Border Collie

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Border Collie

HozzászólásSzerző: BabaMaci » vas. okt. 16, 2011 9:49 pm

Sziasztok! Petronella vagyok és nagyon de nagyon szeretnék egy Border Collie-t. Pécsen már volt egy Husky-m, mivel Pestre költöztem szeretnék itt is egy sajátot. Időm az van rengeteg és a páromnak is van bőven ideje, tehát tudnánk vele rengeteget törődni, futni, nevelni. Nagyon tetszik az, hogy ilyen okos és nagyon szívesen tanítanám trükkökre. A problémám az, hogy nem kertes házba kerülne a kis drága és hogy ez mekkora probléma lenne, természetesen sok sétáltatás és foglalkozás mellett? Pécsen a huskym (Jenny) is panelban van és nagyon szereti, utál szánt húzni:) Ezzel arra célzok, hogy szerintem ha sokszor foglalkozok vele talán megúsznám egy pár papucs rágással a lakásban. Vagy talán nem? :(
Előre is nagyon köszönöm a tippeket, tanácsokat.
(érdekelne még etetés, van e könyv Borderről tehát minden ami hasznos lehet)
puszi
Avatar
BabaMaci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. okt. 16, 2011 9:41 pm

Re: Border Collie

HozzászólásSzerző: Zsoca23 » hétf. okt. 17, 2011 8:08 am

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy 6 hetes borderünk és azt mondják, hogy száraztápot kell adni neki. De vettem és nem akarja abszolút megenni. Úgyhogy adtunk neki húst rizssel és répával. Aztán kapott konzervet. És a házi koszt bejött neki nagyon. Tehát az lenne a kérdés, hogy milyen házi kajákat adhatok neki 6 hetesen?
Köszönöm előre
Avatar
Zsoca23
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. okt. 17, 2011 8:01 am

Re: Border Collie

HozzászólásSzerző: orchidea1130 » kedd jan. 31, 2012 11:11 am

Tudom, már egy kicsit későn reagálok, de csak most fedeztem fel ezt a fórumot. Igen lehet Border Colliet lakásban tartani és úgy is lehet belőle nagyon boldog kutyus. Evvel kapcsolatban mindenkinek a figyelmébe ajánlom ( aki tud valamennyit angolul) a youtube-on található "kikopup"-ot ( ez a feltöltő neve, az igazi neve Emily Larlham) Neki most már 3 kutyája van és a 2. volt Border Collie, mindet lakásban tartja, de rengeteget foglalkozik velük, de olyan Klikker-módszerrel, amit itt magyarországon még teljesen így nem használnak sehol. Ugyanis a legtöbben akik használják a klikkert ugyanúgy használnak negatív megerősítést is, mint NEM-mel fenyíteni, rámorgás, szájbefogás stb. Ő kizárólag CSAK pozitív megerősítést használ és többszáz "hogyan csináld magad"-videókat töltött fel. Remélem tudtam segíteni.

Zsoca23-nak meg üzenem, bár ezt is már késve. Én 5 1/2 hetesen kaptam Border Colliet és nekem is a száraztápot ajánlották, mert abban minden benne van, de nekem sem ette és mikor házi kosztot adtam neki hasmenése volt. De aztán mikor kipróbáltam neki a száraz tápot beáztatni azt végre ette. Na meg mindig csak nagyon kevés ideig hagytam elötte és így jobb étvágyal ette késöbb. Nem éppen zabagép, ugyanis a legjobb jutalomfalatokat (virsli, sajt, főtt máj stb) is hamar megunja. Épp ma 7 hetes és amikor csak kitelik a 4 gyerekem mellett az időmből, foglalkozom vele és próbálgatom ezt a szuper klikker módszert, több-kevesebb sikerrel, de nem is várok még túl sokat el tőle, nagyon pici ő még, de amit már elértünk: Jóval kevesebbet rágcsál, eleinte mindent,nem ugrál folyton ha jutalom flat van nálam hanem vagy ül, vagy fekszik, bár még parancsszóra nem megy, és rámnéz ha szólítom, ja és ha cuppogok fut felém :) Tudom ez kicsit vicces, de ez véletlen alakult ki, mert mindig mikor vittem neki a kaját cuppogtam neki...
Avatar
orchidea1130
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2012 10:44 am


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég