borzasztó kutyatelep

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: pera » szomb. feb. 25, 2006 10:54 am

Szörnyû ez az egész! Megmondom õszintén, hogy én sírva fakadtam a videó láttán.
Találtam az interneten egy petíciót a soproni jegyzõ ellen, aki nem akarja bezáratni a telepet arra hivatkozva, hogy minden rendben van!!!!!!!! Én rögtön kitöltöttem és arra kérlek titeket, hogy töltsétek ki ti is.

http://www.petitiononline.com/soproni/
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Kata manó » szomb. feb. 25, 2006 1:11 pm

Sziasztok!

Ez szörnyû. Én is sírva fakadtam:((( És még van ember aki ettõl a tenyésztõtõl vesz állatot??? Szörnyû. Csak egyetértei tudok veletek mindenben amit mondtatok...
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szomb. feb. 25, 2006 5:33 pm

Nekem is elküldték már ennek a petíciónak a linkjét, én már alá is írtam.
Írjátok alá lécci ti is, hogy szegények megmeneküljenek!
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Maja » szomb. feb. 25, 2006 5:41 pm

Megnéztem a linket,és én is aláírtam.
Remélem,hogy valami jó fog kisûlni belõle!Borzalmas...És még azt állítja az a soproni valaki,hogy teljesen egészségesek és jók a körülmyényeik!Egy frászt!Biztos megzsarolta õt a tulaj...

Emese&Molly
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Írd alá a soproni kutyákért!!

HozzászólásSzerző: Viky » hétf. feb. 27, 2006 5:02 pm

http://www.petitiononline.com/soproni/petition.html

Ez egy internetes petíció, amit a soproni állatkínzás ellen írnak!
Írjátok ti is alá, hátha ér vmit!

Én megtettem! Csak egy név és egy mailcím kell hozzá!!
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Írd alá a soproni kutyákért!!

HozzászólásSzerző: Viky » hétf. feb. 27, 2006 5:12 pm

To: Dobos József, soproni jegyzõ
Nyílt levél és segítségkérés Magyarország állatszeretõ közéleti személyiségeihez!

Kérünk minden segítséget, az alábbi ügyben, mely országos felháborodást váltott ki az állatszeretõk között, mégsem tudjuk megoldani az ügyet!

Nézõi levél az Ebugatta TV mûsorba:

„Tanácstalanul fordulok Önökhöz, mert rettenetes helyen jártam ma, és nem tudom kihez fordulhatnék segítséghez. Az egész úgy kezdõdött, hogy elveszett az egyik ismerõsöm két kutyája, és elmentünk keresni õket. Kaptunk egy fülest, miszerint egy bizonyos egyén, a városon kívül egy szõlõben rengeteg, legalább száz kutyát tart, talán tud valamit a két csavargóról. Elmentünk arra a helyre, és elképzelhetetlenül rémséges dologgal szembesültünk!!! Még most is a döbbenet hatása alatt vagyok, mert több száz kutyát láttunk láncra kötve, borzalmas körülmények között. Leginkább magyar fajtákat, három vizslát, kuvaszokat, és legalább 80 db mudi és azok beltenyésztett leszármazottait. Össze-vissza, mindenhol kutyák, eléjük moslék borítva, a kutyaházak tetején aszott kutyatetemek!!! Szóval még leírni is borzalom.\"

„Annak tudatában, hogy az állatok érezni, szenvedni és örülni képes élõlények, tiszteletben tartásuk, jó közérzetük biztosítása minden ember erkölcsi kötelessége\" , mondja ki az Állatvédelmi Törvény, az Õshonos magyar fajták védelmében hozott Országgyûlési határozatért éveken át „harcoltunk\".

A telep fenntartó személye ellen már számos lakossági be és feljelentés érkezett, mégsem történt semmi intézkedés az állatok érdekében!

2006. február 15-én a fotók és videofelvételek alapján az Országos Rendõrfõkapitányságnál, majd a Soproni Rendõrségen is feljelentést tettünk állatkínzás miatt.

Február 20-án etológus, állatorvos és MEOE fajtaklubok vezetõivel, valamint televíziós stábbal a helyszínen jártunk, olyan borzasztó körülményeket láttunk, melyet ember még nem látott. Egyetlen kutya elõtt nem volt víz, a legyöngült állatok 20-30 cm-es láncokon, ól, fedél nélkül kikötve kuksoltak. A területet 30-40cm-es sárréteg borította, és a kutyák így élnek némelyek teljes apátiába süllyedve. A buggyant moslék mely eledelként szolgált a sárba kiöntve, a szomjazó kutyák a vizeletüket itták.

Az alábbi linkeken filmeket, cikkeket, leveleket olvashatnak, valamint csatolunk pár képet, szerintünk miért folyik itt súlyos állatkínzás!
http://portal.ebugatta.hu/article/archive/36/
http://www.tv2video.hu/e_musor.php?ktv_ ... 8&tema_db=
http://www.online.rtlklub.hu/player/?vk ... dasid=1122

A rendõrség példás gyorsasággal intéz feladatát Dr. Reinhoffer Csaba rendõr alezredes vezetésével még február 13-án házkutatást is tartottak a telep tulajdonosánál és mélyhûtõ ládákban 61 lefagyasztott kutyatetemet találtak.

A televíziók, újságírók segítségével, valamint az interneten keresztül állatszeretõ lakossággal közösen azon fáradozunk, hogy amíg a rendõrségi eljárás folyik az állatokat kimenekítsük ebbõl a nyomorúságos és borzalmas körülménybõl, mely kiderült már négy éve folyik és a soproni városi jegyzõ számtalan lakossági és állategészségügyi bejelentésére is csak szabálysértéssel intézkedett.

Azonban a soproni jegyzõ nem teszi ezt meg, arra hivatkozva, hogy az állatorvosi vizsgálat során minden kutya oltva volt és megfelelõ tartási körülményekkel rendelkezik, így nem indokolt a bezáratás!

A hegyoldalban megszámlálhatatlanul szaladgálnak az embertõl félõ, szocializálatlan, vad kutyák, kb. 180! A telep tulajdonosának lakásán mélyhûtõ ládákban lefagyasztott kutyatetemeket találtak!


Követeljük, hogy ezt a telepet szüntessék meg!
Követeljük, hogy az illetékes jegyzõ a hatályos magyar törvényeket tartsa be, és a telepet zárassa be!

Sign the Petition !!!
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Írd alá a soproni kutyákért!!

HozzászólásSzerző: Viky » hétf. feb. 27, 2006 5:37 pm

Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Írd alá a soproni kutyákért!!

HozzászólásSzerző: Viky » hétf. feb. 27, 2006 5:37 pm

Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Írd alá a soproni kutyákért!!

HozzászólásSzerző: DogD » hétf. feb. 27, 2006 5:40 pm

Ez katasztrófa... Amit azokkal a kutyákkal tesznek, azt maimai-ban már lehet hogy több év börtönnel büntetnék... Szörnyű. Ezek a kutyák szerintem már nem szenvednek... Inkább haldoklanak... Ilyen körülmények között... És valószínőleg nem tartja számon, hogy melyik hogy halt meg... Ezekben a dolgokban a gazda szokta a munkát végezni az a gond... Még az lehet, hogy vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogy ezzel segítenek az állatoknak... Szerintem kóborok lehettek, akiket befogott... Azóta meg kitudja, hogy milyen fajtákat alkot ott... Feltunindol párat, és viszi külföldre... Vagy Kínába... Rengeteg olyan csempész van a ki kutyáka visz kínába: bundának meg ÉÉTELNEK... :(de semmit sem lehet tenni): Kép
Avatar
DogD
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Írd alá a soproni kutyákért!!

HozzászólásSzerző: Mustyi » kedd feb. 28, 2006 9:33 am

http://www.petitiononline.com/soproni/p ... -sign.html?

Aki az oldalon regisztrálva van, annak kötelezõ aláírnia!!!!
Írjátok alá FONTOS: már több mint 3500 aláírás

Köszike:
Bogi
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron