árakat, nem a nem alapján. Ha tenyésztési szempontból különleges a párosítás akkor drágább az összes kölyök a fajta átlagáránál. Ha itt nincs semmi extra, akkor az egyes kiskutyák minõsége alapján lehet eltérés az árakban.
Az, hogy a kant drágábban adják, egy nagyon régi nézet, mondták, hogy azzal bármikor tudnak fedeztetést vállalni ettõl többet ér. A szaporítóknak.

Nagyon benne van a köztudatban a fül-farokvágási tilalom, és sok állatorvos szándékosan is félremagyarás és elhiteti, hogy tiltva van.
Ma az a helyzet, hogy általánosan van tiltva, de amelyik fajtánál már természetes fajtajellemzõvé vált a vágott fül-farok, annál már hozzátartozik a fajtajelleghez, tehát ott lehet.
Így aztán a kiskutya környezetén múlik, hogy mije marad meg.

Tehát a helyedben érdeklõdnék telefonon sok helyen, néhány kennelbe elmennék nézelõdni /ahol ezt vásárlás nélkül megengedik, már jó jel/Így képet kapnál az árakról is. Vigyázz, ne hagyd magad átverni. Nem mindig az olcsó kutya az olcsó.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd aug. 05, 2008 2:22 pm

Szia Fruzsi

Elõre bocsájtom, hogy én nem vagyok boxeres, de a kérdéseidre azért tudom a válaszokat.

Egy minden értelemben jó boxert ennyi pénzért csak kivételes szerencsével kaphatsz. Tudod, olyan \"vak tyyúk is talál szemet\" alapon. Vagy véletlenül szerencséd lesz, vagy nem. De ha nem, akkor sokat hagysz majd az állatorvosoknál.
Tenyésztõ nem ad el féreghajtás és oltás nélkül kölyköt.
Aki 30 ezret kér annál nem gondolom, hogy túl sokat jár az állatorvos, viszont adhat a kölyök mellé hamisított oltási könyvet. Azt nem tudom elképzelni hogy ebben az árban még a kiskutya valódi, MEOE által kiállított származási lapját is megkapd.

Ha a kan mellé szukát vennél, akkor a tüzelések idején meg tudnád oldani a bombabiztos elkülönítést? Vagy szándékozol ivartalanítani? Csak, mert ha nem vagy a topon akkor õk csinálnak ám már az elsõ tüzeléskor is jó népes almot akik kétségtelenül bûbájosak lesznek, de a keverék és igy könnyen utcára kerülõk számát szaporíthatják.

Egy garanciát is vállaló kennelben a minõség alapján szabják az árakat, nem a nem alapján. Ha tenyésztési szempontból különleges a párosítás akkor drágább az összes kölyök a fajta átlagáránál. Ha itt nincs semmi extra, akkor az egyes kiskutyák minõsége alapján lehet eltérés az árakban.
Az, hogy a kant drágábban adják, egy nagyon régi nézet, mondták, hogy azzal bármikor tudnak fedeztetést vállalni ettõl többet ér. A szaporítóknak.

Nagyon benne van a köztudatban a fül-farokvágási tilalom, és sok állatorvos szándékosan is félremagyarás és elhiteti, hogy tiltva van.
Ma az a helyzet, hogy általánosan van tiltva, de amelyik fajtánál már természetes fajtajellemzõvé vált a vágott fül-farok, annál már hozzátartozik a fajtajelleghez, tehát ott lehet.
Így aztán a kiskutya környezetén múlik, hogy mije marad meg.

Tehát a helyedben érdeklõdnék telefonon sok helyen, néhány kennelbe elmennék nézelõdni /ahol ezt vásárlás nélkül megengedik, már jó jel/Így képet kapnál az árakról is. Vigyázz, ne hagyd magad átverni. Nem mindig az olcsó kutya az olcsó.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd aug. 05, 2008 2:26 pm

Bocs, hogy ilyen hosszú és ráadásul 2x is.

A cikkek között van egy írásom arról, hogy mikor, és miért éppen akkor vigyük haza.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: lola!! » kedd aug. 05, 2008 6:17 pm

Szia Fruzsi!
Én annyira bőven és szépen nem tudok neked írni,mint az előttem szóló,de a tulajdonságait egy Boxinak ismertetni tudom:)
Nekem van egy kan és egy szuka kutyusom! No nálunk fordított a helyzet,a csajszim sokkal inkább domináns,mint a kan! Van még egy Németjuhász kanunk is és egyáltalán nem mondanám,hogy a Boxer kan erősebb szeretne lenni... Sőt..nagyon türelmes és alázatos! Persze ha nem jogos a másik oldalról a főnökösködés,odaszól ő is,de komoly baj nincsen,mert kicsi korától együtt vannak és tudja ki a főnök. Tehát tapasztalataim szerint nyugodtan választhatsz egy kan kutyust is!
Ezt én is olyan butaságnak tartom,h a kant drággában adják...ilyen nincs!! Ilyen helyen sztem se próbálkozz!
Nekem nincs papírjuk a kutyusaimnak,de azt hiszem ha most vennék kutyust,törzskönyvezhetőt vennék,ha nem is rögtön tkveset! Utána még gyűjthetsz a tkv-re ha megvan a kutyusod,ha ez az akadály! Vagyis sztem ez is jó megoldás! Nem tudom Éva mit mond erre neked! Inkább rá hallgass,azt hiszem kicsivel tapasztaltabb:) Imádom így is a kutyikat,soha semmiért nem válnék meg tőlük,de az a helyzet,hogy én is a későbbi betegségektől félek...:( Mert Argos gyönyörű és mindenki dicséri,még a Boxerre szakosodottak is:),de Lolámnak nagy az előreharapása,ami már nem természetes ám,beltenyésztett! Azt hiszem mindent leírtam amit szerettem volna,de majd jövök még és bővítek,ha nem;-)
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: yokobaba » szer. aug. 06, 2008 9:05 am

Köszönöm a tanácsokat :)

Még mindig nem igazán tudtam eldönteni, hogy kisfiú legyen, vagy kislány... A lány kutyussal csak annyi a baj, hogy nem szeretnék keverék kölyköket a másik fiú kutyámtol... De ha a boxer fiú tényleg nem oylan, aki \"hatalomra\" szeretne törni, akkor rendben :)

Nemrég beszéltem egy tenyésztõvel, de sajnos a kutyusokat olyan áron adta, ami sajnos az én pénztárcámnak nem megengedhetõ.
Nemtudom, hogy miért kerültek a kiskutyák majdhogynem 100 ezer Ft-ba...

Szerintem a Boxerek éppen azok a kutyusok, akik nincsenek benne abba a csoportba, ahol a kutyák 100 vagy 100 ezer Ft fölött vannak.
Persze ez a minõségtõl is függ.

Szeretnék egy egészséges, szép kiskutyát. most csak ez a legfontosabb!

Még lenne egy furi kérdésem. Sok Boxer megnéztem mostanába, mindegyik más és más... külsõre, bennsõre, színre, formára.
De feltûnt egy dolog, amit több kutyusnál is láttam.
A szemük. Néhánynál a szem lelógó, vagyis az a pirosas kis rész teljesen látszik a szemük alatt. Az ugye nem hiba, vagy betegség nálluk?
Avatar
yokobaba
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szer. aug. 06, 2008 9:40 am

Szia Fruzsi!
Azért kerül kb 100 ezer forintba, mert a tenyésztõ idõt, munkát és pénzt nem sajnálva hordja a kutyát kiállításra, boxereknél diszpláziára szûrnek plusz lehet van más is ami nem 1-2 fillér hanem kb 20 ezres nagyságrendû mire minden megvan, a jó minõségû nem gagyi táp amit kölyök korától ad neki, a fedeztetés ára ami lehet akár a kölyök árának megfelelõ nagyságrendû, ha komplikáció lesz, a törzskönyv, az oltás, a kölyöktáp a hagy ne soroljam :)
Te se gondolod hogy ez 30 ezerbõl kijön...
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. aug. 06, 2008 9:40 am

Fruzsi, azt, hogy miért kerül tisztességes tenyészetben 100 ezerbe a kölyök, már itt is sokszor kitárgyaltuk, de összefoglalom röviden.
Atenyésztõi munka nem abból áll hogy tartok egy szuka és egy kan kutyát és idõnként összeengedem õket, hogy fajtatiszta kölyköket árulhassak. Hogy az a fajtatiszta kölyök megfeleljen a vele szemben támasztott követlményeknek, nagyon sokat kell egy tenyésztõnek az örökös tanulással tudásban, anyagiakban, idõbráfordításban áldoznia. Ez nagyon komoly munka több tenyészállat tartásával, egészségügyi szûrésekkel, kiállításokkal. A kiállítások nem plecsnigyûjtések ahogy sokan nevezik, itt kapunk többé -kevésbé hitelesnek mondható szakvéleményeket a tenyészállatainkról. És akkor még nem mondtam az esetleges külföldi fedezést, vagy szuka vásárlást a vérfrissétéshez.
Az ilyen helyrõl vett kölyök nem is drága 80-100 ezerért.

Miért nincsenek és milyen kategóriában a boxerek? Úgy érted hogy nem divatkutya? ez csak jó, ha így van.

Mivel a boxer anatómiájához nem értek, igy nem tudom, hogy a fejnek és a szemnek milyennek kell lennie. Ha keresel az interneten, valahol, vagy tenyésztõ honlapján, vagy a Boxer Klub honlapján biztosan találsz standard/fajta/leírást.

Az, hogy ennyiféle típusút látsz, éppen azért van, mert van aki a leírás szerint tenyészt és van az aki megfontolás nélkül szaporít.

Bocsánat, ez mégsem lett rövid. Ha van kérdésed még, nyugodtan írjál.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: Enix » szer. aug. 06, 2008 9:41 am

Fruzsi szia.

Egy kis elemzés:\"De ha a boxer fiú tényleg nem oylan, aki \"hatalomra\" szeretne törni, akkor rendben :)\" Ezt nem tudhatod. A dominancia szerintem nem nemfüggõ... Láttam én már kõkemény szukát és lágy kant is... A dominanciadolog amúgy valamennyire kezelhetõ. Persze bizonyos típíusoknál szélsõséges a megnyilvánulás, de ez szocializációs kérdés.

\"Nemrég beszéltem egy tenyésztõvel, de sajnos a kutyusokat olyan áron adta, ami sajnos az én pénztárcámnak nem megengedhetõ.

Nemtudom, hogy miért kerültek a kiskutyák majdhogynem 100 ezer Ft-ba...\" Az a baj ezzel, hogy bár boxer árakban nem vagyok képben, de a 100 ezer forint már nem is tûnik olyan soknak, ha azt veszed, hogy ez a kutya élete során ráköltött összeg kb 1/10-e. Ezért származási lapot, fajtaismertetõt, valamint egészségügyi garanciát is kapsz. egy rosszul beválasztott olcsókutyával ezt ugyanúgy ráköltöd, csak gyógykezelés címen...:(
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boxer

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. aug. 06, 2008 9:47 am

Fruzsi, látod nem vagyok egyedül a véleményemmel, hidd el hogy jót akarunk.

És talán érdemes a fajtamentést és a menhelyeket is áttanulmányozni, sokszor lehet fajtatiszta kutyát is találni és egy ilyen kutya lesz a leghálásabb neked.
Igaz hogy talán a minõségi igényeket nem teljesíti, de hogy a legjobb kutya lesz lelkiekben az iztos.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég