borzasztó kutyatelep

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Blanka » kedd feb. 21, 2006 9:22 pm

Annyira sajnálom azokat a kutyákat.
Sõt azok a kutyák már sztem sosem fognak megbízni 100%-ig a gazdájukba, mert ilyet tenni egy kutyával...
Nagyon borzasztó.
Én is néztem a fókuszt és nem értem ki képes ilyet megtenni egy szeretõ kutyussal.
A háztetõn készült képek a legrosszabbak.
De legalább annyit megtehetett volna, hogy nem feldobja egy háztetõre meg belegyömöszöli egy zacskóba, hanem eltemeti õket.
Nagyon rossz lehet szegény kutyusoknak.
Én kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ez után!
Lecsukják az állatkínzót???
Mi lesz a sok kutyával???
:(
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Blanka » kedd feb. 21, 2006 9:25 pm

A következõ szöveget a képek alatt találtam!
Érdemes elolvasni!

\"A telep jelenleg a tulajdonosé, a rendõrségi nyomozás befejezéséig NEM lehet kutyát elhozni onnan!

Amennyiben erre sor kerül, etológus, állatorvos, állatvédõk segítségét kérjük, és a menthetõ kutyusoknak (ivartalanítva) igyekszünk szeretõ gazdát találni!
Addig megkérünk mindenkit, aki ebben segíteni tud majd - vállalna rehabilitációt, örökbe fogadást - jelentkezzen az info@ebugatta.hu e-mail címen!
Reméljük, hogy a rendõrség hamarosan lehetõvé fogja tenni azt, hogy a kutyákat leszedjük a láncokról...
Várjuk cégek jelentkezését is, aki segíteni tudnak az állatok orvosi és rehabilitációs költségeinek fedezésében! \"
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Blanka » kedd feb. 21, 2006 9:47 pm

Ezen a honlapon még egy videót is megtudtok tekinteni errõl a borzasztó kutyateleprõl!

http://www.online.rtlklub.hu/hirek/hatt ... 0602218173
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Blanka » kedd feb. 21, 2006 9:48 pm

A kép alatt láthattok egy piros kicsi csíkot.
Az van bele írva: videó
Arra kell kattintani!!!
:(
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Blanka » szer. feb. 22, 2006 5:46 pm

Még ezt a szöveget találtam a kutyateleprõl:


Kutyák pokla Sopronban

Nagy Attila
2006. február 21.

Sopron egyik külterületi birtokán több mint száz kutyát tart embertelen körülmények közt egy ismert tenyésztõ. Állatvédõk és kutyabarátok már jó ideje próbálkoznak a szerintük felháborító körülmények közt tartott kutyák megmentésével, kevés sikerrel. Beszámolóik szerint a telepen nagyon sok a teljesen degenerált kutya, akiket mindenképpen altatni kell. A telep tulajdonosa szerint a háborgók csak a \"fegyelmezõ részleget látták\".

A Soproni Rendõrkapitányságra pénteken érkezett a feljelentés, a bûnügyi osztály állatkínzás gyanúja miatt indított nyomozást egyelõre ismeretlen tettes ellen, mondta el az Indexnek Csuti-Kovács Krisztina rendõr-fõhadnagy. A rendõrség szakértõt akar kirendelni, hogy tisztázzák, pontosan milyen körülmények között, mit kell, kellett a kutyáknak elszenvedniük. Az ügynek voltak már elõzményei, korábban a helyi önkormányzatnál és az ÁNTSZ-nél már tettek többször is bejelentést állatbarátok az ebtartási szabályok megsértése miatt. A vizsgálat persze eltart egy darabig és amíg a rendõrség nem tisztázza a helyzetet, a telepen maradnak a kutyák.

Menthetetlenek
\"Elképesztõ, felháborító ami ott zajlik\" - fogalmazott Pongrácz Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Etológia Tanszékének munkatársa, aki nemrég járt a helyszínen, bár mivel magánterületrõl van szó, csak kívülrõl látta a telepet. Az etológus szerint így is borzalmas kép tárult elé: megszámlálhatatlan sok - szinte biztos, hogy több mint száz - kutya vegetál a szabad ég alatt, a sártenger közepén, hevenyészett, összetákolt kennelekben. A kutyák szemmel láthatólag nélkülöznek mindenféle emberi gondoskodást, naponta egyszer kapnak enni, de ezen kívül semmiféle törõdésben nem részesülnek. A zömmel magyar kutyafajták - kuvaszok, vizslák és rengeteg mudi - teljesen leépültek, nincsenek semmi módon szocializálva, gyakorlatilag teljesen elvadultak, \"szabályosan egymást eszik\", számolt be a látottakról az etológus.


Az önkormányzatnál és az ÁNTSZ-nél már töbször is feljelentették a tenyésztõt, de az illetékes hatóságok \"némi bírsággal és figyelmeztetéssel\" letudták a dolgot. A rendõrségi nyomozás hatására valószínûleg elindul valamiféle mentési akció, de Pongrácz Péter szerint bármit is tesznek az állatvédõk, az embertelen körülmények között tartott állatok java része már menthetetlen, \"szellemi és lelki rehabilitációjuk\" gyakorlatilag megoldhatatlan.

Pongrácz Péter úgy tudja, hogy a \"Szoborkerti-Mérges\" kennel 2003 óta nem törzskönyvezett almot, de az etológus találkozott korábban több olyan innen származó kölyökkyutyával, amik súlyos viselkedési zavarokkal küzdöttek, félõsek, depriváltak voltak. A tenyésztõ, akinek \"teljesen más elképzelései vannak a kutyák tartásáról, mint a társadalom 99 százalékának\" jelenleg valamiféle sajátos fajtanemesítésen dolgozik, korábban kísérleti állatokat - albínó kutyákat - is tenyésztett, tette hozzá az etológus.



Fegyelmezõ részleg
Felhívtuk Õrsi Andrást, a nagy fölháborodást kiváltó tenyésztõt, aki állítólag többszínû mudik kitenyésztésével kísérletezik a mengelei jelzõvel illetett telepén. A 62 éves Õrsi nem szívesen nyilatkozik a kutyateleprõl: \"nem érdemes mondanom semmit, nem válik javamra\". Az egykori tájfutó magyar bajnok saját bevallása szerint \"hályogkovács kutatóként\" próbálkozik évek óta fajtanemesítéssel, szaktudását autodidakta módon szerezte, korábban bányamérnökként, késõbb szobrászként dolgozott.

\"Egy helybéli kavarja a dolgokat, Budapesten pedig felkarolták az ügyet\" - kommentálja a kialakult helyzetet. Õrsi András még nem kapta kézhez a rendõrségi feljentést, de mint mondja: \"türelmes vagyok, nyugodt, megvárom, míg elcsitulnak a dolgok. Engem még soha nem büntettek meg, legutóbb február 15-én járt nálam a hatósági állatorvos, ha az nem kifogásolt semmit, akkor nyilván arra megy ki a játék, hogy ne tudjam végezni a munkámat\". Kutatásairól szûkszavúan beszél, szabadalmát féltve csak annyit mond, hogy \"Magyarország világelsõ lehet ebben a dologban\".



A helyszínen készített képekrõl Õrsi azt mondja: a telepén járók \"nem néztek körül elég alaposan\", a teljes tenyészet tíz százalékát látták, a hatvan kennelbõl körülbelül ötöt, a \"fegyelmezõ részleget\" fotózták le. Neki ennél jóval több kutyája van, a botrányt keltõk pedig nem látják a fától az erdõt. Õrsi, aki 22 éves korában válogatott sporoló volt, saját véleménye szerint elbír a kutyákkal, és sportolói kitartásának köszönhetõen meg fogja magát védeni.

Állatkínzást a 2004. áprilisi törvénymódosítás szerint az követ el, aki olyan körülmények között tart, vagy olyan módon bántalmaz egy állatot, hogy az maradandó egészségkárosodást vagy az állat pusztulását okozza. Állatkínzásért akár két év börtönt is lehet kapni.
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Maja » csüt. feb. 23, 2006 12:43 pm

Én nem láttam,mikor a Fókuszban mutatták.De tegnap az Aktyvban is volt,így azt néztem meg.Nem igaz,hogy nem tdnak ez ellen semmit se tenni!legaéább azokat a szerencsétlen kutytyákat alhoznák onnan.Nem,ehelyett nézik ahogy szenvednek.A tulaj pedig tovább folytatja a \"tenyésztést\".mert,hogy elvileg a az albínó szinû Mudit szertne tenyészteni.Lekéne csukni,aztán kész!

Szegény kutyuk!
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » csüt. feb. 23, 2006 3:24 pm

Jézusom...
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Blanka » pén. feb. 24, 2006 1:45 pm

Én is pont ezt gondoltam elõsször.
Sajnálom szerencsétlen kutyikat.
:(
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » pén. feb. 24, 2006 1:50 pm

Ez rettenetes!
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:borzasztó kutyatelep

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » pén. feb. 24, 2006 1:52 pm

Bár lenne az embernek annyi pénze, hogy kivásárolja ezek a kutyikat, és amelyik még megmenthetõ azon segítene!Nagyon szomorú a szívem!
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég