Border Collie.

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Border Collie.

HozzászólásSzerző: elanie_ » pén. jan. 14, 2011 4:01 pm

Sziasztok.
Csak annyi lenne a kérdés, hogy lakásba mennyire boldogul el a border collie? Mindenképp ilyen kutyát szeretnék, teljesen bele szerettem.
Nem mondanám kicsinek a lakást, de nem is túl nagy. Gondolom sokszor le kell vinnem majd.
Tervezem, hogy eljárok vele futni, meg hasonlók.
Természetesen kölyökkutyát szeretnék.. Megtudná szokni a lakást?
Légyszi válaszoljatok! :)
Avatar
elanie_
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: pén. jan. 14, 2011 3:58 pm

Re: Border Collie.

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. jan. 14, 2011 5:28 pm

elanie_ írta:Sziasztok.
Csak annyi lenne a kérdés, hogy lakásba mennyire boldogul el a border collie? Mindenképp ilyen kutyát szeretnék, teljesen bele szerettem.
Nem mondanám kicsinek a lakást, de nem is túl nagy. Gondolom sokszor le kell vinnem majd.
Tervezem, hogy eljárok vele futni, meg hasonlók.
Természetesen kölyökkutyát szeretnék.. Megtudná szokni a lakást?
Légyszi válaszoljatok! :)


Szia,

igen, hozzá lehet szoktatni. De arra számítani kell, hogy minimum 2-3 óra mozgásra szüksége van naponta, és ez aktív mozgás legyen. Jó egy óra reggel, meg délután is jócskán.
Ha ezt az aktív mozgást nem tudod neki biztosítani, akkor inkább válassz másik fajtát.
De ha belefér az életedbe, akkor jó válazstás lehet.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Border Collie.

HozzászólásSzerző: orchidea1130 » kedd jan. 31, 2012 11:38 am

Már egy másik Border Collie-s kérdésnél is írtam ezt a választ: Figyelmedbe ajánlom( feltéve, ha tudsz valamennyit angolul), a youtube-on a "kikopup"-ot (ez a feltöltő neve, az igazi neve Emily Larlham). Neki is Border Collie-ja van még 2 másik kutya mellett és lakásan lakik, és ami nagyon megragadt engem, az az, hogy ő úgy használja a Klikkert, mint itt magyarországon még senki, ugyanis ő SEMMILYEN negatív megerősítést nem alkalmaz, értem ez alatt a "fenék lenyomás, száj szorítás, szídás, de még csak annyit sem mond, hogy NEM ezt nem szabad. Mindent csupán pozitív megerősítéssel ér el. Minden rossz szokásról képes kutyákat leszoktatni, hogy csak pozitív dolgokat használ. Elképesztő, hogy mire képes. És ő többszáz videót töltött fel, amiben leírja, hogy hogyan tegye ezt egy laikus.
Nekem is Border Colliem van, még csak ma 7 hetes, bár én főként kint tartom, csak még addig hozzuk be éjjelre, amíg ezek az iszonyú hidegek vannak.
Bármilyen egyéb kérdésed van, nyugodtan tedd fel, ha tudok válaszolok az eddigi tapasztalataim alapján, bár még én is kezdő vagyok.
Sok sikert
Avatar
orchidea1130
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2012 10:44 am


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég